Sąsiad podniósł alarm, dzwoniąc z Francji. Nie mogli już jej pomóc

3

Krwawe morderstwo w Wielkiej Brytanii. W lutym 2022 roku 26-letni John Jessop wszedł do domu swojej byłej partnerki, 47-letniej Clair Ablewhite i zabił ją z zimną krwią. Po wszystkim jakby nigdy nic udał się do sklepu, by kupić pasztet. Mężczyzna został skazany 4 stycznia 2023 roku. Policja dopiero teraz udostępniła szczegóły śledztwa.

Sąsiad podniósł alarm, dzwoniąc z Francji. Nie mogli już jej pomóc
Skończyła romans przez różnicę wieku. W zemście podciął jej gardło. Po wszystkim kupił pasztet (news.nottinghamshire.police.uk)

Dramat w Wielkiej Brytanii. W lutym 2022 roku policja znalazła martwą Clair Ablewhite w jej domu w Colston Bassett. 47-latka leżała we krwi, miała na sobie piżamę. Morderca wielokrotnie dźgnął nożem ofiarę, podciął jej też gardło. Okazał się nim 26-letni John Jessop. Zabił w zemście.

Okazało się, że matka trójki dzieci i młody mężczyzna randkowali ze sobą, jednak kobieta postanowiła zakończyć ich związek. Policja po zebraniu dowodów i odnalezieniu telefonu kobiety przyznała po analizie wiadomości między mordercą a jego ofiarą, że romans zakończył się z powodu różnicy wieku.

Kontakt ustał głównie z powodu obaw związanych z różnicą wieku. Z wiadomości wynikało, że wcześniej mężczyzna odwiedzał ją przez kilka tygodni - podaje Nottinghamshire Police.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Seryjny morderca z Meksyku. Makabryczne odkrycie pod domem lokalnego rzeźnika

Skończyła romans przez różnicę wieku. W zemście podciął jej gardło. Po wszystkim kupił pasztet

Kobieta zakończyła relację, a mężczyzna w zemście postanowił ją zamordować. Udał się więc do jej domu pod osłoną nocy, co uwieczniła kamera sąsiada. Mężczyzna w kapturze kręcił się pod posiadłością, po czym wszedł do lokum Clair. - Z punktu widzenia medycyny sądowej, jej zabójca nie pozostawił prawie żadnego śladu DNA na miejscu zbrodni poza odciskami butów nasączonymi krwią wewnątrz budynku - podaje policja.

Na policję zgłosił się jednak sąsiad ofiary, który powiadomił, że przebywa we Francji, ale zauważył na kamerce on-line, że coś niepokojącego dzieje się u Clair. - Złapał zabójcę na monitoringu. Było tam nie tylko jego zdjęcie, ale także dźwięk. Monitoring uchwycił dźwięk ataku, który zakończył życie 47-latki - pisze policja.

Policja udostępniła ziarniste zdjęcie mężczyzny w kapturze. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Szybko udało się ustalić, że to 26-latek, który pod dom kobiety przyjechał rowerem. Aby zabić byłą kochankę, przejechał aż 27 km. Po wszystkim wsiadł na jednoślad i odwiedził po drodze sklep. Tam kupił pasztet i wrócił do domu. Obraz z zakupów zapisał się na monitoringu.

John Jessop przyznał się do zabójstwa w sądzie koronnym w Nottingham 12 października. Został skazany 4 stycznia 2023 roku na 20 lat więzienia.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić