Skandal na Mazowszu. Wjechał w działaczki Koalicji Obywatelskiej

15

Marzena Cendrowska i Małgorzata Dąbrowska, działaczki Koalicji Obywatelskiej zostały potrącone przez 73-letniego kierowcę. Mężczyzna wjechał autem prosto między stragany w Węgrowie (woj. mazowieckie), gdzie odbywał się miejscowy festyn. Kobiety twierdzą, że mogły zostać zaatakowane z powodu swoich koszulek, na których widniało logo KO. Sprawą zajęła się policja.

Skandal na Mazowszu. Wjechał w działaczki Koalicji Obywatelskiej
Skandal na Mazowszu. Mężczyzna wjechał w działaczki Koalicji Obywatelskiej (Facebook)

Węgrów miasto w Polsce położone w województwie mazowieckim, 30 km od Siedlec. W weekend doszło tam do skandalicznego zdarzenia. Dwie działaczki Koalicji Obywatelskiej zostały potrącone przez kierowcę auta, który wjechał w nie na festynie.

Byłyśmy tam z koleżanką w ramach akcji "Kobiety na wybory". Ja miałam koszulkę ze znaczkiem Koalicji Obywatelskiej, koleżanka - wielkie serducho - mówi Małgorzata Dąbrowska, wiceprzewodnicząca koła Platformy Obywatelskiej z Pułtusku dla TVN24.
Rozdawałyśmy ulotki, rozmawiając akurat w tym momencie z panią, która od 30 lat ma męża na wózku. Nagle poczułam ból w nodze - podkreśla

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Do incydentu doszło dokładnie w niedzielę około godz. 12:30 na Rynku Mariackim w Węgrowie. Jak podkreśla Interia, mężczyzna odjechał i zaparkował samochód w okolicy. Relacje świadków pozwoliły na szybką identyfikację sprawcy.

Jak się okazało, 73-letni mężczyzna był jednym z gości występujących na scenie podczas lokalnej imprez.

Noga jednej z kobiet, 63-letniej mieszkanki powiatu pułtuskiego, utknęła pod kołem. Po przyjeździe karetki kobieta odmówiła jednak hospitalizacji. Poszkodowane złożyły w tej sprawie zeznania na komendzie - poinformował podkom. Marcin Góral z KPP w Węgrowie.

Mężczyzna wjechał w działaczki Koalicji Obywatelskiej. Wszystko przez koszulkę?

Kobiety twierdzą, że wypadek nie był przypadkowy. Uważają, że był on związany z przekonaniami politycznymi, gdyż tego dnia obie miały na sobie koszulki z logiem Koalicji Obywatelskiej.

Całej sprawie przyjrzą się mundurowi. Według węgrowskiej policji to na tym etapie zbyt daleko idące wnioski. Wszystko rozstrzygnie postępowanie w tej sprawie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić