Skandal na stacji benzynowej. Tak zachował się policjant

179

To nie mieści się w głowie. Wieczorem pewien mężczyzna przyjechał prywatnym busem na stację benzynową w Legionowie (woj. mazowieckie). Był tak bardzo pijany, że gdy tylko zatrzymał pojazd, od razu zasnął za jego kierownicą. Okazało się, że to policjant z 24-letnim stażem. Czekają go teraz surowe konsekwencje.

Skandal na stacji benzynowej. Tak zachował się policjant
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Wszystko rozegrało się na jednej ze stacji benzynowych w Legionowie (woj. mazowieckie). Pracownicy tego miejsca zauważyli, że za kierownicą prywatnego busa śpi mężczyzna. Podejrzewając, że jest pijany, wezwali na miejsce policję.

Skandal na stacji benzynowej. Tak zachował się policjant

Na stację benzynową przyjechał patrol policyjny z Legionowa. Rozpoczął interwencję. Gdy tylko mundurowi zbliżyli się do śpiocha i go obudzili, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Jakież było ich zdziwienie, kiedy podczas czynności wyszło na jaw, że pijany kierowca to policjant (po służbie) z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach pod Warszawą. Mundurowy mógł się pochwalić sporym, bo aż 24-letnim, stażem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Huśtał się na świątecznej iluminacji w środku miasta. Kuriozalne nagranie z Legnicy

Nietrzeźwy mężczyzna odmówił badania alkomatem. W związku z tym została od niego pobrana krew do badań. Komendant powiatowy podjął decyzję o zawieszeniu przyłapanego na gorącym uczynku policjanta. Wobec funkcjonariusza wszczęto również postępowanie dyscyplinarne. Mężczyzna ma zostać wydalony z policji.

Za przestępstwo prowadzania pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi:

  • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat,
  • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat,
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić