"Afera Facebookowa" w kościele w Mławie. Ksiądz ujawnił, co zrobił

728

W jednym z kościołów w Mławie miało dojść do skandalu. Podczas mszy ksiądz podzielił się z wiernymi swoimi spostrzeżeniami na temat rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii. Słowa duchownego mogą szokować.

"Afera Facebookowa" w kościele w Mławie. Ksiądz ujawnił, co zrobił
Ksiądz opowiedział co robił przed udzieleniem sakramentu pierwszej komunii (Getty Images)

Do zdarzenia dojść miało w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. O sprawie poinformował lokalny portal naszamlawa.pl. Na jednej z mszy ksiądz stwierdził, że dokładnie przyglądał się dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii.

Skandal w mławskim kościele. Ksiądz śledził rodziców w Internecie

Duchowny miał przyznać, że zaglądał na Facebooka rodziców dzieci chcących przystąpić do pierwszej komunii. Na tej podstawie ksiądz ocenił, że tylko kilkoro dzieci powinno zostać dopuszczonych do sakramentu. Treści udostępniane w mediach społecznościowych przez rodziców wskazują bowiem, że dzieci nie są wychowywane w duchu katolicyzmu.

Ksiądz przeglądał profile rodziców na Facebooku. Kuria ma wyjaśnić sprawę

Naszamlawa.pl zwróciła się z do płockiej kurii diecezjalnej z prośbą o komentarz. Sprawa ma być wyjaśniana. W tym celu przedstawiciele kurii mają spotkać się z księżmi parafii.

Przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej powinno przebiegać w dobrej atmosferze oraz wzajemnej współpracy, dlatego jest nam przykro z powodu zamieszania – powiedziała w rozmowie z portalem naszamlawa.pl rzeczniczka prasowa diecezji płockiej Elżbieta Grzybowska.

Obejrzyj także: Pierwsza komunia - presja dla niewierzących

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić