Danuta Pałęga| 
aktualizacja 

Seniorzy zatruci. Wypoczywali w ośrodku nad morzem

30

Felerny wyjazd nad morze zakończył się dla grupy seniorów wizytą w punkcie świątecznej opieki zdrowotnej. Wszystkich męczyły objawy zatrucia pokarmowego. Seniorzy przebywali w ośrodku wypoczynkowym w Pogorzelicy, gdzie przyjechali na krótki wypoczynek.

Seniorzy zatruci. Wypoczywali w ośrodku nad morzem
Seniorzy zatruli się jedzeniem nad morzem. Sprawę bada Sanepid (Pexels)

Słońce, wysokie temperatury powietrza oraz wszechobecna zieleń skłaniają do podróży małych i dużych. Na wypoczynek do nadmorskiej Pogorzelicy przybyli seniorzy. Zamiast cieszyć się szumem morza i rześkim powietrzem, zmuszeni byli udać się po pomoc medyczną.

Jak informuje RMF, w ośrodku wypoczynkowym, zlokalizowanym w województwie zachodniopomorskim, prowadzone jest śledztwo epidemiologiczne przez Sanepid. Powodem są zgłoszenia kilkunastu seniorów, którzy doświadczyli objawów zatrucia pokarmowego. Wczasowicze szukali pomocy w ramach świątecznej opieki zdrowotnej.

Seniorzy, którzy doznali nieprzyjemnych rewolucji żołądkowo-jelitowych spędzali czas w tym samym ośrodku. Obecnie na miejscu pracownicy Sanepidu pobierają próbki żywności, wymazów od personelu kuchni oraz wymazów z powierzchni kuchennych do badań. Działania mają na celu ustalenie przyczyny zatrucia i zadbanie, by nie doszło do jego kolejnych przypadków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lato w Mielnie. "Trzeba uatrakcyjnić pobyt turystom"

Jak rozpoznać zatrucie pokarmowe?

Zatrucie pokarmowe objawia się kilkoma charakterystycznymi symptomami, które zazwyczaj pojawiają się w ciągu kilku godzin po spożyciu skażonej żywności. Do najczęstszych objawów należą nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, gorączka, osłabienie, bóle głowy, dreszcze i ogólne złe samopoczucie.

W przypadku zatrucia pokarmowego kluczowe jest, aby dużo odpoczywać i pić dużo płynów, takich jak woda, soki, buliony i napoje izotoniczne, aby uniknąć odwodnienia. Przez pierwsze kilka godzin należy unikać jedzenia, a gdy objawy ustąpią, wprowadzać do diety lekkie pokarmy, takie jak suchary, banany, ryż i gotowane ziemniaki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić