Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

"Afera Facebookowa" w kościele w Mławie. Ksiądz ujawnił, co zrobił

386
Podziel się

W jednym z kościołów w Mławie miało dojść do skandalu. Podczas mszy ksiądz podzielił się z wiernymi swoimi spostrzeżeniami na temat rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii. Słowa duchownego mogą szokować.

"Afera Facebookowa" w kościele w Mławie. Ksiądz ujawnił, co zrobił
Ksiądz opowiedział co robił przed udzieleniem sakramentu pierwszej komunii (Getty Images)
bEUQziPV

Do zdarzenia dojść miało w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. O sprawie poinformował lokalny portal naszamlawa.pl. Na jednej z mszy ksiądz stwierdził, że dokładnie przyglądał się dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii.

Skandal w mławskim kościele. Ksiądz śledził rodziców w Internecie

Duchowny miał przyznać, że zaglądał na Facebooka rodziców dzieci chcących przystąpić do pierwszej komunii. Na tej podstawie ksiądz ocenił, że tylko kilkoro dzieci powinno zostać dopuszczonych do sakramentu. Treści udostępniane w mediach społecznościowych przez rodziców wskazują bowiem, że dzieci nie są wychowywane w duchu katolicyzmu.

bEUQziPX

Ksiądz przeglądał profile rodziców na Facebooku. Kuria ma wyjaśnić sprawę

Naszamlawa.pl zwróciła się z do płockiej kurii diecezjalnej z prośbą o komentarz. Sprawa ma być wyjaśniana. W tym celu przedstawiciele kurii mają spotkać się z księżmi parafii.

Przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej powinno przebiegać w dobrej atmosferze oraz wzajemnej współpracy, dlatego jest nam przykro z powodu zamieszania – powiedziała w rozmowie z portalem naszamlawa.pl rzeczniczka prasowa diecezji płockiej Elżbieta Grzybowska.
bEUQziQd

Obejrzyj także: Pierwsza komunia - presja dla niewierzących

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQziQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(386)
Josef
3 miesiące temu
A Hu... z jego przygotowaniem...
lexus
3 miesiące temu
A może księżunio szukał fotek dzieci, które można by było uznać za nieobyczajne. Kto wie co mu tam w łepetynie lata i obija sie od czaszki?
Apsik
4 miesiące temu
Miał ksiądz ten rację w 100%. Dzieci są ogłupiane w domu a w ko9ściele słyszą coś przeciwnego i schiza gotowa. Jasne ,że nie będą stawiać czoła całej rodzinie, ojcu, matce dziadkom dla Pana Boga, bp to ponad ich siły.
bEUQziQz
akfa
10 miesięcy temu
Kościół to mafia dla kasy Ludzie otrzasnijcie się. Ksiądz powiedział wyraźnie jak na tacę nie dajesz to nie przychodz do kościoła bo ja za darmo piachu nie będę wymiatał Wszystko w temacie.
ghj
10 miesięcy temu
I słusznie.
ghj
10 miesięcy temu
I słusznie. Czemu sie dziwić.
Miś Koralgol
10 miesięcy temu
Ale w czym problem ? Na Facebooku publikowali do wiadomości całego świata - to co ksiądz nie ma prawa kożystać z internetu ? Czy włamał się gdzieś ? Czy wykożystał jakieś prywatne treści ? No bardzo trafnie zareagował i stanął w prawdzie - ale kuria się ugięła przed naciskiem rodziców co złego słowa nie dadzą sobie powiedzieć. No przykre :( Ksiądz nie wiem czy najlepiej rozegrał delikatną sprawę, ale i tak chylę czoła za taką postawę w tak trudnych czasach :)
Margo50
10 miesięcy temu
To chyba logiczne, że wiara narzuca zasady. Każda wiara. Skoro nie zamierzam ich przestrzegać, nie określam się jako osoba wierząca. Uczciwie jest dokonać wyboru i być konsekwentnym, a nie na pokaz chrzest, bierzmowanie, ślub kościelny a potem walka z przykazaniami.
Adam
10 miesięcy temu
A pan redaktor ma na to dowody, że tak było, czy to ta wiadomość typu kolega powiedział koledze który przekazał to mojemu przyjacielowi a ten dopiero mi powiedział co ten klecha powiedział.
Janusz
10 miesięcy temu
W sumie dwulicowość rodziców i chęć zapewnienia dziecku prezentów komunijnych chyba też powinna podlegać krytyce, nie tylko ksiądz.
Magda
10 miesięcy temu
90% rodziców posyła dzieci do Komunii tylko dla imprezy. Nie ma w tym za grosz duchowego przeżycia. Jak nie zgadzasz się z nauką kościoła to się wypisz. Ale łatwiej być dwulicowym
Rocznik1979
10 miesięcy temu
Twój obecny pracodawca Cię inwigiluje, ZUS, konkurencja, komornik, policja kiedy potrzebuje,pseudoprzyjaciel z Facebooka, kochanka która chce być na pierwszym miejscu, przeglądarka,Google. Czas na księdza który się sam zastanawia czy w ogóle rodzice jesteście świadomi o co chodzi z tym bierzmowaniem. Może sami dorośli bierzmowani nie dorośli. Odmówić bierzmowania ksiądz nie powinien - conajwyżej pouczyć. Era internetu - czasy CHu..we!
Kasia
10 miesięcy temu
Bardzo odpowiedzialnie się zachował. Skoro rodzice nie żyją po katolicku, niech nie udają katolików. Ich wolny wybór. Pan Jezus powiedział "masz być zimny albo gorący", nigdy letni, inaczej "wypluję cię z moich ust". A kuria niech nie bredzi o współpracy i atmosferze.Bo to z duchowością i sumieniem wiele wspólnego nie ma.
bEUQziQr
Arek
10 miesięcy temu
Ksiądz jak najbardziej postępował słusznie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić