Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KK
|

Są "zieloną wyspą" koronawirusa. Oto co zrobili, gdy wykryli 15 nowych przypadków

7
Podziel się

Władze Wietnamu podjęły zdecydowane kroki. 3. największe miasto kraju, Da Nang, zostało objęte restrykcyjnym lockdownem po tym, jak w miejscowym szpitalu wykryto 15 nowych przypadków zarażenia.

Są "zieloną wyspą" koronawirusa. Oto co zrobili, gdy wykryli 15 nowych przypadków
Koronawirus w Azji. W Wietnamie zamknięto 3. największe miasto w kraju (Getty Images)

Tysiące turystów musiały zmienić swoje plany urlopowe po tym, jak krajowe władze wprowadziły zdecydowane restrykcje dotyczące miasta Da Nang – informuje agencja Associated Press.

Koronawirus w Wietnamie. Da Nang objęte lockdownem

Władze Wietnamu zdecydowały o unieruchomieniu transportu publicznego. Chodzi zarówno o transport miejski, jak i wszelkie środki komunikacji umożliwiające wjazd i wyjazd z miasta. Poza tym nakazano zamknięcie sklepów poza spożywczymi i restauracji.

W Da Nang przebywały tysiące turystów, głównie z Wietnamu. W związku z unieruchomieniem transportu publicznego władze wystosowały apel do hoteli, by te dały schronienie turystom.

Drastyczne kroki podjęto po tym, jak w miejscowym szpitalu wykryto 15 nowych przypadków koronawirusa. O Wietnamie często mówi się jako o "zielonej wyspie" koronawirusa.

Wszystko dlatego, że oficjalnie nie odnotowano tam jak dotąd ani jednego zgonu spowodowanego chorobą COVID-19. Jak na razie w kraju wykryto tylko 431 przypadków zarażenia koronawirusem.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
fikum-pakum
rok temu
jak tu sprawnie działa cenzura, rzekłbym , sprawniej niż za głębokiej komuny.
Ridns
rok temu
Epidemia sponsorowana przez wpływowych bogaczy
Michal
rok temu
Nie ma to jak oberwac ostro
ciekawostka
rok temu
poczytajcie 'Wytyczne dotyczące kodowania zgonów związanych z epidemią koronawirusa wywołującego COVID-19' - wynika z tego, że przy smierci z powodu choroby dolnych dróg oddechowych i w przypadku pozytywnego testu jako przyczynę zgonu podaje się COVID. w 2018 na choroby dolnych dróg oddechowych w Polsce umierało srednio miesięcznie 5,5tys osób.. latwo zebrać osoby z pozytywnym wynikiem i mamy PANDEMIE
Paweł
rok temu
Zobaczymy, jak przyjdzie sezon na grypkę jak wzrośnie śmiertelność. Wirusoświry byle katar będą koronie przypisywać a każda grypa to będzie również korona. News musi się żywić.
Mario
rok temu
Epidemii medialnej cd...
Obywatel
rok temu
Nieźle, ciekawe czy w okresie grypowym też napiszą że jest 15 osób zarażonych grypą i będą zamykać miasta:D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić