Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Rydzyk wpadł w furię. Mówił o pedofilii w Kościele

977
Podziel się:

Ojciec Tadeusz Rydzyk potępił pedofilię w Kościele katolickim. Stwierdził jednak, że nie można zapominać o innych grupach społecznych, które również się jej dopuszczają. Zdaniem dyrektora Radia Maryja nadużycia seksualne są efektem seksualizacji dzieci już we wczesnym dzieciństwie.

Rydzyk wpadł w furię. Mówił o pedofilii w Kościele
Ojciec Tadeusz Rydzyk ocenił, że pedofilia to efekt seksualizacji dzieci już od wczesnego dzieciństwa (PAP, Tytus Żmijewski)

Ksiądz Tadeusz Rydzyk stwierdził w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", że krzywdzenie dzieci i młodzieży to grzech "wołający o pomstę do nieba". Podkreślił jednak, że należy mówić o pedofilii nie tylko w Kościele. Dopuszczać się jej mają bowiem nie tylko księża.

Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi Kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje – ocenił redemptorysta.

Rydzyk o pedofilii w Kościele. "Nie ma odpowiedzialności zbiorowej".

Ojciec Rydzyk podkreślił, że nie należy nigdy usprawiedliwiać grzechu pedofilii. Zdaniem duchownego niesprawiedliwe jest jednak niedostrzeganie proporcji złych czynów księży w stosunku do reszty społeczeństwa. Jak podkreślił ksiądz Tadeusz Rydzyk, nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej.

Duchowni to jedynie 0,3 procenta skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać – powiedział ojciec Rydzyk.

Redemptorysta odniósł się także do medialnych doniesień na temat skandali seksualnych w Kościele. Ocenił, że w większości są one przesadzone. Zdaniem ojca Rydzyka niektórzy kościelni hierarchowie mogli nie posiadać wiedzy na temat tego, co działo się w podległych im parafiach.

Piszą: hierarchowie nie reagowali, kryli i takie tam… Kryli? Mogli nawet nie wiedzieć. Nie zawsze takie rzeczy muszą dojść do biskupa – powiedział ksiądz Tadeusz Rydzyk.

Ksiądz Rydzyk zna przyczynę pedofilii? "Efekt seksualizowania dzieci"

Ojciec Rydzyk odniósł się także do przyczyn pedofilii. Stwierdził, że w dużej mierze odpowiedzialność za nią ponosi wychowanie dzieci. Mają przyczyniać się do niej także media.

Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach – stwierdził ksiądz.

Redeptorysta obarczył także odpowiedzialnością za seksualizowanie dzieci lewicowe organizacje takie jak Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zdaniem ojca Rydzyka niektóre media wspierają odbywające się w Polsce protesty przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Takie działania mają być zdaniem duchownego bardzo szkodliwe.

Widać w sferze publicznej wsparcie dla manifestacji tzw. strajku kobiet, w czasie których zwraca się uwagę dzieci i młodzieży tylko na jedną sferę życia, i to jeszcze w sposób wulgarny, niszczący osobowość i wrażliwość w tej dziedzinie – podsumował zakonnik.

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(977)
Krzysztof
8 miesięcy temu
Dlatego taki niski odsetek przestępstw w kościele, bo były skutecznie ukrywane. Nawet obecnie władze kościelne nie przekazują dokumentacji Komisji Do Spraw Walki z Pedofilią. Świeccy są karani przez sądy, księża przenoszeni do innych parafii, wysyłania za granicę. Gdyby nie było śledztw dziennikarskich, wiele spraw nie ujrzało by światła dziennego. Księża powinni być przykładem dla wiernych. Udział Biskupa Leszka Głodzia na uroczystościach Beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego jest najlepszym dowodem jak biskupi traktują sprawy pedofilii. To była manifestacja pogardy, lekceważenie wiernych i decyzji Watykanu. Z takim postępowaniem zgodzili się wszyscy dostojnicy kościelni będący na uroczystości. Wszyscy zobaczyliśmy prawdziwe oblicze Polskiego Kościoła. Jest to straszne, dla nas katolików. Mam świadomość, że jest wielu wspaniałych księży. My jako katolicy powinniśmy piętnować, pokazywać księży pedofili, zgłaszać te najgorsze przestępstwa. Tego wymaga dobro kościoła. W innym wypadku wierni odejdą od kościoła, nie odchodząc od wiary.
Edi
8 miesięcy temu
Rydzyk nie powinien zajmować głosu bo niszczy ludziom wiarę w Boga.To jest obraz polskiego ksiedza.
Zorro
9 miesięcy temu
Seksualizacja dzieci? Zaczela sie juz chyba w sredniowieczu…..zawsze znajdzie sie „ usprawiedliwienie” dla czarnych kiecek. Kryja was inni duchowni udajac, ze nic zlego sie nie dzieje. Najlatwiej obwinniac za to dzieci jesli juz zajdzie potrzeba. Gdyby tak wyszly na jaw wszystkie przypadki pedofili ksiezy to sad nie nadazyl by z rozprawami.
Lucyna
9 miesięcy temu
Tak, zgadzam się, dzieci są seksualizowane bardzo wcześnie. Najczęściej podczas przygotowania do spowiedzi przed pierwszą komunią. Znajdźcie artykuł "Jak spowiednicy naruszają granicę intymności". Zastanówcie się, na co narażacie wasze dzieci.
mark
9 miesięcy temu
Oczywiście że nie tylko duchowni popełniają czyny pedofilskie , ale róznica jeat taka że świeccy są karani przez sąd i prokuraturę zaś księża przenoszeni w inne miejsce .
grgr
9 miesięcy temu
jak można porównywać pedofilię zwykłego człowieka, który nie ślubował Bogu, z księdzem pedofilem, który złożył taki ślub , to jest obraza Pana, kapłani powinni być przykładem, jeśli nie mogą takim być, muszą odejść, zwykli pedofile odpowiadają wobec prawa, a księża nie chcą i to jest różnica nie do usprawiedliwienia...
nik-czemnik
9 miesięcy temu
Rydzyk dobrze kombinuje tak jak Gowin ,to sa tuzy intelektu sekty PIS.Polacy zdurnieli totalnie.
@d@m
9 miesięcy temu
Prowincjonał powinien głęboko się zastanowić nad zakazem wypowiedzi dla tego pana a równocześnie poszukać dla niego jakiś erem . Z zakazem opuszczania. Raz na tydzień mięso. Dwa razy sery. Reszta posiłków chleb z wodą. Odzyska zdrowie bo na odzyskanie rozumu nie ma szans. Nie można odzyskać czegoś czego się nie miało.
Absmak
9 miesięcy temu
Brak siły by komentować. Dopiero co nazywał pedofilię pokusą, a teraz wmawia, że to wina dzieci?Dlaczego jeszcze nie siedzi w więzieniu.
Jacek-3
11 miesięcy temu
Tak, tak. Trzeba rozbić te szajki kierowników budów, którzy przenoszą murarz-pedofilów z budowy na budowę. 😂
Książe
11 miesięcy temu
księża edukują dzieci ...zaglądając pod majteczki .....
emerytka
rok temu
Co on porównuje do innych grup,niech mówi co księża robią a nie powinni nie żyją w zgodzie z tym co sami głoszą,powinni być kryształowi a jeśli nie są to z zakonu precz.Rydzyk stara się być obrońcą tych co robią źle.Sam robi źle bo brata się z politykami to straszny grzech służyć dwom bogom to zwykłe faryzeuszostwo
Przykre
rok temu
Księża nie powinni podlegać „seksualizacji” tylko raczej „deseksualizacji”, więc odwoływanie się do innych grup społecznych co to niby też są winni pedofilii jest usiłowaniem prowadzenia ludzi na manowce. To kapłani wszelkiego sortu winni są przede wszystkim świadczenia dobra i miłości (zdrowej) bliźniego. Coś się panu dyrektorowi poplątało - zapomniał o nauce Jezusa i 10 przykazaniach.
super
rok temu
Murem za O. Rydzykiem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić