Uwaga rodzice! Makabryczna moda na TikToku. Nie żyje 10-letnie dziecko

293

Tragedia we Włoszech. 10-letnia dziewczynka przez przypadek się udusiła, kiedy brała udział w nowej, makabrycznej "zabawie" na TikToku. To straszliwa przestroga dla wszystkich.

Uwaga rodzice! Makabryczna moda na TikToku. Nie żyje 10-letnie dziecko
10-letnia Antonella Sicomero przez przypadek udusiła się, biorąc udział w przerażającym wyzwaniu na TikToku.

Ciało 10-letniej Antonelli Sicomero odkryła jej młodsza siostra na podłodze w łazience w rodzinnym domu w Palermo na Sycylii. Ojciec dziewczynki powiedział, że inna siostra Antonelli przekazała mu, że 10-latka brała udział w wyzwaniu na TikToku - donosi włoski dziennik "La Repubblica".

Antonella miała brać udział w przerażającym wyzwaniu nazywanym "Black-out challenge". Polega ono na tym, by jak najdłużej wytrzymać po zaciśnięciu sobie paska wokół szyi. Dziewczynka miała używać do tego paska od szlafroka.

Włoska agencja prasowa ANSA donosi, że 10-latka trafiła do szpitala z zatrzymaniem krążenia. Lekarze przeprowadzili reanimację, długo walczyli o jej życie, jednak nie udało się przywrócić czynności życiowych. Medycy stwierdzili śmierć mózgu i orzekli zgon.

Moja córka, mała Antonella, umarła z powodu ekstremalnej gry na TikToku. Jak mam to zaakceptować? - mówi zdruzgotany ojciec 10-latki.

Prokuratorzy w Palermo wszczęli dochodzenia w sprawie "podżegania do samobójstwa". Śledczy zabezpieczyli telefon Antonelli, w celu ustalenia szczegółów tragedii. Zostanie przeprowadzona również sekcja zwłok.

Rodzice 10-latki zdecydowali, że przekażą jej organy do transplantacji.

W ten sposób Antonella uratuje wiele dzieci - mówił ojciec.

Rzecznik TikToka przekazał rodzinie kondolencje i podkreślił, że aplikacja nie zezwala na promowanie tak niebezpiecznych wyzwań.

Nie zezwalamy na treści, które zachęcają, promują lub gloryfikują niebezpieczne zachowania, które mogą prowadzić do obrażeń. Nasze zespoły dokładają wszelkich starań, aby identyfikować i usuwać treści naruszające zasady - przekazał rzecznik TikToka.
Chociaż obecnie nie znaleźliśmy na naszej platformie dowodów na treści, które mogłyby zachęcić do takiego incydentu poza platformą, będziemy nadal uważnie monitorować w ramach naszego ciągłego zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa naszej społeczności - dodał.
Zobacz także: Tik Tok będzie zakazany? "Ameryka prowadzi grę. Jesteśmy za wolnością"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić