aktualizacja 

Rzucił się z młotkiem na ekspedientkę. W sklepie był policjant

161

Chciał napić się wódki, ale zamiast zapłacić, zagroził ekspedientce młotkiem. Agresywnego złodzieja na kieleckim osiedlu Bocianek obezwładnił policjant po służbie. W pojmaniu 49-letniego napastnika pomogli też inni klienci stojący w kolejce po zakupy.

Rzucił się z młotkiem na ekspedientkę. W sklepie był policjant
Napad na sklep. Napastnik groził nożem ekspedientce (KWP Kielce)

Do zdarzenia doszło w piątek popołudniu na osiedlu Bocianek w Kiecach. Podczas gdy do kasy formowała się kolejka kupujących, z boku przy drzwiach na zaplecze miała miejsce dość niecodzienna sytuacja.

49-letni mężczyzna najpierw wykłócał się z ekspedientką, w końcu wyjął młotek i sięgnął po leżący na ladzie z mięsem i serem nóż. Chciał ukraść butelkę wódki. Miał pecha, bo jednym z kupujących przysłuchujących się rozmowie był policjant po służbie.

Policjant stojący w kolejce do kasy usłyszał zza pleców podniesiony głos jednej z ekspedientek. Gdy odwrócił się, przy drzwiach na zaplecze zauważył agresywnego mężczyznę, który kłócił się z kobietą. W pewnej chwili mężczyzna wyjął z kieszeni młotek, chwycił z lady duży nóż i zabrał z półki butelkę wódki. Następnie, wymachując nożem i młotkiem, zaczął grozić sprzedawczyni - relacjonuje Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"

"Służba w Policji, to coś więcej niż tylko praca w wyznaczonych godzinach".

Funkcjonariusz natychmiast podjął interwencję. Wylegitymował się i wezwał mężczyznę do odłożenia niebezpiecznych przedmiotów. Gdy ten nie reagował, wykorzystując chwilę nieuwagi powalił go na ziemię i obezwładnił.

Na pomoc ruszyli też inni klienci i pomogli policjantowi przytrzymać napastnika do czasu przybycia wezwanego na miejsce patrolu policji. Okazało się, że sprawcą jest 49-letni mieszkaniec Kielc.

Zatrzymanego na gorącym uczynku sprawcę ze względu na jego stan zdrowia, przetransportowano do szpitala specjalistycznego. Za kradzież rozbójniczą, może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Służba w Policji, to coś więcej niż tylko praca w wyznaczonych godzinach - komentują dumni z kolegi policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, gdzie na co dzień pracuje dzielny funkcjonariusz.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić