Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Skandal w Kościele. Seksuolog prof. Lew Starowicz podsumował księży

252

Wybitny seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz, wyznał, że polski Kościół jest ogarnięty manią seksu. Jak tłumaczy na łamach Super Expressu główne przyczyny tego toksycznego podejścia to obowiązujący księży celibat oraz ustawiczny lęk przed kobietami.

Skandal w Kościele. Seksuolog prof. Lew Starowicz podsumował księży
(Getty Images)

Zdaniem profesora Starowicza, kościół ma poważny problem z postrzeganiem kobiet i seksualności. Główne przyczyny tej "manii" to obowiązujący księży celibat oraz lęk przed kobietami.

Ta mania była zawsze. Tylko ostatnie skandale i głośne wydarzenia dotykające sfery obyczajowej Polaków, uwypukliły skalę problemu - tłumaczy Starowicz.

Kościół w Polsce przechodzi kryzys

Po ogłoszeniu wyroku TK oraz protestach, które odbyły się w całej Polsce, na jaw wychodzą kolejne afery związane z Kościołem w Polsce. Światło dzienne ujrzał reportaż "Don Stanislao", który ukazuje, że kard. Stanisław Dziwisz przez lata wiedział o przypadkach pedofilii, ale w żaden sposób nie reagował. Co więcej, wielu księży oskarżonych o molestowanie, nie tylko dalej sprawowało posługę, ale także otrzymało lepsze stanowiska.

Zobacz także: Komisja ds. pedofilii nie wyjaśni "pedofilii klerykalnej? "Nie zauważyło tego prawie 100 proc. dziennikarzy"

Co więcej, wielu księży coraz częściej w ostry sposób komentuje sprawy pedofilii, edukacji seksualnej, niejednokrotnie wywołując oburzenie. Tadeusz Rydzyk powiedział wprost, że obie sprawy są powiązane, a dzieci są rozseksualizowane i dlatego dochodzi do "grzechu nadużyć". Do tych słów ustosunkował się profesor.

Jest zupełnie na odwrót. To właśnie edukacja seksualna dzieci daje im narzędzia do obrony przed pedofilami – dodaje prof. Lew-Starowicz.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić