o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Rydzyk wpadł w furię. Mówił o pedofilii w Kościele

962
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk potępił pedofilię w Kościele katolickim. Stwierdził jednak, że nie można zapominać o innych grupach społecznych, które również się jej dopuszczają. Zdaniem dyrektora Radia Maryja nadużycia seksualne są efektem seksualizacji dzieci już we wczesnym dzieciństwie.

Rydzyk wpadł w furię. Mówił o pedofilii w Kościele
Ojciec Tadeusz Rydzyk ocenił, że pedofilia to efekt seksualizacji dzieci już od wczesnego dzieciństwa (PAP, Tytus Żmijewski)
bDnSvdpN

Ksiądz Tadeusz Rydzyk stwierdził w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", że krzywdzenie dzieci i młodzieży to grzech "wołający o pomstę do nieba". Podkreślił jednak, że należy mówić o pedofilii nie tylko w Kościele. Dopuszczać się jej mają bowiem nie tylko księża.

Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi Kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje – ocenił redemptorysta.
bDnSvdpP

Rydzyk o pedofilii w Kościele. "Nie ma odpowiedzialności zbiorowej".

Ojciec Rydzyk podkreślił, że nie należy nigdy usprawiedliwiać grzechu pedofilii. Zdaniem duchownego niesprawiedliwe jest jednak niedostrzeganie proporcji złych czynów księży w stosunku do reszty społeczeństwa. Jak podkreślił ksiądz Tadeusz Rydzyk, nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej.

Duchowni to jedynie 0,3 procenta skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać – powiedział ojciec Rydzyk.

Redemptorysta odniósł się także do medialnych doniesień na temat skandali seksualnych w Kościele. Ocenił, że w większości są one przesadzone. Zdaniem ojca Rydzyka niektórzy kościelni hierarchowie mogli nie posiadać wiedzy na temat tego, co działo się w podległych im parafiach.

Piszą: hierarchowie nie reagowali, kryli i takie tam… Kryli? Mogli nawet nie wiedzieć. Nie zawsze takie rzeczy muszą dojść do biskupa – powiedział ksiądz Tadeusz Rydzyk.
bDnSvdpV

Ksiądz Rydzyk zna przyczynę pedofilii? "Efekt seksualizowania dzieci"

Ojciec Rydzyk odniósł się także do przyczyn pedofilii. Stwierdził, że w dużej mierze odpowiedzialność za nią ponosi wychowanie dzieci. Mają przyczyniać się do niej także media.

Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach – stwierdził ksiądz.

Redeptorysta obarczył także odpowiedzialnością za seksualizowanie dzieci lewicowe organizacje takie jak Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zdaniem ojca Rydzyka niektóre media wspierają odbywające się w Polsce protesty przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Takie działania mają być zdaniem duchownego bardzo szkodliwe.

bDnSvdpW
Widać w sferze publicznej wsparcie dla manifestacji tzw. strajku kobiet, w czasie których zwraca się uwagę dzieci i młodzieży tylko na jedną sferę życia, i to jeszcze w sposób wulgarny, niszczący osobowość i wrażliwość w tej dziedzinie – podsumował zakonnik.

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

bDnSvdqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(962)
Ymies
2 tyg. temu
Pedofilia jest złem, złem większym jest udawanie że się jej nie widzi, a złem najgorszym jest zamiatanie jej pod dywan. Zostaniecie osądzeni .... przez nas i przez Boga ostatecznie.
TAAAAAAk
2 tyg. temu
Watykan mafia
😲😲😲
2 tyg. temu
Osialal.
bDnSvdqr
olek l
2 tyg. temu
ADMIN co złego w tym co napisałam ? a pisałam o Watykanie .....od 306 roku kiełabasi nam życie. Nam . Rasie ludzkiej. Oni sa z KOSMOSU ZŁA
Vogel
2 tyg. temu
Rydzyk wyznaje prawo Kalego. Rydzyk ukraść, to dobry uczynek. Rydzykowi ukraść, to zły uczynek.
Najnowsze komentarze (962)
Internauta
7 dni temu
Dzieci się rodzi z miłości i nie pozostawia się je tylko wychowuje a księża za dużo sobie pozwalają oni nie potrafią kochać co to za misja? Jezus się nie zamykał w żadnym klasztorze księża to darmozjady na których ludzie chcą pracować a jeszcze powierzają swoje dzieci. Po co przecież ksiądz to wymysł mafii legalnej.Ani nauczyciele tylko rodzice powinni wychowywać swoje dzieci czytać im Słowo Boze do tego nie jest mi potrzebny nauczyciel czy ksiądz bo sami jej nie czytają
Rrr
2 tyg. temu
0,3 % bo chyba tylko taki procent księży trafia do sądu reszta jest ukrywana
Genius
2 tyg. temu
Panie Rydzyk czas najwyzszy zeby kosciol zajal sie tym czym powinien czyli wiara i przygotowaniem czlowieka na ostatnia droge w jego zyciu po bo to wlasnie jestescie a nie mieszac sie w polityke. Jezus widzac co zrobiliscie z wiara rozliczy was wazystkich co do jednego. Sakramenty sa bezplatne wiec dlaczego bierzecie pieniadze za: Chrzest Komunie Pgrzeby Sluby ? Parafia rzekomo nalezy do parafian wiec dlaczego musimy placic za miejsce na cmentarzu Kupuje pomnik rodzicom a ksiadz chce odemnie 10 procent wartosci Pytam za co,skad takie prawo . Moich dzieci sila do kosciola nie zaciagne I tak bedzie z wami coraz gorzej Mlodzi ludzie odwracaja sie od kosciola bo widza co robicie z chrzescijanstwem i nie dziwcie sie ze mlodzi ludzie odchodza z kosciola i przestaja wierzyc w boga Robicie druga Irlandie
to nie hejt
2 tyg. temu
największym bluźnierstwem wobec Chrystusa jest to że jego naśladownicy żyją dłużej niż ON
tkm
2 tyg. temu
KRUK KRUKOWI
Matrycjusz
2 tyg. temu
Chyba brakiem seksualizacji bo biedne nie wiedzą co się dzieje, jak zareagować
Emeryt1954
2 tyg. temu
Panie Rydzyk, czy chce pan powiedzieć, że do seminariów trafiali młodzieńcy, których rodzice w dzieciństwie "seksualizowali"? Ciekawe podejście.
Wstyd
2 tyg. temu
Może jego rodzice tego pana seksualizowali, dlatego sądzi po sobie.
bDnSvdqj
kurka
2 tyg. temu
Tadziu wyluzuj. Mało już kto Ci wierzy. Jak już znajoma, zakochana w Tobie i nie przyjmujaca zadnych argumentów zaczeła psioczyć na was, to troche pokory i zmieńcie swoje postępowanie. Przestępców u was dostatek. Rozliczcie sie publicznie, bo was rozliczą.
andrzej1.61
2 tyg. temu
Od tysiąca lat większość księży a prawie wszyscy biskupi i kardynałowie gwałcą dzieci, czy większy zwyrodnialec tym wyżej awansuje.
black
2 tyg. temu
On się zburzył bo chce żeby dzieci o seksie uczyły się tylko w kościele , tylko panowie w czarnych sukienkach najlepiej pokażą co i jak ...
górnik emeryt
2 tyg. temu
co to za funkcja w kościele katolickim dyrektor może prezes albo prezydent nawet w innych wiarach nie ma takiego galimatiasu
opinia
2 tyg. temu
Ojciec Tadeusz Rydzyk ma rację. Pamiętamy programy TVP za czasów Dworaka i Brauna.
pandora
2 tyg. temu
Jak to nie ma odpowiedzialności zbiorowej? A jak zabieraliście emerytury , jak szczuliście na nauczycieli, na sędziów, na lekarzy itp. to panie Tadziu była mowa o danych grupach. A jak was dotyka, to tak nie można. Otóż można, bo zdecydowana większość z was jest winnych jakiś przestępstw i przekrętów.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić