Setki rosyjskich żołnierzy na granicy z Ukrainą. Niepokojące nagranie

Pojawia się coraz więcej dowodów na obecność licznej grupy rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą. W mediach społecznościowych udostępniono kolejne nagranie, na którym widać, jak setki żołnierzy przemieszczają się wzdłuż granicy. Filmik nagrali sami żołnierze, którzy przybyli tam na "ćwiczenia".

Setki rosyjskich żołnierzy na granicy z Ukrainą. Niepokojące nagranie
Napięcie na granicy rosyjsko-ukraińskiej (PAP/EPA, Twitter)

Sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiej jest coraz bardziej napięta. Rosjanie gromadzą tam swoje liczne wojska. Jak wyliczają eksperci, przy granicach Ukrainy i na tymczasowo okupowanych ukraińskich terytoriach Rosja zgromadziła ponad 94 tys. żołnierzy.

Grupa rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą. Niepokojące nagranie

Do mediów społecznościowych trafiło kolejne nagranie z zachodnich regionów Rosji. Widać na nim grupę rosyjskich wojskowych, którzy przemieszczają się wzdłuż granicy z Ukrainą. Autor nagrania — najprawdopodobniej rosyjski żołnierz — komentuje, że tak wygląda powrót z ćwiczeń.

Wojskowi nie ukrywają swojego zachwytu z powodu tego, że jest ich tam tak dużo. - Nie widać ani początku, ani końca! - komentuje zachwycony autor nagrania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Terroryści atakują ukraińskie siły

Mimo obowiązujących w regionach przygranicznych postanowień protokołu mińskiego o zawieszeniu broni rosyjskie siły nadal mają atakować ukraińskich żołnierzy. Jak informuje szef ukraińskiej Operacji Sił Zjednoczonych na Donbasie, w niedzielę sterowani przez Rosję terroryści dwukrotnie strzelali w stronę pozycji ukraińskich sił.

Niedaleko Nowozwanówki mieli strzelać z artylerii kalibru 122 mm, a w kierunku Swietłodarska - z karabinów maszynowych dużego kalibru. Ukraińscy obrońcy na to od razu zareagowali. Nikt na szczęście nie zginął.

Sytuacja jest "niezbyt krytyczna"

Sekretarz Rady Narodowego Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy uspokaja i nazywa sytuację "niezbyt krytyczną". Zdaniem Oleksija Daniłowa rada kontroluje przemieszczanie się Rosji na granicy.

Doskonale rozumiemy, co znajduje się na odległości 200 kilometrów od naszej granicy. Wyraźnie zdajemy sobie sprawę z tego, że w odległości do 400 kilometrów od naszej granicy jest duża grupa rosyjskich wojsk, wiemy, jaka jest ich liczebność, wiemy w co są wyposażeni - powiedział Daniłow w wywiadzie dla portalu Apostrof.

Wcześniej Parlament Ukrainy zatwierdził ustawę, która pozwala zagranicznym wojskom, w tym wojskom NATO, na udział w ćwiczeniach militarnych na jej terytorium. Ukraina planuje przeprowadzenie 10 dużych ćwiczeń wojskowych w przyszłym roku.

Zobacz także: Trzeba być przygotowanym na najgorsze? Gen. Skrzypczak o Wschodzie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić