Seks na wieży widokowej w Wielkopolsce. Wyciekło nagranie, urzędnik stracił pracę

66

Wieża widokowa w Świętnie (woj. wielkopolskie) stała się bardzo sławna w ostatnim czasie, za sprawą pikantnych nagrań, które wyciekły do internetu. Kamera zarejestrowała dwa akty seksualne na szczycie wieży. Teraz pracownik ratusza odpowiedzialny za ochronę danych osobowych stracił pracę.

Seks na wieży widokowej w Wielkopolsce. Wyciekło nagranie, urzędnik stracił pracę
Widok z wieży widokowej w Świętnie. (YouTube)

Pod koniec lipca tego roku do sieci trafiły nagrania ukazujące miłosne uniesienia dwóch par, na szczycie wieży widokowej w Świętnie pod Wolsztynem. Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis oświadczył wtedy, że "wydostał się fragment zapisu z wewnętrznego monitoringu wizyjnego należącego do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie".

Oświadczył również, że została zawiadomiona prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie upublicznienia nagrań miejskiego monitoringu, w celu wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości.

Zwolniono pracowników ratusza

Jak podaje gloswielkopolski.pl ratusz ma już nowego pracownika odpowiedzialnego za ochronę danych. Niezależnie od działań prokuratury, urząd zwolnił także pracownika działu informatyki.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu- Łukasz Wawrzyniak poinformował, że śledztwo jest prowadzone pod kątem rozpowszechniania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Sprawa jest w toku. Prokurator oceni czy doszło do przestępstwa.

Zobacz także: Zamek lubelski. Perła wschodniej Polski z mroczną historią
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić