Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Kaczyński przemówił. Zrobiło się gorąco. Jest decyzja prokuratury

36
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa w Warszawie podjęła decyzję odnośnie oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wygłosił je w październiku w związku ze Strajkiem Kobiet. Zaapelował wówczas do swoich zwolenników, aby bronili kościołów "za każdą cenę".

Kaczyński przemówił. Zrobiło się gorąco. Jest decyzja prokuratury
(YouTube)

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego zostało opublikowane 27 października na oficjalnym profilu PiS na YouTube. Prezes partii odniósł się w nim do demonstracji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Niektórzy strajkujący wchodzili do kościołów, miały miejsce także akty dewastacji obiektów sakralnych.

W szczególności musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo – apelował do wyborców i członków PiS Jarosław Kaczyński w oświadczeniu.

Śledztwo po wystąpieniu Kaczyńskiego? Jest decyzja

Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy, na początku listopada złożył zawiadomienie do stołecznej prokuratury. Poseł pisał na Twitterze, że Jarosław Kaczyński dopuścił się podżegania do przemocy wobec kobiet uczestniczących w protestach i wnioskował o wszczęcie postępowania w tej sprawie.

Zobacz także: Zobacz też: Strajk Kobiet. Szczerba w rozmowie z WP: Kaczyński nie może być sumieniem kobiet

Dzisiaj Śmiszek otrzymał od Prokuratury Okręgowej w Warszawie odpowiedź w sprawie swojego wniosku. Okazało się, że prokurator odmówił wszczęcia postępowania ws. oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego. Śmiszek dał do zrozumienia, że złoży do sądu zażalenie.

Jarosław Kaczyński złamał prawo podżegając do przemocy wobec kobiet. Właśnie otrzymałem odpowiedź na mój wniosek. Posłuszna prokuratura odmawia wszczęcia postępowania. W ciągu 7 dni złoże zażalenie do sądu na odmowę wszczęcia śledztwa – zapowiedział Krzysztof Śmiszek na Twitterze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Wiktor
rok temu
"Odnośnie DO oświadczenia...." Tak pisz.
Elvis
2 lata temu
TW BALBINA Pamietamy
...
2 lata temu
Zabierz bogatym nie biednym , ty nie wiesz co to znaczy...
Zawszewprawo
2 lata temu
śmieszek robi sobie śmieszki Kaczor wyraźnie powiedział że 'do obrony' a nie do ataku !
Alicja
2 lata temu
Stanowisko Prokuratury co najmniej dziwne, by nawet nie zbadać sprawy. "Wezwanie do obrony kościołów za każdą cenę" wybrzmiało tak, jak widzieliśmy - agresją.
Janek
2 lata temu
Najpierw afera z budową wież i lapówką 50 tys dla ksiedza ,cicho sza i umorzenie , teraz tez umorzenie kolejnej sprawy.Król jest na razie nietykalny.A podobno jak krzyczą politycy Pis prawo jest równie dla WSZYSTKICH.Ale chyba nie w Polsce.Partia ma fajną nazwe PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC.
Irena
2 lata temu
Co to komentować pis zadzi jak na Ukrainie .ziobro zastanow sie co robisz.kiedys tak czy tak za to zakłamanie odpowiecie
Ninja
2 lata temu
Nie wiem ale ja nie zamierzam bronić kościołów
Mikos
2 lata temu
Kaczyński twój koniec jest bliski
Mikos
2 lata temu
Kaczyński na Boga. Zrojnowales Polskę, ale nie Polaków
Terminator
2 lata temu
Ciekawe ile Kaczyński zapłacił Panu Śmieszekowi lub co obiecał za odmówienie wszczęcia śledztwa. Każdy zwykły człowiek już by były skazany za taki czyn jakiego się dopuścił J. Kaczyński. Hmm a Kaczorowi się jednak upiekłu.
Slawek
2 lata temu
Śmieszek weź se chłopaka i na maderę polecam.A p.Kaczyńskiemu do pięt nie dorastasz.
Gwi
2 lata temu
Bardzo dobrze. Nasze kościoły to nasza wiara i nadzieja na przyszłość, tak jak i nasze dzieci nawet te jeszcze nienarodzone.
Justysia
2 lata temu
Chce doprowadzić Polskę żeby wyglądała jak jego willa z lat 60-ch
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić