Wróć na
Robert Czykiel
|

Sensacyjne odkrycie. W opuszczonym garażu stały fabrycznie nowe Polonezy

111
Podziel się

W opuszczonym garażu, który należał do dawnego dealera FSO, odnaleziono cztery samochody marki Polonez. Szczególnie jeden jest cenny dla kolekcjonerów.

Sensacyjne odkrycie. W opuszczonym garażu stały fabrycznie nowe Polonezy
Nowe Polonezy odnaleziono po 35 latach (Facebook, Stowarzyszenie FSO Pomorze)
bCXvgHyZ

W 2002 roku oficjalnie zakończyła się produkcja FSO Poloneza. Polski samochód lata świetności miał w czasach PRL-u, gdy był obiektem westchnień dla każdego kierowcy. Polonezy były pełne wad i niedoskonałości, ale w tamtych czasach nie było zbyt wielu alternatyw.

Po 35 latach odnaleziono nowe Polonezy

Dzisiaj najstarsze Polonezy są autami zabytkowymi i na całym świecie nie brakuje kolekcjonerów. Największym wzięciem cieszą się modele, których wyprodukowano najmniej. Białymi krukami są także auta, które były bardzo mało eksploatowane.

Rzadko się zdarza, aby udało się natrafić na kultowy samochód, który jest fabrycznie nowy. Dlatego w środowisku kolekcjonerów dużą sensację wzbudziło ostatnie odkrycie. W jednym z garażów odnaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy!

bCXvgHzb

Polonez - ikona PRL. Czy znasz te modele?

"Czasem zdarza się odnaleźć garaż, w którym stoi jakiś zapomniany samochód, a co gdybym Wam powiedział, że było takie miejsce, w którym stały cztery nieużywane Polonezy? Ostatnia "sensacja", dzięki uprzejmości Ben'a Catton'a publikujemy zdjęcia czterech zapomnianych Polonezów odnalezionych w Belgii u jednego z byłych dealerów FSO, auta czekały na swoich nabywców nieomal 35 lat" - czytamy na Facebooku Stowarzyszenia FSO Pomorze.

Jakie modele kryły się w garażu przez tyle lat? Dwa auta to wersja MR 78 (podstawowa C i bogatsza L). Trzecie odkrycie to MR 86 po liftingu w wersji 1,5 LE. Ostatni Polonez to model sprzed liftingu, który jest niezwykle rzadki.

bCXvgHzh

Czytaj także:

bCXvgHzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(111)
W tamtym
miesiąc temu
czasie, złodzieje i rządowi paserzy, wyprzedawali wszystko obcemu kapitałowi. Oczywiście to - co można było sprzedać, i zagrażało temuż kapitałowi. Tak legły stocznie, cementownie, przemysł, w tym elektroenergetyczny i częściowo rolnictwo.Kłania się pamiętna akcja z polskim cukrownictwem. W szabrowaniu i przejmowaniu od brodatych paserów polskiego majątku, przodowali Niemcy i sami szemrani zza Atlantyku. Dziś nie stanowimy juz żadnego zagrożenia technologicznego, głównie dla Niemiec czy Francji.Pozostało Polakom prostowanie szpilek u szewców, składanie, składowanie i zamiatanie, oraz biurokracja z ogromną rzesza skostniałych urzędników i ochroniarzy na każdym kroku - czyli pospolitych nierobów, nic nie wytwarzających, budujących i produkującch. Kraj został wyalienowany z pozytywnej myśli technicznej i produkcyjnej.
Zwx
miesiąc temu
Nawet jak coś jest wadliwe to można to poprawić jak są biura konstrukcyjne i wchodzi rewolucja informatyczna. Ale żeby to zrobić to coś trzeba wiedzieć i umieć a nie być tylko teoretykiem. Balcerowiczowskie geniusze wszystko zniszczyli, zaprzepaścili dorobek konstruktorów i technologów z kilku dekad i teraz to sobie Morawiecki tylko może pomarzyć o polskiej motoryzacji.
Va faill.
miesiąc temu
Śmieszna kraina zwana Polska. Podatki 300% względem reszty świata. Po co coś tu tworzyć...
bCXvgHzD
gimbaza z wp
miesiąc temu
..W jednym z garażów odnaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy!... Polski jezyk trudna jezyk, chyba powinno być garaży.
Mekekekek
miesiąc temu
Tak obstawiałem, że prędzej się dorobimy powrotu polonezów, niż polskiego elektryka.
Najnowsze komentarze (111)
rachmistrz
miesiąc temu
Kto jest wlascicielem tego garazu ? Osoba rozliczajaca sie z dealerami to KTO to jest ? Jak zywy to obciazyc go kosztami i odsetkami.
Elektronik
miesiąc temu
fart......
Chetny
miesiąc temu
Gdzie będą je licytować?
Figiel
miesiąc temu
Zamknęli mi firmę na 3 miechy a teraz wysłali komornika że Zusu nie zapłaciłem, czy to normalny Kraj ?
Pol
miesiąc temu
" W jednym z garażów odnaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy!" Polska język trudna język, a już odmiana przez przypadki to jak podróż na Marsa. Nie "garażów" tylko "Garaży" panie rediaktur.
polonez
miesiąc temu
ciężki, awaryjny, - już w latach 90 tych. przestarzały ... wart waga x 0,40 zl... a nie klasyk
stan
miesiąc temu
a jak kupujesz nowego volk albo rena to za pół roku dostajesz list że np przewód hamulcowy jest za długi i oni zapraszają na wymianę czy to nie jest niedoróbka ??????? albo wada???? a ty co robisz cieszysz się jacy oni mili
Lula
miesiąc temu
Alternatywa w języku polskim jest tylko jedna. Polszczyzna!
bCXvgHzv
longbow
miesiąc temu
U szwagra w garażu na posesji babci są 2 sztuki...
emeryt
miesiąc temu
polonez, miałem. był rewelacyjny w psuciu silnik z lat 60 mulasty, bujał się na zakrętach wentylator się zacinał olej żarł jak passat obecny sprzedalem
wicek
miesiąc temu
przez 35 lat NIKT nie wchodzil do garazu? nawet zlodzieje ? nikt nie chcial sprzedac/kupic obiektu? nikt nie placil podatkow? dziwny ten kraj.
antoni
miesiąc temu
Robercie Czykiel gdzieś ty nauki pobierał. Coś mi się wydaję żeś samouk i samozwańczy pismaczek. Pisząc takie bzdety (W jednym z garażów odnaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy!) typowo po polsku. W jednym z GARAŻY ,tak jest poprawnie po polsku!!!!. zapamiętaj to sobie, lub przestań wogóle pisać, lub prześlij nowy artykuł do sprawdzenia mojej 13 letniej wnuczce. Ona porawi błędy, gdyż jest prawdziwą polką.
Tomo
miesiąc temu
Dlaczego musimy opłacać lub złomować auta przecież są naszą własnością i jeśli nie zaśmiecają miejsc publicznych ktoś dla sentymentu mógł by takie auto przechować do czasu kiedy będzie stać go na remont .
Pitrek
miesiąc temu
Należy zapytać kto nas tak urządził!!! 😡
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić