Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Przekręt na Radio Maryja. Koszmar Tadeusza Rydzyka

648
Podziel się

Przeciwnicy o. Tadeusza Rydzyka często zarzucają mu zamiłowanie do pieniędzy. Tym razem ktoś postanowił to wykorzystać, by bardzo zaszkodzić duchownemu. W mediach społecznościowych powstało fałszywe konto Radio Maryja i post, który sugeruje, że podwładni Tadeusza Rydzyka pobierają pieniądze za odpusty.

Przekręt na Radio Maryja. Koszmar Tadeusza Rydzyka
Tadeusz Rydzyk ma wielu przeciwników, którzy starają się mu zaszkodzić w sieci. (PAP)
bEJIFtNN

Toruński redemptorysta ma wielu przeciwników, tym razem ktoś postanowił zadrwić z dyrektora Radia Maryja na Twitterze. Najpierw w mediach społecznościowych powstał nieprawdziwy profil Radia Maryja, a później opublikowano wpis sugerujący, że podwładni ojca Rydzyka pobierają pieniądze za odpusty. W porę zareagował jeden z duchownych.

Gdyby nie ks. Janusz Chyła zaufanie do o. Rydzyka mogło być bardzo nadszarpnięte. Prawdopodobnie duchowny trafił na intrygę w sieci całkiem przypadkowo. Zaczęło się od wpisu ks. Chyły na Twitterze, który nie był związany ze sprawą. "Bardzo biedni są ludzie, którzy mając dużo pieniędzy, wyobrażają sobie, że wszystko mogą za nie kupić. Sprawy najcenniejsze - miłość, przyjaźń, zbawienie są gratis" - pisał wówczas kapłan.

bEJIFtNP
Szkoda mi księdza. Służenie mamonie musi być bolesne... - tak odpowiedział Chyle jeden z internautów, zamieszczając przy okazji wpis, który wyglądał jakby pochodził z Radia Maryja. Zapewne wielu uwierzyło, że tak jest.
Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199 zł + VAT za duszę na rok. 1-8 listopada PROMOCJA 2 dusze w cenie jednej odpust zupełny - tak brzmi treść fake newsa zamieszczonego na fałszywym koncie Radia Maryja.

Ks. Janusz Chyła sprawnie radzi sobie w mediach społecznościowych, wydał nawet książkę pt. "Ewangelia na Twitterze". Duchowny od razu sprostował sprawę i wyjaśnił, że podana informacja to oszustwo. Tadeusz Rydzyk powinien być mu za to wdzięczny do końca życia.

bEJIFtNV
Manipulanci i kłamcy nie mają żadnych hamulców. Tworzą fejkowe profile, aby zdyskredytować Radio Maryja - pisze ks. Chyła.
Zobacz także: Biedroń o fundamentalizmie Radia Maryja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJIFtOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(648)
Jagody
4 miesiące temu
W promocji dwie dusze za jedną to dobry deal. Wchodzę!
Kościelny
8 miesięcy temu
Ale żeby ks. Chyła tak o swoich kolegach?Odważny;no,no.
Piotr
9 miesięcy temu
Co za różnica kto tych starych okradnie , obcy czy Rydzyk ???
bEJIFtOr
emeryt
9 miesięcy temu
W każdej bajce jest część prawdy ! I to tyczy też tych wpisów , a jaki jest mnich z Torunia to każdy polak wie !
Savio
11 miesięcy temu
Ojciec- a czyim on jest ojcem? Komu w życiu pomógł? Ile dał na pomoc ludziom w czasach Covid? Mąkę sprzedaje - Łojciec
heretyk
11 miesięcy temu
Potrzebuję większej gotówki i mam plan jak ją łatwo zdobyć. Przebiorę się za plebana i przejdę przed świętami po domach ogłupionych wciskając kit że to nowa tradycja, pochwalę się ile zebrałem, hee hee.
Portier
11 miesięcy temu
Przekręt na Radio Maryja. Koszmar Tadeusza Rydzyka Żle podano tytuł powinno być - " Przekręt " w Radio Maryja
luke
11 miesięcy temu
do dyskredytowania tego radi amaryja nie potrzeba fejkowych kont, bo każdy wie doskonale kim jest rydzyk oraz komu i czemu służy :/
emeryt
11 miesięcy temu
W każdej bajce jest część prawdy ! Nawet gdyby to było kłamstwo to na pazerność mnicha nie ma mocnych.
Slav
11 miesięcy temu
Pamiętam czasy, że płacenie za odpusty do była norma :D Nie wiem czy to jest praktykowane nadal, nie chodzę już od dawna na odpusty, ale kto wie :D
WWW
11 miesięcy temu
Kiedyś już też taki był co sprzedawał odpusty. Był to Teodor Herzl. Sprawdźcie historię. Wielu z tego skorzystało. Utracili pieniądze i to wszystko.
Babcia Lodzia
11 miesięcy temu
To była dobra informacja. Ja też pragnę sobie kupić taki odpust. Ostatnio dużo używałam brzydkich wyrazów dowiadując się kim naprawdę jest don Dziwiszaoo?
Garry
11 miesięcy temu
Przelanie hajsu do oszustów czy do Rydzyka, ja tam w tej kwestii nie widzę różnicy.
bEJIFtOj
Mila
11 miesięcy temu
to jest tak dalece prawdopodobne, że wręcz aż prawdziwe..... po tym co ten niby-ksiądz wyprawia i wszystko zamienia na pieniądze to trudno nie wierzyć...... wydarłby z każdego ostatni grosz.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić