Skandal na cmentarzu. Wdowa była załamana tym, co robili na grobie jej męża

8

Skandaliczne sceny rozegrały się na cmentarzu w Busku - Zdroju (woj. świętokrzyskie). Sprawcy zorganizowali sobie na tej nekropolii suto zakrapianą imprezę. 71-latka była zdruzgotana tym, co zrobili z grobem jej męża.

Skandal na cmentarzu. Wdowa była załamana tym, co robili na grobie jej męża
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock)

O sprawie informuje teraz tabloid "Super Express". Dantejskie sceny na cmentarzu w Busku - Zdroju rozegrały się w niedzielę 17 września 2023 roku. Tego dnia jedna z wdów wybrała się na nekropolię, aby odwiedzić miejsce spoczynku zmarłego męża. Kiedy dotarła do jego grobu, to aż przetarła oczy ze zdumienia.

Zobaczyła tam totalny bałagan. Wandale uszkodzili nie tylko płytę nagrobkową, ale też porozrzucali wieńce i znicze. Niektóre z wiązanek były nawet nadpalone. Powód okazał się szokujący. Sprawcy rozpalili na grobie ognisko. Urządzili sobie alkoholową libację. Seniorka natychmiast zgłosiła się na policję.

Szokujące sceny na cmentarzu w Busku - Zdroju. Wandale urządzili tu libację

Pokrzywdzona 71-letnia wdowa oszacowała straty na kwotę 1000 złotych. Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli puszki po piwie oraz niedopałki papierosów - mówił dla "Super Expressu" asp. szt. Tomasz Piwowarski z policji w Busku - Zdroju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Remont torowiska w Pabianicach. Zaskakujące odkrycia wydłużają prace

Tematem od razu zajęli się funkcjonariusze. Zaczęli ustalać sprawców. Szybko wytypowali 50-letniego mieszkańca Buska - Zdroju. Jego kompanem okazał się 38-latek. W środę 20 września 2023 roku obaj mężczyźni zostali schwytani przez mundurowych.

Jeszcze w tym samym dniu usłyszeli zarzuty znieważenia miejsca spoczynku oraz uszkodzenia mienia. Niebawem staną przed sądem. Muszą liczyć się ze srogą karą.

Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - czytamy na "SE.pl".
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić