o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Rydzyk wpadł w furię. Mówił o pedofilii w Kościele

968
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk potępił pedofilię w Kościele katolickim. Stwierdził jednak, że nie można zapominać o innych grupach społecznych, które również się jej dopuszczają. Zdaniem dyrektora Radia Maryja nadużycia seksualne są efektem seksualizacji dzieci już we wczesnym dzieciństwie.

Rydzyk wpadł w furię. Mówił o pedofilii w Kościele
Ojciec Tadeusz Rydzyk ocenił, że pedofilia to efekt seksualizacji dzieci już od wczesnego dzieciństwa (PAP, Tytus Żmijewski)
bEsmiUSZ

Ksiądz Tadeusz Rydzyk stwierdził w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", że krzywdzenie dzieci i młodzieży to grzech "wołający o pomstę do nieba". Podkreślił jednak, że należy mówić o pedofilii nie tylko w Kościele. Dopuszczać się jej mają bowiem nie tylko księża.

Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi Kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje – ocenił redemptorysta.
bEsmiUTb

Rydzyk o pedofilii w Kościele. "Nie ma odpowiedzialności zbiorowej".

Ojciec Rydzyk podkreślił, że nie należy nigdy usprawiedliwiać grzechu pedofilii. Zdaniem duchownego niesprawiedliwe jest jednak niedostrzeganie proporcji złych czynów księży w stosunku do reszty społeczeństwa. Jak podkreślił ksiądz Tadeusz Rydzyk, nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej.

Duchowni to jedynie 0,3 procenta skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać – powiedział ojciec Rydzyk.

Redemptorysta odniósł się także do medialnych doniesień na temat skandali seksualnych w Kościele. Ocenił, że w większości są one przesadzone. Zdaniem ojca Rydzyka niektórzy kościelni hierarchowie mogli nie posiadać wiedzy na temat tego, co działo się w podległych im parafiach.

bEsmiUTh
Piszą: hierarchowie nie reagowali, kryli i takie tam… Kryli? Mogli nawet nie wiedzieć. Nie zawsze takie rzeczy muszą dojść do biskupa – powiedział ksiądz Tadeusz Rydzyk.

Ksiądz Rydzyk zna przyczynę pedofilii? "Efekt seksualizowania dzieci"

Ojciec Rydzyk odniósł się także do przyczyn pedofilii. Stwierdził, że w dużej mierze odpowiedzialność za nią ponosi wychowanie dzieci. Mają przyczyniać się do niej także media.

Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach – stwierdził ksiądz.
bEsmiUTi

Redeptorysta obarczył także odpowiedzialnością za seksualizowanie dzieci lewicowe organizacje takie jak Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zdaniem ojca Rydzyka niektóre media wspierają odbywające się w Polsce protesty przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Takie działania mają być zdaniem duchownego bardzo szkodliwe.

Widać w sferze publicznej wsparcie dla manifestacji tzw. strajku kobiet, w czasie których zwraca się uwagę dzieci i młodzieży tylko na jedną sferę życia, i to jeszcze w sposób wulgarny, niszczący osobowość i wrażliwość w tej dziedzinie – podsumował zakonnik.

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

bEsmiUTj
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsmiUTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(968)
Jacek-3
miesiąc temu
Tak, tak. Trzeba rozbić te szajki kierowników budów, którzy przenoszą murarz-pedofilów z budowy na budowę. 😂
Książe
miesiąc temu
księża edukują dzieci ...zaglądając pod majteczki .....
emerytka
4 miesiące temu
Co on porównuje do innych grup,niech mówi co księża robią a nie powinni nie żyją w zgodzie z tym co sami głoszą,powinni być kryształowi a jeśli nie są to z zakonu precz.Rydzyk stara się być obrońcą tych co robią źle.Sam robi źle bo brata się z politykami to straszny grzech służyć dwom bogom to zwykłe faryzeuszostwo
bEsmiUTD
Przykre
4 miesiące temu
Księża nie powinni podlegać „seksualizacji” tylko raczej „deseksualizacji”, więc odwoływanie się do innych grup społecznych co to niby też są winni pedofilii jest usiłowaniem prowadzenia ludzi na manowce. To kapłani wszelkiego sortu winni są przede wszystkim świadczenia dobra i miłości (zdrowej) bliźniego. Coś się panu dyrektorowi poplątało - zapomniał o nauce Jezusa i 10 przykazaniach.
super
8 miesięcy temu
Murem za O. Rydzykiem
1953
8 miesięcy temu
i przez BOGA ostatecznie..... a nie jakieśśtam....
Wkurzona
8 miesięcy temu
Idziesz na ksiedza? To twoja droga życia? To kita na supeł i bez gadania. Przecież każdy jest świadom obowiązku celibatu. Nie chcesz celibatu, to wybierasz inny zawód.
Internauta
9 miesięcy temu
Dzieci się rodzi z miłości i nie pozostawia się je tylko wychowuje a księża za dużo sobie pozwalają oni nie potrafią kochać co to za misja? Jezus się nie zamykał w żadnym klasztorze księża to darmozjady na których ludzie chcą pracować a jeszcze powierzają swoje dzieci. Po co przecież ksiądz to wymysł mafii legalnej.Ani nauczyciele tylko rodzice powinni wychowywać swoje dzieci czytać im Słowo Boze do tego nie jest mi potrzebny nauczyciel czy ksiądz bo sami jej nie czytają
Rrr
9 miesięcy temu
0,3 % bo chyba tylko taki procent księży trafia do sądu reszta jest ukrywana
Genius
9 miesięcy temu
Panie Rydzyk czas najwyzszy zeby kosciol zajal sie tym czym powinien czyli wiara i przygotowaniem czlowieka na ostatnia droge w jego zyciu po bo to wlasnie jestescie a nie mieszac sie w polityke. Jezus widzac co zrobiliscie z wiara rozliczy was wazystkich co do jednego. Sakramenty sa bezplatne wiec dlaczego bierzecie pieniadze za: Chrzest Komunie Pgrzeby Sluby ? Parafia rzekomo nalezy do parafian wiec dlaczego musimy placic za miejsce na cmentarzu Kupuje pomnik rodzicom a ksiadz chce odemnie 10 procent wartosci Pytam za co,skad takie prawo . Moich dzieci sila do kosciola nie zaciagne I tak bedzie z wami coraz gorzej Mlodzi ludzie odwracaja sie od kosciola bo widza co robicie z chrzescijanstwem i nie dziwcie sie ze mlodzi ludzie odchodza z kosciola i przestaja wierzyc w boga Robicie druga Irlandie
to nie hejt
9 miesięcy temu
największym bluźnierstwem wobec Chrystusa jest to że jego naśladownicy żyją dłużej niż ON
tkm
9 miesięcy temu
KRUK KRUKOWI
Matrycjusz
9 miesięcy temu
Chyba brakiem seksualizacji bo biedne nie wiedzą co się dzieje, jak zareagować
bEsmiUTv
Emeryt1954
9 miesięcy temu
Panie Rydzyk, czy chce pan powiedzieć, że do seminariów trafiali młodzieńcy, których rodzice w dzieciństwie "seksualizowali"? Ciekawe podejście.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić