Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Sadzi kwiatki i robi grilla w dziurach na ulicy w Lesznie. Wzywa prezydenta miasta do reakcji

29

Młody mieszkaniec Leszna znalazł nieszablonowy sposób, by walczyć z opieszałością urzędników. Od kilku dni zamieszcza krótkie materiały wideo, które obrazują problem kompletnie dziurawej ulicy Pankiewicza w jego mieście. Kreatywny TikToker wzywa prezydenta miasta do interwencji.

Sadzi kwiatki i robi grilla w dziurach na ulicy w Lesznie. Wzywa prezydenta miasta do reakcji
Sadzi kwiatki i robi grilla w dziurach na ulicy w Lesznie. Wzywa prezydenta miasta do reakcji (TikTok, badakss1)

Przykłady absurdów i opieszałości pracy urzędników możemy znaleźć na każdym kroku. Ostatnio informowaliśmy o płocie, który chroni ścianę na warszawskiej Pradze. Czy jeziorze im. Jacka Sutryka we Wrocławiu.

Jednym z najczęściej spotykanych problemów, który nadal lekceważą oficjele to ten dotyczący dziurawych dróg. Przemek Mieszkaniec Leszna Przemek Klups stwierdził, że wykorzysta media społecznościowe, by nagłośnić sprawę dziurawej jak szwajcarski ser ulicy Pankiewicza.

W serii krótkich filmików "x dzień czekania aż prezydent Leszna zleci naprawę ulicy Pankiewicza" m.in.: łowi ryby, robi grilla i sadzi kwiatki w dziurach w drodze na wspomnianej ulicy. Akcja cieszy się ogromną popularnością — materiały mają kilka milionów odsłon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszli do garażu pod Warszawą. Odkrycie pogrążyło właścicieli
Panie prezydencie droga jest w takim stanie, że tu się ryby zalęgły. Tak nie może być, coś z tym trzeba zrobić! - wzywa młody lesznianin, który inscenizuje na filmie wrzuconym na TikToka łowienie ryb w dziurze w drodze.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Na kolejnym filmiku widać, jak Przemek (na TikToku użytkownik badakss1) wsypuje ziemię, a następnie sadzi kwiatek. Wszystko z podpisem "dziury mogą posłużyć jako doniczki... ZA DARMO!" - widzimy w kolejnym nagraniu zatytułowanym "dzień 2 czekania aż prezydent Leszna zleci naprawę ulicy Pankiewicza".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Na ten moment autor poprzestał we wtorek na czwartym filmiku. Udaje na nim ratownika WOPR i zwraca uwagę na potrzebę remontu innej ulicy miasta, która jest kompletnie zalana. Internauci są zachwyceni.

Kurde oby ta seria się nie skończyła zbyt szybko - pisze w komentarzu Agnieszka. bobi_bo1 wyraża swoje obawy, że: "Chłopie on Ci teraz tej ulicy nie naprawi. Za bardzo wkręcił się w ten serial i będzie czekał na kolejne odcinki" - to tylko dwa z kilkuset komentarzy pod filmem 'dzień 4...'.

Akcja przyniosła zamierzony skutek. Jak powiedział nam Przemek Klups od poniedziałku rozpoczęły się roboty drogowe.

Teoretycznie już w poniedziałek jeździł wóz od napraw. Mielżyńskich skończyli. Pewnie przez deszcz nie mogą Pankiewicza zrobić. Tam połowa dróg w tej okolicy wymaga poprawek.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić