Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Salwador. Policjant seryjnym mordercą. Liczba znalezionych ciał przeraża

31
Podziel się

Hugo Ernesto Osorio Chavez został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa dwóch osób. W trakcie przeszukiwania jego posesji okazało się, że jest ona masowym grobem dla innych ofiar. Liczba ciał wstrząsnęła nie tylko śledczymi, lecz także opinią publiczną na całym świecie.

Salwador. Policjant seryjnym mordercą. Liczba znalezionych ciał przeraża
Policzono, ile ofiar zostało pochowanych w ogródku salwadorskiego policjanta. Rzeczywistość okazała się gorsza niż najbardziej pesymistyczne przewidywania śledczych (Twitter.com)
bFdVSCAB

Jak informuje agencja Reutera, do zatrzymania byłego policjanta doszło w ubiegłym tygodniu. Hugo Ernesto Osorio Chavez usłyszał zarzut zabójstwa 57-latki i jej 26-letniej córki. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak w toku przeszukiwania posesji 51-latka okazało się, że prawdopodobnie ma na sumieniu znacznie więcej ofiar.

Seryjny morderca z Salwadoru. Były policjant mógł zabić kilkadziesiąt osób

W trakcie przeszukiwania posesji Chaveza w Chalchaupa w zachodniej części kraju znaleziono aż siedem ciał kobiet. Najmłodsza ofiara miała zaledwie 2 lata. Jednak w toku prac liczba zwłok ciągle rosła, aż – zdaniem specjalistów od identyfikacji – z masowego grobu wydobyto szczątki minimum 40 osób.

bFdVSCAD

Zgodnie ze wstępnymi oględzinami szczątki pochowane na posesji byłego policjanta należą do kobiet i dzieci. Jednak śledczy zastrzegają, że proces ich identyfikacji będzie trwał jeszcze wiele miesięcy, podobnie jak przeszukiwanie terenu, na którym zostały odnalezione.

Zobacz także: Zobacz też: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat
bFdVSCAJ

Hugo Chavez to nie jedyna osoba, która została aresztowana w sprawie kilkudziesięciu morderstw. Zgodnie z nakazem prokuratury funkcjonariusze dotarli do dziewięciu innych podejrzanych. Dominującym wątkiem w śledztwie jest przemoc seksualna.

Posesja byłego policjanta stała się obiektem zainteresowania osób, których krewne lub partnerki zaginęły na przestrzeni ostatnich miesięcy i lat. Liczą oni, że zdołają rozpoznać w prawdopodobnych ofiarach 51-latka swoich bliskich i tym samym poznać ich los po zniknięciu.

Salwador jest państwem, w którym przemoc wobec kobiet stanowi poważny problem społeczny. Tylko w 2019 roku w 6,7-milionowym kraju doszło do 111 takich zabójstw, a rok później – około 70. Ta liczba jest jednak prawdopodobnie znacznie zaniżona z powodu pandemii COVID-19, która ułatwia oprawcom tuszowanie przestępstw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdVSCBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Viki
8 miesięcy temu
Już z nikim i nigdzie nie można czuć się bezpiecznie.
mrowisko
8 miesięcy temu
la mara salvatrucha 13... to też Salwador, mały biedny kraj z relatywnie bardzo dużą populacją, 300 osób na km^2
Liu
8 miesięcy temu
Skąd się bierze w ludziach takie zło i okrucieństwo? Nie mogę tego zrozumiec.
bFdVSCBf
Manolo
8 miesięcy temu
Co się dziwicie, milicja to zbrojne ramię rządzących przestępców, za kasę sprzątną każdego. Myślicie że w Polsce jest inaczej ????
PRAWDA!!!
8 miesięcy temu
...no ten Chavez to przecież KATOLIK...
Przypadek
8 miesięcy temu
Przypadkiem nazywa się tak jak były prezydent/dyktator Wenezueli Hugo Chavez. Ale to dość pospolite imię i nazwisko (Głowacz) - tak jak u nas Kaczyński.
od ognia
8 miesięcy temu
wody i POwskich rzadów broń nas panie Boże
za Rządów
8 miesięcy temu
PO-PSL podobnie było w Polsce to był rzad z kartonu
mark
8 miesięcy temu
To obraz człowieka, jakim może być na ziemi.Żadna wiara nas nie chroni przed możliwym zniszczeniem. Szkoda, że u na nie ma odpowiedniej kary za uśmiercenie drugiej osoby.
mark
8 miesięcy temu
To obraz człowieka, jakim może być na ziemi.Żadna wiara nas nie chroni przed możliwym zniszczeniem. Szkoda, że u na nie ma odpowiedniej kary za uśmiercenie drugiej osoby.
minia
8 miesięcy temu
Salwador to ten ultrakatolicki kraj, gdzie jest całkowity zakaz aborcji i nawet za poronienie można iść do więzienia?
dsfdff
8 miesięcy temu
Nie ma i nie powinno być zawodu godnego bezwzględnego zaufania. Policjant, prokurator, sędzia, strażak, lekarz prezydent miasta czy państwa, a także ksiądz i wiele innych zawodów powinny cieszyć się wysokim zaufaniem, ale często rzeczywistość jest nie do przyjęcia. Politycy też powinni się do tego grona zaliczać lecz jak to w życiu bywa - bywa różnie. W Polsce nadzwyczaj rozbudowany jest osobisty immunitet i jest to czynnik stabilizujący wyłącznie niestabilne państwowości. Polska już do takich nie należy więc trzeba podnieść standardy.
lalka
8 miesięcy temu
U nas to samo, często policjant to oprawca(czasami morderca), żyjący z lokalnymi ludźmi władzy w układach,z premedytacją krzywdzący praworządnych obywateli.
bFdVSCAX
ks.Jankowski
8 miesięcy temu
Najmłodsza ofiara miała 2 lata ! u nas kieckowi też lubią dzieci !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić