o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Skandal na YouTube. 30-latek aresztowany

20
Podziel się

Rosyjski youtuber został aresztowany po tym, jak transmitował na żywo śmierć swojej dziewczyny. Będąca w ciąży kobieta została zmuszona do przebywania na zimnie w samej bieliźnie. Jeden z widzów miał zapłacić za ten widok tysiąc dolarów.

Skandal na YouTube. 30-latek aresztowany
bDTPZReJ

Do zdarzenia doszło w wiosce Iwanowka koło Moskwy. 30-letni Stanislaw Reszetnikow nakazał swojej 28-letniej partnerce Walentinie „Walji” Grigoriewej przebywanie w ujemnej temperaturze na balkonie. Kobieta zmarła z powodu hipotermii.

Kazał jej przebywać na zimnie. "Cholera, wyglądasz jakbyś była martwa"

Mężczyzna ani na chwilę nie przerwał internetowej transmisji. Kiedy zdał sobie sprawę, że dziewczyna jest "na wpół martwa", podszedł do niej, pytając jak się czuje. Starał się ją także "obudzić".

bDTPZReL
Walja, żyjesz? Mój króliczku, co się z tobą dzieje? Cholera, wyglądasz tak, jakbyś była martwa – mówił podczas przekazu na żywo.

Youtuber kilkukrotnie potrząsał dziewczyną, powtarzając, że ją kocha.

Króliczku, daj spokój… powiedz coś. Martwię się. Cholera… – kontynuował.
bDTPZReR

Po chwili Reszetnikow zwrócił się do widzów.

Chłopaki… Brak pulsu… Jest blada. Ona nie oddycha – miał stwierdzić mężczyzna.

Stanislaw Reszetnikow znany jest z kontrowersyjnych filmów. Widzowie wpłacają mu datki za wykonywanie niebezpiecznych wyzwań. W jednej z ostatnich transmisji Reszetnikow spryskał swoją dziewczynę gazem pieprzowym.

bDTPZReS

Zmusił ciężarną do przebywania na balkonie w samej bieliźnie. Został aresztowany

Do zdarzenia odniosła rosyjska blogerka Liza Lazerson. Stwierdziła, że to niedorzeczne, że YouTube "zakazuje pokazywania kobiecych sutków, a umożliwia transmitowanie na żywo śmierci drugiej osoby". Lazerson potępiła platformę za przyzwolenie na przemoc wobec kobiet.

Kobieta umiera podczas transmisji, a publiczność przesyła datki zabójcy. To musi się skończyć. Takie filmy są rozpowszechniane na cały świat. To oznacza, że coś nie funkcjonuje jak należy. Dopóki to nie zostanie naprawione, konieczna jest cenzura tego typu treści – oceniła blogerka.

Stanislaw Reszetnikowi grożą dwa lata więzienia. W tej chwili ciało kobiety badają biegli medycyny sądowej. Jeżeli potwierdzą się przypuszczenia lekarzy, że zmarła z powodu hipotermii, mężczyzna trafi za kratki.

bDTPZReT
Sprawdzimy także doniesienia o innych bezprawnych incydentach wobec zmarłej – poinformował rosyjski komitet śledczy.

Przedstawiciele YouTube'a poinformowali, że pierwotna transmisja nie odbywała się przy pomocy ich serwisu. Wszystkie wtórne filmy pokazujące incydent zostały jednak usunięte, w powiązane konta skasowane.

Obejrzyj także: Trik z rowerem. Nagrał swoją sztuczkę i pochwalił się nią w sieci

bDTPZReU
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTPZRfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Jkl
5 miesięcy temu
„ Wiedz o tym, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy. Ludzie będą samolubni, rozkochani w pieniądzu, chełpliwi, wyniośli, bluźnierczy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, nieczuli, nieprzejednani, skorzy do oszczerstw, niepohamowani, okrutni, gardzący tym, co dobre, zdradzieccy, bezmyślni, nadęci, kochający przyjemności bardziej niż Boga, stwarzający pozory pobożności, lecz będący zaprzeczeniem jej mocy. Takich ludzi unikaj”.
Asss
5 miesięcy temu
Ktoś tego człowieka urodził, wychował itd. Pieniądze rządzą światem ,jakoś trzeba zabłysnąć w necie, a przecież nie zostanie noblista z fizyki
Alllvaro
5 miesięcy temu
Musiał ja bardzo kochać ! Miłość aż po grób . Selekcja naturalna . Ona tez inteligencja nie grzeszyła .
bDTPZRfn
Shemihaza
5 miesięcy temu
Wszystko robicie na polecenie. Jesteście nic nie warci.
inż. Walczak
5 miesięcy temu
Mam nadzieję, że współwięźniowie zrobią mu "czelendż", o którym zapewne będzie chciał się pochwalić.
Najnowsze komentarze (20)
adam
4 miesiące temu
Ciążą i alkohol.
DDD
4 miesiące temu
Rassija...
bako
4 miesiące temu
religia 21 wieku !!!!!!!!!!!
STOP NWO
4 miesiące temu
YouTube kasuje kanały gdzie pada słowo " KORONAWIRUS" albo" II WOJNA ŚWIATOWA" , a pozwala na prowadzenie takich kanałów? O co chodzi?
Imsk
5 miesięcy temu
Półprawdy. Nie streamowal na YT ale na Twitch. Na YT nie ma datków. Później ktoś wrzucił zapis na YouTube. Nie wiadomo z jakiego powodu zmarła. Na balkonie była podobno tylko kilka minut. Wszystko dopiero jest badane. Bardzo nierzetelny artykuł. Ktoś tu bardzo nie lubi YouTuba.
Rrg
5 miesięcy temu
Jednak na świecie jest mnóstwo głupich ludzi... szkoda babki ale w sumie też nie grzeszyła rozumem jak widać
Gość
5 miesięcy temu
2 lata odsiadki za taki psychopatyczny czyn ? Szok
inż. Walczak
5 miesięcy temu
Mam nadzieję, że współwięźniowie zrobią mu "czelendż", o którym zapewne będzie chciał się pochwalić.
bDTPZRff
zxchyy
5 miesięcy temu
YouTube już dawno się skończył. Niestety brak konkurencji powoduje ze jakoś dogorywa mimo tragicznej jakości i miliona reklam na sekundę.
Jacek
5 miesięcy temu
Tyle wielkich słów, a przemoc jest obecna ku uciesze narodu od wczesnych lat rozwoju każdego człowieka i dopóki nas nie dotyczy to jest fajnie... Komentujemy ,,żarty" nabijamy się z ludzi, przerabiamy ich fotografie, byle się ,,dobrze" bawić, a jak ktoś się stawia to mówimy, że nie ma dystansu do siebie...
Hdggg
5 miesięcy temu
Internet w większości jest dla gawiedzi z marginesu.
JaaaaAA
5 miesięcy temu
Oby wiecej takich rosjan to się sami wyeimunuja
...
5 miesięcy temu
soviecka aborcja .... dwie pieczenie za jednym razem !!! :D
Ala
5 miesięcy temu
Tylko 2 lata za doprowadzenie do czyjejś śmierci? A ile na tym zarobił i ile jeszcze zarobi? Widocznie to mu się opłaciło. Co to za sprawiedliwość?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić