Seks w samochodzie. Mandat? Policjant z uśmiechem na ustach odpowiada

84

Czas wakacji sprzyja nietypowym miłosnym przygodom. Latem coraz więcej osób decyduje się na seks poza ścianami własnej sypialni. Niektórzy lubią robić to w samochodzie. Czy jest to legalne? Kiedy może grozić za to mandat?

Seks w samochodzie. Mandat? Policjant z uśmiechem na ustach odpowiada
Zdjęcie poglądowe. (Istock)

Policjant na popularnym kanale YouTube "Sierżant Bagieta" opowiedział, co może grozić za chęć nietypowego doświadczenia seksualnego. Jak mówi, jeżeli wybierzemy ciche miejsce na odludziu, najprawdopodobniej nie będzie ryzyka żadnego mandatu, ponieważ policja zapuka do okna samochodu tylko, jeżeli otrzyma odpowiednie zgłoszenie.

Seks może naruszać spokój

Przede wszystkim policja może ukarać kochanków, jeżeli uzna, że narusza to spokój lub ciszę nocną mieszkańców. Policjant powołuje się na kodeks wykroczeń, według którego każdy, kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Świadek naszych miłosnych przygód może też uznać ten widok za gorszący. Wtedy nasze miłosne przygody mogą zostać sklasyfikowane przez wezwaną na miejsce policję jako nieobyczajne zachowanie w miejscu publicznym, a to będzie podstawą do nałożenia na nas kary. Za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Mandat dostaną wszyscy uczestnicy miłosnych gier.

1,5 tys. złotych mandatu za publiczny seks

Jak mówi policjant, inaczej będzie nas traktowała policja, jeżeli robimy to na jakimś prywatnym terenie, np. parkingu. W myśl kodeksu wykroczeń jest to tzw. nieobyczajny wybryk, za który grozi mandat nawet do 1,5 tys. zł. A więc nie możemy uprawiać seksu w miejscu, które w jakikolwiek sposób można zakwalifikować do miejsca publicznego i daje się zaobserwować.

Dlatego, zanim postanowimy wybrać się w podróż, która zakończyć się ma miłosnymi igraszkami, warto wybrać do tego celu ustronne miejsce. Najlepiej uchylić nieco okno i robić to w aucie ze... sztywnym zawieszeniem. Wtedy bujanie wozu nie zdradzi was z daleka.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić