Natalia Bogucka| 

Nie żyje ksiądz Adam Myszkowski. Został brutalnie pobity przez kościelnego

140

W środę zmarł ks. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli-Paradyżu. Na początku marca duchowny został brutalnie pobity i od tamtej pory nie odzyskał przytomności. Sprawcą był kościelny, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu.

Nie żyje ksiądz Adam Myszkowski. Został brutalnie pobity przez kościelnego
Nie żyje ksiądz Adam Myszkowski (www.diecezja.radom.pl, ks. S. Piekielnik)

O śmierci proboszcza poinformowano na oficjalnej stronie diecezji radomskiej. Ksiądz Adam Myszkowski zmarł 17 marca w szpitalu. Miał 69 lat.

Ze smutkiem informujemy, że dziś, 17 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego - przekazała diecezja radomska.
Na początku marca został ciężko pobity. W następstwie odniesionych ran był operowany. Przez dwa tygodnie pobytu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi nie odzyskał przytomności - dodała.

Do brutalnej napaści na księdza doszło 2 marca na terenie plebanii w Paradyżu (woj. łódzkie). 69-letni duchowny został brutalnie napadnięty, gdy zamykał bramę na plebanię.

Wieloletni proboszcz paradyskiej parafii (od 1992 r.) doznał poważnych obrażeń ciała, w tym głowy. W ciężkim stanie trafił do szpitala, jednak mimo wysiłków lekarzy, po 2 tygodniach zmarł.

Proboszcz z Paradyża pobity przez kościelnego.

Policjanci ustalili, że sprawcą brutalnego pobicia jest kościelny z tej samej parafii. 47-latek przyznał się do napaści. W chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. Na razie nie jest jasne, co było motywem ataku.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa księdza i trafił do aresztu. Za to przestępstwo grozi mu dożywocie. W związku ze śmiercią księdza zarzuty mogą zostać zmienione na zabójstwo.

Zobacz także: Stanisław Dziwisz zostanie ukarany? Ksiądz Isakowicz-Zaleski prosto z mostu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić