o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Skandal w Brodnicy. Dziecko skakało po grobach poległych żołnierzy

115
Podziel się

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać dziewczynkę skaczącą po grobach polskich żołnierzy na cmentarzu wojskowym w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedział, że złoży do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.

Skandal w Brodnicy. Dziecko skakało po grobach poległych żołnierzy
Dziewczynka skakała po grobach poległych żołnierzy (Facebook, Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu)
bEEGedvV

W poniedziałek Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował o złożeniu kolejnego zawiadomienia do prokuratury. Chodzi o zdjęcie, na którym widać dziewczynkę stojącą na krzyżu na cmentarzu wojskowym w Brodnicy.

Tym razem sprawa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku. Prawdopodobnie nieletnia osoba umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie jak skacze po grobach polskich żołnierzy poległych 18 sierpnia 1920 roku podczas bitwy pod Brodnicą - napisał Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.
bEEGedvX

Fundacja przypomniała treść dwóch artykułów z kodeksu karnego. Mówią one o tym, że za znieważenie pomnika grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności. Z kolei za znieważanie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca spoczynku zmarłego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 (art. 261 i 262 § 1).

Dziecko skakało po grobach. Internauci oburzeni

Internauci są oburzeni zachowaniem dziewczynki. Pod postem pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy.

bEEGedwd
Co ta młodzież ma w głowach, kto ich wychowuje? To są skutki ograniczenia historii w szkołach. Bardzo smutny widok, nasi dziadkowie i pradziadkowie ginęli i byli ranni za Polskę, a taka smarkula urządza sobie dzikie harce. Mój dziadek w czasie pierwszej wojny światowej był bardzo ciężko ranny - napisała jedna z internautek.
Rodzice pewnie będą dumni jak wezwanie przyjdzie. Gdzie oni byli w procesie wychowania tego dzieciaka?! Grzywna i prace społeczne może by coś zmieniło. Jak dla mnie ta młodzież współczesna to stracone pokolenie jak ich obserwuję - stwierdziła inna.

Zobacz także: Odkrycie pod Krasnymstawem. Żydowskie nagrobki służyły jako chodnik

bEEGedwe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEGedwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
Jarek
5 miesięcy temu
Kiedyś też łaziło się po grobach ale nikt o tym nie mówił, nie uważam nadal tego za dobre zachowanie ale widzę że niektórzy zapomnieli że też takie rzeczy robili.
Anna kmicic
5 miesięcy temu
Gdzie rodzice tak ich dzieci będą ich groby szanowac i pamięć po nich
StA
6 miesięcy temu
Zdalna nauka zbiera żniwo
bEEGedwz
KK+
6 miesięcy temu
Dziecko czy młodociany. Dobrze, że nic się żyjącemu nie stało, bo zmarłych tam już nawet nie ma i nie ma co przeżywać, chwalić też nie, napomnieć tak. Skakanie po grobach jest niebezpieczne i przechodzić trudno czasem, a więc, natomiast - odpuszczamy.
Kokolin
6 miesięcy temu
Po jej śmierci też inni będą skakać Rodzice też bez kultury a co dopiero o tolerancji innych
Karol
6 miesięcy temu
Rodzice pięknie wychowali córkę. Nie nauczyli je szacunku dla zmarłych, dla tych co oddali życie za ojczyznę.
lll
6 miesięcy temu
to jest bezstresowe wychowanie Do psychiatry z nią i Zamknąć w poprawczaku a rodzicom solidny mandat za brak opieki
Marzena
6 miesięcy temu
Któregoś dnia zobaczyłam szczyla wspinającego się po siatce zabezpieczającej zabytkowy mur z cegieł. Jego rodzice stali i mu kibicowali. Zapytałam ich, czemu pozwalają dziecku demolować konstrukcję (siatka wytrzymywała kruszące się cegły, ale na pewno nie kilkadziesiąt kg człowieka). Tatuś mnie tak objechał, że aż mi się żal zrobiło chłopaka, że ma ojca debila. Tyle w temacie wychowania
lupo
6 miesięcy temu
Toc to potomstwo JP II, prawie swiete. Wychowane przez prawie swietych ksiezy, zakonnice i innych parobasow kosciola na lekcjach religii /od przedszkola, do Opola/. Ile to lat?
Kara Mustafa
6 miesięcy temu
Glosowaliscie na PiS ,no to teraz macje
młody
6 miesięcy temu
Czemu nie pokazujecie jej twarzy?
Krewetka
6 miesięcy temu
Żadna nowość. Wystarczy popatrzeć ile grobów niekatolickich było w Polsce niszczone chociażby przez ostatnie stulecie. Jedyny problem, że to są "nasze groby" a niektórym to ciężko odróżnić. W latach sześćdziesiątych jeszcze jak nie wiedziałem jak wyglądają napisy hebrajskie to się dowiedziałem jak drogę niedaleko domu jakimiś dziwnymi kamieniami wykładali. A wcześniej i później tyle widziałem w tym kraju pogardy dla grobów i pomników, że to mnie wcale nie dziwi. Teraz też jak Bieruta chcą wykopać to bardzo patriotyczne ale jak jakieś głupie dziecko skacze po grobach z 1920 roku to straszne. Wszystkich historii nie nauczycie żebyście się i tak dalej. Uczyłem to wiem. Jak mi maturzystka kiedyś powiedziała, że Anders to ten co bajki pisał to co miałem zrobić???? powiesić? Przypalać ogniem, żeby czegoś nauczyć. Do uczenia jak i do tanga trzeba dwojga. Można za to uczyć kultury a to już zupełnie inna historia
Emeryt
6 miesięcy temu
Za mało lekcji religii w szkołach i dlatego dzieci nie znają takich słów jak szacunek czy tolerancja,
bEEGedwr
.......
6 miesięcy temu
O co chodzi przecież gimnazja zostały zlikwidowane i dzieci powinny być teraz już grzeczne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić