aktualizacja 

Samolot Ryanair niemal zderzył się z tajemniczym obiektem. Spekulują o UFO

32

Zagadką dla wielu osób jest to, co wydarzyło się w przestworzach nad Wielką Brytanią. Policja podała, że samolot linii Ryanair niedługo po starcie z lotniska Stansted nieomal zderzył się z tajemniczym czarnym obiektem. Dzieliło je raptem 20 metrów. To już kolejny taki przypadek w Essex w ciągu ostatnich pięciu lat.

Samolot Ryanair niemal zderzył się z tajemniczym obiektem. Spekulują o UFO
Do nietypowego zdarzenia doszło tuż po starcie samolotu (Wikimedia Commons)

To nie było nowe zdarzenie, ale dopiero teraz doniesienia na jego temat ujrzały światło dzienne. Stało się tak po złożeniu wniosku o dostęp do informacji publicznej. Co ciekawe, w tym wniosku pytano m.in. o liczbę zgłoszonych w ciągu ostatnich pięciu lat obserwacji UFO.

Niezidentyfikowany czarny obiekt

Po starcie z lotniska w Stansted samolot stopniowo się wznosił, aż nagle - na wysokości 1219 metrów, napotkał niezidentyfikowany czarny obiekt. Jak podaje policja z Essex - przeleciał w odległości zaledwie 20 metrów od niego.

Pilot dostrzegł obiekt opisany jako "czarny", który minął samolot w odległości mniejszej niż 20 metrów - relacjonowała policja z Essex.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar na lotnisku w Luton. Mrożące krew w żyłach nagranie świadka

Samolot linii Ryanair poruszał się wówczas z prędkością 370 km/h, natomiast niezidentyfikowany obiekt przemieszczał się z północy na południe.

Policja nie wykluczyła, że mógł to być dron. Ale na lotnisku w Stansted funkcjonuje oprogramowanie monitorujące tego typu sprzęty w powietrzu i wówczas żadnego nie wykrył.

UFO krąży nad Essex?

Oprócz tego zdarzenia policja donosi o jeszcze trzech innych incydentach, które miały miejsce nad Essex.

Część z nich przekazał informator z wieży na lotnisku w Essex. Według niego dwa samoloty spostrzegły jakiś obiekt na wysokości 500 stóp, podczas gdy lądowały na pasie Runway 22.

Chciałbym zgłosić obserwację niezidentyfikowanego obiektu latającego. Obiekt miał owalny kształt i metaliczny kolor, bez widocznych oznaczeń ani świateł. Nie miał żadnych konwencjonalnych cech samolotu. Obiekt przemieszczał się ze wschodu na zachód, tuż na południe od mojego adresu, w linii prostej, a wysokość przez cały czas utrzymywała się na poziomie około 30 metrów, jak się domyślam. Obiekt poruszał się szybko po niebie, bardzo płynnie, bez odchyleń wysokości i kierunku lub bez wpływu pogody - brzmiało zgłoszenie informatora zamieszczone w raporcie.

Takie doniesienia wywołały liczne spekulacje w brytyjskich mediach na temat UFO.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić