Sceny grozy w Żorach. Policja opublikowała nagranie wideo

95

Na przejściu dla pieszych w Żorach doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Samochód osobowy potrącił mężczyznę. Policja opublikowała nagrania z kamer monitoringu i przedstawiła kulisy całego zdarzenia.

Sceny grozy w Żorach. Policja opublikowała nagranie wideo
Pieszy został potrącony (Policja)

Wypadki na przejściach dla pieszych są nadal realnym problemem. Pomimo sygnalizatorów świetlnych, wciąż zbyt często dochodzi do potrąceń. Powodów wypadków jest bardzo dużo. Niekiedy wina leży tylko po stronie kierowcy, a kiedy indziej to piesi wbiegają pod koła auta w nieodpowiednim momencie. Na bezpieczeństwo wpływają również warunki atmosferyczne.

Policja opisała sprawę potrącenia, do którego doszło w Żorach. Cała historia jest wyjątkowo zawiła. 11 marca około godziny 13.00 patrol ruchu drogowego otrzymał wezwanie do izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach. Ich wizyta była związana z pacjentem, który trafił tam po potrąceniu samochodem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Po przybyciu na miejsce policjanci nie mogli poznać szczegółów zdarzenia. Pacjent z urazem nogi nie potrafił opisać, co dokładnie się stało. Na korytarzu szpitala przebywały dwie kobiety, które były pasażerkami auta, które potrąciło 50-latka. Ich relacja była sprzeczna. Mówiły, że zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę i postanowiły mu pomóc, przewożąc do szpitala. Jednocześnie nie potrafiły wskazać, kto kierował pojazdem w czasie wypadku.

Policjanci po niedługim czasie ustalili szczegółowy przebieg zdarzenia. 50-letni mieszkaniec Żor został potrącony przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Trakcie Piastowskim. Funkcjonariuszom udało się też ustalić, kto zasiadał za kierownicą forda. Okazał się nim 26-latek. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że w trakcie zdarzenia był nietrzeźwy. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 4,5 roku więzienia.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić