Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Sensacyjne doniesienia o Trumpie. Dziennikarz ujawnia

329
Podziel się:

W USA ukazała się książka cenionego dziennikarza Craiga Ungera. Zdaniem autora Donald Trump od dawna współpracował z KGB. Rosjanie mieli uratować biznesmena przed bankructwem kilkadziesiąt lat temu.

Sensacyjne doniesienia o Trumpie. Dziennikarz ujawnia
(Getty Images)

Craig Unger przedstawił w swojej nowej książce szokującą teorię dotyczącą Donalda Trumpa. Zdaniem autora były prezydent USA od ponad 40 lat znajduje się pod silnym wpływem rosyjskim. Jego relacje z Rosją miały zaowocować obopólnymi korzyściami. Rosyjskie pieniądze miały uratować Trumpa przed bankructwami w latach 80. i 90.

Trump miał nawet odwiedzić Rosję w 1987 roku. Ugner twierdzi, że został tam zaproszony przez wysokiego szczebla funkcjonariusza KGB. Oficjalnym powodem wizyty były plany budowy hotelu w Moskwie. Według autora miliarder pozwolił Rosjanom wywierać wpływ na amerykańską demokrację. Miał też im pomóc w tworzeniu tajnych kanałów informacyjnych.

Według Ungera Trump miał spłacić dług po latach od jego zaciągnięcia. Gdy został prezydentem USA, dawał Putinowi wszystko, czego ten chciał - uważa Ugner. Miliarder miał wejść w relacje z Rosją dzięki bliskiej przyjaźni z Jeffreyem Epsteinem. Zdaniem autora Epstein był w posiadaniu kaset wideo z nagranymi aktami seksualnymi, których mógł użyć do szantażu.

Kontrowersje budzi również sprawa Grand Hyatt New York. Trump miał kupić setki telewizorów w Joy-Lud Electronics, który był prowadzony przez Sowietów. Właściciel sprzedawał często sprzęt elektroniczny sowieckim dyplomatom, oficerom KGB i członkom Biura Politycznego powracającym do Związku Radzieckiego. Trump zapłacił za kredyt 30 dni po jego zaciągnięciu. Według ekspertów sklep był używany przez KGB do inicjowania przetargów na potencjalne aktywa.

Książka Ungera, byłego redaktora naczelnego "Boston Magazine" i zastępcy naczelnego "The New York Observer", miała swoją premierę 26 stycznia. W "American Kompromat: How the KGB Cultivated Donald Trump and Related Tales of Sex, Greed, Power, and Treachery" autor przeprowadził wywiady ze informatorami wysokiego szczebla, w tym z Sowietami, którzy uciekli z ZSRR, a także z byłymi oficerami CIA, prawnikami i nie tylko.

Zobacz także: Donald Trump a Polska. Tak zapamiętamy jego prezydenturę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(329)
Ekspert
2 miesiące temu
To może być prawda. Pytanie jest po co Trump wywiózł z Białego Domu ściśle tajne dokumenty, w tym odnoszące się do amerykańskiej broni jądrowej?
bulot
2 miesiące temu
hahahahaha złe moce sa u kresu sił i wyslaja denne historie
żenada pust
2 lata temu
świat dąży do zagłady, bzdury dla naiwnych
politico
2 lata temu
W planach Kremla Polska powinna powrócić w rosyjską sferę wpływów i dlatego Moskwa prowadzi z nami bezwzględną wojnę propagandową, z której słabo zdajemy sobie sprawę Jej głównym narzędziem jest dezinformacja, która dzięki internetowi jest tania i łatwo się szerzy – ma ogłupiać i pobudzać konflikty, by skłócać Polaków i aby uczynili to swoimi własnymi rękami Szczególnym przedmiotem kremlowskiej manipulacji są symbole narodowe, obrazy polskiej tradycji i to, co winno kojarzyć się z polskim patriotyzmem Polacy okładają się maczugami z napisem aborcja, lgbt i lewactwo, a szef wydziału dezinformacji w Moskwie turla się ze śmiechu i otwiera kolejną butelkę szampana
środki trwałe
2 lata temu
po 6 miesiącach odliczamy sprzedane i to co odliczyliśmy, wystawiam sobie fra i ładujemy od początku... wiedziałem że się dogadamy
środki trwałe
2 lata temu
na papierze było by prościej bo to film... a tu po co ten pośpiech
środki trwałe
2 lata temu
ciekawe dziedzina życia na co dzień...
środki trwałe
2 lata temu
ciekawe dziedzina życia na co dzień...
Aligator *
2 lata temu
algorytm ścieżka zdrowia... w prądzie
Aligator *
2 lata temu
mnożenie, to przecież jak ciągle będę zaczynał od początku to mi się nie opłaca... nie ja układam wypozycjonowanie ja się tylko dostosowałem..
Aligator *
2 lata temu
lus lusu seryjny....
pomyśl:
2 lata temu
to dlaczego Trump zachamował budowę nord stream, albo wysłał amerykanów do polski, albo zgodził sie na sprzedaż nowoczesnej broni wbrew Rosji.... bo pewnie był agentem, no tak.... rzeczywiscie, ludzie myślcie a nie powtarzajcie głupot za lewicowymi wymysłami z innych wielkich newsów....
000
2 lata temu
co w tym dziwnego, potwierdzam...
mnożenie
2 lata temu
środki trwałe x sztuki 49(6) z czego co miesiąc mam taki pakiet po 6 miesiącach sprzedałem 6 z pierwszego miesiąca powiesiłem oddałem do środków trwały i teraz proszę mi powiedzieć co się z tym wszystkim. też mają na sumieniu. jedna od 0,01 ma 24 pozycje aż na szczyt a ja jako pudrownik rozbijam ją w kosztach na 24 z tym samym numerem pus środki trwałe. 1/24 logiczne z ty samym numerem raz ta raz inna
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić