Rzucają koktajle Mołotowa. Rosyjska administracja w ogniu

Rosyjskie media informują o dwóch pożarach w instytucjach państwowych w ciągu jednej nocy. W Toljatti podpalono wejście do budynku administracji miejskiej, natomiast w Niżnym Nowogrodzie ktoś wrzucił koktajl Mołotowa do środka wojskowego komisariatu.

Rzucają koktajle Mołotowa. Rosyjska administracja w ogniu
Rzucają koktajle Mołotowa. Rosyjska administracja w ogniu (Wikimedia commons CC BY-SA 3.0, Mstyslav Chernov)

Obywatele dobitnie pokazują, co myślą o mobilizacji. W noc po ogłoszeniu decyzji przez Władimira Putina zapłonęły dwa budynki administracji państwowej w dwóch różnych miastach.

Rzucają koktajle Mołotowa. Rosyjska administracja w ogniu

W Toljatti podpalono drzwi i ganek budynku administracji miejskiej na ulicy Białoruskiej. Fakt podpalenia potwierdził dziennikarzom sekretarz prasowy władz miasta, podkreślając, że policja prowadzi śledztwo. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych regionu Samara poinformowano, że służby wyjaśniają okoliczności incydentu.

Trwa ładowanie wpisu:telegram

Jak wyjaśniono w kierownictwie Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie Samara, wiadomość o pożarze dotarła do służb o godzinie 3:44 rano. Powierzchnia pożaru wynosiła 10 metrów kwadratowych, ugaszono go w ciągu 20 minut. Na miejscu podpalenia pracownicy budynku znaleźli kawałki szklanej butelki, co sugeruje, że podpalacz użył do wywołania pożaru koktajlu Mołotowa.

Z kolei kilka godzin wcześniej, wieczorem 21 września w Niżnym Nowogrodzie wybuchł pożar w budynku komisariatu wojskowego przy ulicy Alosza Peszkowa. Donoszą o tym lokalne media, powołując się na regionalne Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni jednego metra kwadratowego. W tym przypadku sprawca również posłużył się koktajlem Mołotowa.

Trwa ładowanie wpisu:telegram
Niezidentyfikowana osoba zbliżyła się do budynku centrum rekrutacyjnego nr 2 przy ulicy Aloszy Peszkowa, wybiła okno na pierwszym piętrze i wrzuciła do niego koktajl Mołotowa. To było okno gabinetu dentystycznego. Tam zapaliły się drzwi naprzeciw okna, biurko i wykładzina podłogowa, ale pożar szybko został ugaszony przez przybyłych strażaków. Nikt nie został ranny, poszukiwany jest podpalacz – informuje rosyjski portal Baza na Telegramie.

Jak podaje rosyjski portal Meduza, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę podjęto co najmniej 13 prób podpalenia wojskowych urzędów rejestracji i poboru w różnych regionach Rosji. To stan na 22 maja, więc bardzo możliwe, że podpaleń od tego czasu było więcej.

Zobacz także: Polski weteran z Iraku: "Rosjan nie stać na mobilizację powszechną"
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić