Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Są małżeństwem od 60 lat. Razem pokonali koronawirusa

5

88-letnia Gillian England i jej 91-letni mąż Michael przez trzy tygodnie walczyli z koronawirusem w szpitalu w Leicester w Anglii. W końcu udało im się pokonać chorobę i tego samego dnia zostali wypisani do domu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Są małżeństwem od 60 lat. Razem pokonali koronawirusa
Starsze małżeństwo razem pokonało koronawirusa (University Hospitals of Leicester NHS Trust)

88-letnia Gillian England i 91-letni Michael England są małżeństwem od ponad 60 lat. Trzy tygodnie temu u obojga stwierdzono zakażenie koronawirusem i trafili na ten sam oddział szpitala w Leicester.

Personel medyczny z podziwem patrzył, jak para wspiera siebie nawzajem w walce z chorobą. 91-latek każdego ranka wstawał i prosił o możliwość zobaczenia żony. Kobieta również zaraz po przebudzeniu pytała, jak czuje się jej mąż. Gdy przychodził do jej łóżka, siadali i trzymali się za ręce. Razem jedli także wszystkie posiłki.

Starsze małżeństwo wygrało walkę z koronawirusem

17 lipca 88-letnia Gillian i 91-letni Michael zostali wypisani ze szpitala. Razem z rodziną podziękowali personelowi medycznemu za opiekę, życzliwość i ciężką pracę podczas całego pobytu w szpitalu.

Chcę wyzdrowieć, aby móc opiekować się moją żoną - przede wszystkim chcę być tu dla Gillian. Kiedy byłem w szpitalu, tak naprawdę niczego nie przegapiłem, ponieważ jest tu Gillian i mogłem ją widywać każdego dnia. Jestem bardzo wdzięczny całemu personelowi, który bardzo się starał, aby zapewnić nam opiekę na tym samym oddziale. Wspólne wypisanie ze szpitala tego samego dnia jest jeszcze bardziej wyjątkowe, ponieważ razem wybraliśmy się na drogę powrotu do zdrowia - skomentował Michael England.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski mówi o drugiej fali epidemii. "Powołaliśmy zespół. Opracuje strategię

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić