o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Skąd wziął się Koronawirus. Potwierdzają się podejrzenia

317
Podziel się

Pierwsze zakażenia koronawirusem zanotowano już w 2012 roku - twierdzą dwaj naukowcy, powołując się na chińskiego lekarza. Pierwszymi ofiarami byli górnicy, kilku z nich zmarło. Górnicy mieli ponoć kontakt z odchodami nietoperzy.

Skąd wziął się Koronawirus. Potwierdzają się podejrzenia
Pierwsze zakażenia koronawirusem pojawiły się w kopalni Moijan (Getty Images)
bDfdGDgB

W 2012 roku u sześciu górników zaobserwowano objawy zakażenia nieznanym dotąd wirusem. Kilku z nich zmarło, a ich próbki wysłano do badań w Instytucie Wirusologii w Wuhan. Osiem lat później Wuhan było pierwszym zakażonym miastem. Stamtąd wirus rozniósł się na cały świat.

Okazało się, że objawy, jakie mieli chorzy górnicy, są podobne do dzisiejszych objawów koronawirusa. Zakażeni mieli styczność z odchodami nietoperzy, które usuwali z kopalni. To właśnie nietoperze miały być gospodarzami koronawirusa, zanim wirus "przeskoczył" na ludzi (możliwe, że w międzyczasie miał gospodarza pośredniego).

bDfdGDgD

Koronawirus pojawił się w 2012 roku

Początkowo podejrzewano u górników zapalenie płuc lub choroby układu oddechowego typowe dla pracujących w kopalniach. Teraz mówi się, że najprawdopodobniej był to COVID-19.

Leczenie górników było podobne do aktualnego leczenia COVID-19. Wirusolog Jonathan Latham i biolog molekularny Allison Wilson opisali przypadek górnika, który według chińskiego lekarza nie miał zwykłego zapalenia płuc czy grypy.

Dowody, które zawierły próbki i badania, skłoniły nas do ponownego przeanalizowania wszystkiego, co myśleliśmy, że wiemy o początkach pandemii COVID-19 - poinformowali naukowcy Latham i Wilson

Naukowcy uważają, że całą pandemią stoi próbka koronawirusa, która znajdowała się w Wuhan. Być może ktoś, kto miał do niej dostęp, nie zabezpieczył jej odpowiednio podczas prowadzonych badań. Władze Wuhan zaprzeczają takiej możliwości.

bDfdGDgJ

Rosja ogłasza zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa. Światowi eksperci wątpią w jej skuteczność

bDfdGDhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(317)
Lol
2 miesiące temu
Artykuł wyssany z palca
mason
2 miesiące temu
Ciekawe jakie bajki jeszcze wymyślą. Świat został poddany eksperymentowi bogatych trutni, którzy wypowiedzieli wojnę biedocie. Wiecie, że wy w trakcie epidemii głównie tracicie a 1% najbogatszych trutni na Ziemi wzbogacił się i to znacząco?
Wp.dr
2 miesiące temu
Na jakiej głebokiści w kopalni żyją nietoperze? A może górnicy kopią w jaskiniach?
bDfdGDhf
Rety
2 miesiące temu
Ciekawe że przez osiem lat zabił tylko paru górników w jednym mieście i nie rozniusl się dalej , A potem w pół roku w 2020 rozlał się na cały świat
Waldek
2 miesiące temu
Niestety żyjemy w świecie teorii spiskowych i chyba nigdy nie dowiemy się prawdy
Najnowsze komentarze (317)
ZbyszkoKoza
3 tyg. temu
Pandemia to tylko przygrywka oficjalnie w Googlach pisze o agenda 2030 czasy się zmieniają polityka też państwa coraz bardziej blokują gotówkę lub wydają ja z uśmiechem na twarzy obywatelą welcome to 21 wiek czas na wielką przemianę systemu który rządzi dziś światem witamy w świecie cyfryzacji jeszcze nie dawno krzyczeliscie o konstytucji więc czas to zmienić czas na nowe życie i nową epokę zapomnijcie o czasach z przed pandemii to wszystko dzieje się na naszych oczach i nikt tego nie zmieni czas się przygotować do innego życia niż mieliśmy i to nie jest teoria spiskowa to czas zmiany zmiany której nasze pokolenia doświadczą na własnej skórze nowa era nowe życie a jak to będzie wyglądać sami zdążymy zobaczyć nawet sam Morawiecki oznajmił że na naszych oczach wykuwa się nowy porządek świata po koronavirusie Pozdrawiam
Darek
2 miesiące temu
Być może.. A co powiecie o Chemtrails, co było rozpylane z samolotów na dużych wysokościach, i po co to komu?!.. Rok temu na niebie były szachownice niby smugi kondensacyjne z samolotów, utrzymywały się kilkanaście godzin gdy normalne smugi utrzymują się bardzo krótko, zależy od wielu czynników atmosferycznych.. Dziś lata mniej tych samolotów ale jeżeli by co to żaden nie zostawia tak długotrwałej smugi!.. Cywilizacja potrafi zniszczyć wszystko, wszelkie życie na Ziemi!.. Koronawirus w powietrzu roznosi się kropelkowo, więc?!..
Rad
2 miesiące temu
potwierdzaja sie podejrzenia: najprawdopodobniej byl to covid.. szkoda czasu na Wasze "artykuly"...
Olcia
2 miesiące temu
Kiedy w końcu lekarze będą przyjmować pacjentów czyżby do końca roku leczenie przez telefon ?
Morez
2 miesiące temu
Czytam dzisiaj że dżuma została stwierdzona w Kalifornii
Ares
2 miesiące temu
To nie Covid-19 to Covid-12
fikołek
2 miesiące temu
wirus wziął się z telewizji
Takjest
2 miesiące temu
A skąd sie wzięło 300 innych koronawirusów ? Śmieszy mnie to że wszyscy pisza tak jak byłby to pierwszy koronawirus na świecie xD
bDfdGDgX
Michał
2 miesiące temu
nic nie mów z TELEWIZJI
Kkk
2 miesiące temu
Przecież więcej ludzi umiera na grypę... W co wy wierzycie?? Ten wirus to jest coś wyssanego z palca ja osobiście pracuje w dużej firmie która zatrudnia cudzoziemców i nie było u nas ani jednego przypadku A pracujemy bez masek ochronnych... nie było zbytu na odzież ochronną oraz środki dezynfekcyjne i trzeba było coś z tym zrobić, tak samo jak niby nowe badania utwierdzaja nas w przekonaniu, że ludzie po chorobie chorują psychiatrycznie... media tak to naglasniaja, że ludzie od tego mają takie schorzenia
Piotr
2 miesiące temu
Pochodzenie koronawirusa? Głupota i niekompetencja pseudo naukowców. Obłudy, zakłamanie i poczucie wszechmocy rządzących. Cwaniactwo i zachłanność mediów. Fałszywa pandemia w oparciu o naturalny stan funkcjonowania życia na Ziemi.
Ble cov
2 miesiące temu
Był już ten artykuł pare miesięcy temu. Ble ble ble....
znak
2 miesiące temu
przestańcie pisac jużo o tym koronowirusie. Tu chodzi zupełnie o cos innego. Wiekszość społeczeństwa juz wszystko wie.... Jeśli ktos jeszcze nie wie o co chodzi to niech czyta prasę.
Fghfttyh
2 miesiące temu
Czego Rosja nie ma
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić