A. M. | 

Jarosław Kaczyński musi przeprosić. Prezes PiS skazany prawomocnym wyrokiem

163

Zapadł wyrok w sprawie słów o "zdradzie dyplomatycznej", wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił tak o działaniach Radosława Sikorskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej. Teraz musi przeprosić.

Jarosław Kaczyński musi przeprosić. Prezes PiS skazany prawomocnym wyrokiem
Jarosław Kaczyński musi przeprosić Radosława Sikorskiego (PAP, Wojtek Jargiło)

Zapadł prawomocny wyrok. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Jarosław Kaczyński będzie musiał odpowiedzieć za swoje słowa, którymi naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego. Słowa o "zdradzie dyplomatycznej", które prezes PiS wypowiedział w wywiadzie z 2016 roku, dotyczyły działań byłego Ministra Spraw Zagranicznych po katastrofie smoleńskiej.

O wyroku sądu poinformował na Twitterze prawnik Sikorskiego, Jacek Dubois. Jak twierdzi mecenas, Jarosław Kaczyński został zobowiązany do "zamieszczenia stosownych przeprosin".

Dzisiaj Prawomocnym wyrokiem Sąd Apelacyjny w Warszawie, uznając że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego pomawiając go o zdrade dyplomatyczną zobowiązał Jarosława Kaczyńskiego do zamieszczenia stosownych przeprosin. Miłego dnia - czytamy wpis prawnika na Twitterze.

Przeprosiny mają pojawić się na łamach Onetu. Sąd zaznaczył, że prezes PiS ma zacząć wpis od słów: "Jarosław Kaczyński przeprasza Radosława Sikorskiego".

Radosław Sikorski nie kryje satysfakcji. W odpowiedzi na wpis Jacka Dubois odniósł się do wyroku sądu i nawiązał do niedzielnych wyborów prezydenckich.

Oszczerca ponownie napiętnowany. W niedzielę nie dajmy się nabrać się na jego kłamstwa - napisał na Twitterze Sikorski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wybory 2020. Ostra opinia o kampanii Andrzeja Dudy. "Jak kogoś poniżyć, kogo szczuć na kogo"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić