Sfilmował je w Wielkopolsce. Bardzo rzadki widok

7

Miłośnik zwierząt sfilmował myszołowy zwyczajne żerujące na martwej sarnie. To bardzo rzadki widok i z pewnością trudny do uchwycenia przez kamerę. Udało się to jednak panu Jackowi Kołacie w Nadleśnictwie Antonin.

Sfilmował je w Wielkopolsce. Bardzo rzadki widok
Sfilmowali to w Wielkopolsce. Bardzo rzadki widok. Pan Jacek Kołata sfilmował żerujące niczym sępy myszołowy (YouTube)

Pan Jacek Kołata sfilmował myszołowy żerujące na martwiej sarnie. Zachowywały się niczym sępy, którym udało się natrafić na martwą zwierzynę. Okazuje się, że to rzadki widok, gdyż ptaki są płochliwe, jednak ich zachowanie jest zupełnie normalne.

Myszołowy zamieszkują głównie Eurazję. Główne zimowiska mają w zachodniej i południowej Europie, na Bliskim Wschodzie i w południowej oraz wschodniej Afryce. Żywią się głównie drobnymi kręgowcami mieszkającymi na ziemi, a gdy tylko nadarzy się okazja chwytają się za padlinę. Tak było i tym razem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyjazd świąteczno-noworoczny? Rodzina zapłaci nawet 12,9 tys. zł

Sfilmował to w Wielkopolsce. Bardzo rzadki widok

Autor nagrania poinformował podczas swoich obserwacji, że myszołowy świetnie oczyszczają lasy i przydrożne rowy z martwych zwierząt. - Myszołowy gromadzą się przy drogach w poszukiwaniu zwłok potrąconych zwierząt, one sprzątają te drogi - słyszymy na nagraniu głos narratora.

Dookoła słychać również kruki. Jak zapewnia autor nagrania, są one dużo bardziej ostrożne i wyczulone na obecność ludzi i potencjalnego zagrożenia. Mają dobrą pamięć i z uwagą przyglądały się wchodzącemu do lasu miłośnikowi zwierząt. Właśnie dlatego nie żerowały obok myszołowów.

Te tutaj są bardziej płochliwe, nie są przyzwyczajone do obecności człowieka. W tym lesie sporadycznie ktoś się pojawia - informuje pan Jacek.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić