aktualizacja 

Sceny jak z filmu katastroficznego w Turcji. 4 osoby nie żyją, 19 rannych

46

W poniedziałek Stambuł nawiedził potężny huragan. W kataklizmie straciły życie co najmniej 4 osoby, a 19 zostało rannych. Media społecznościowe obiegły dramatyczne nagrania, pokazujące efekty działania niszczycielskiego żywiołu.

Sceny jak z filmu katastroficznego w Turcji. 4 osoby nie żyją, 19 rannych
Huragan w Turcji zniszczył wiele budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej (Twitter)

Sceny jak z filmu katastroficznego rozegrały się w poniedziałek w stolicy Turcji. Gubernatorstwo Stambułu podało, że w huraganie zginęło co najmniej 3 obywateli tureckich i jeden turysta. Kilkanaście osób miało zostać ciężko rannych.

Modlimy się do Boga o miłosierdzie dla tych, którzy stracili życie, przesyłając kondolencje ich bliskim i życząc szybkiego powrotu do zdrowia rannym – napisano w oświadczeniu.

Potężny huragan w Turcji. Budynki składały się jak domki z kart

Media społecznościowe obiegły dramatyczne nagrania ze Stambułu. Widać na nich zrywane dachy i walące się budynki. Na jednym z nagrań widać, jak wiatr porywa część restauracji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Cieśninę Bosfor zamknięto dla ruchu morskiego, a usługi promowe zostały zawieszone. Burza spowodowała również odwołanie kilku lotów do Stambułu. Kolejny film pokazuje, jak wieża zegarowa w kilka sekund składa się jak domek z kart.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lokalne media podają, że wiele drzew przewróciło się na jezdnię. Inne nagranie pokazuje z kolei, jak wiatr zrywa dach budynku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czytaj także:

Obejrzyj także: Pożary w Czarnogórze i Macedonii Północnej. Aresztowano potencjalnych podpalaczy

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić