o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Piła. Popierasz Strajk Kobiet? Nie dostaniesz bierzmowania

393
Podziel się

Jeden z księży przygotowujących wiernych do bierzmowania poinformował ich, że jeśli popierają Strajk Kobiet, nie mogą przystąpić do sakramentu. Kontrowersyjna decyzja szybko stała się tematem dyskusji wśród wiernych.

Piła. Popierasz Strajk Kobiet? Nie dostaniesz bierzmowania
Zdjęcie obrazowe. (Getty Images)
bEEhqMER

W tym roku w Pile nie wszyscy uczniowie przystąpią do bierzmowania. Taką decyzję podjął ksiądz przygotowujący wiernych do sakramentu. Poinformował ich o tym w wiadomości na Facebooku.

Informuję, że osoby popierające aborcję wykreślam z listy do bierzmowania. Nie może iść do bierzmowania ktoś, kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła! - taką informację otrzymali uczniowie przygotowujący się do bierzmowania w Pile.
bEEhqMET

Wiadomość szybko obiegła internet. Ci, którzy brali czynny udział w protestach lub poparli Strajk Kobiet poprzez zmianę zdjęcia profilowego lub wpis na Facebooku, nie będą mogli liczyć na otrzymanie sakramentu w Pile.

Jak podaje "Fakt", sytuacja zaszła jeszcze dalej. Według relacji uczniów katecheta pisał do nich prywatne wiadomości, w których krytykował ich udział w strajku. Miał porównywać rzekomo symbol Strajku Kobiet do Hitlera i symbolu SS. Uczniowie odpowiadają, że przed niedawnym wyrokiem TK ws. aborcji, nikt nie pytał przystępujących do bierzmowania, jakie jest ich zdanie na ten temat.

bEEhqMEZ

Jednak nie wszyscy duchowni stoją murem za decyzją TK. Swoje zdanie w tej sprawie wyraziła siostra Małgorzata Chmielewska, o. Adam Szustak, czy o. Ludwik Wiśniewski.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat odpowiada abp. Markowi Jędraszewskiemu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhqMFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(393)
AdamZ
8 miesięcy temu
Sakramenty to nie przywilej czy prawo nabyte lub obywatelskie, ale kolejny stopień włączenia w skład wspólnoty religijnej! Jeśli ktoś nie chce przestrzegać jej reguł to sam się stawia poza wspólnotą. Takie zasady obowiązują w każdej wspólnocie. Jeśli można usunąć kogoś za łamanie statutu z każdej organizacji to dlaczego miałoby być inaczej w Kościele? To prawda, że jeśli ktoś nie zostanie dopuszczony do bieżmowania nie dostanie ślubu kościelnego i nie powinien otrzymać ostatniego namaszczenia, ale czyniąc z tego zarzut, to tak głupie, cb jakby powiedzieć, że usunięcie kogoś partii za złamanie statutu pozbawiło go możliwości zostania przewodniczącym partii!
babcia
8 miesięcy temu
I słusznie! Popieranie diabła nie licuje z duchem katolicyzmu!
Ja rozsądna
11 miesięcy temu
Nie wiem skąd oburzenie? Jesli młody człowiek NIE uznaje nauczania kościoła, odrzuca świadomie Boże przykazania i ma swoja własną moralność, ktora stoi w sprzeczności z tą nakazaną przez Boga to po co takiej osobie bierzmowanie? Przecież to jest szopka. Bierzmowanie to sakrament kościelny, który przeznaczony jest dla katolików, czyli osób uznających nauczanie kościoła. Jak nie uznajesz nauczania kościoła to po kiego grzyba Ci kościelny sakrament? Tak samo jak ja nie wierze w latającego potwora spaghetti to oczywistym jest, ze nie biorę udziału w obrządkach tego "kościoła ". Proszę mi to wytłumaczyć, bo nie wiem o co ta wrzawa. Widzę, ze padają tu pytania, dlaczego przed strajkiem kobiet nikt w kościele nie pytał młodzieży przed bierzmowaniem o poglądy dot. aborcji, wiec pozwolę sobie odpowiedzieć, ze zapewne dlatego, ze domyślnie przyjmuje sie, że czlowiek, który chce przyjąć sakrament kościelny, przyjmuje nauczanie kościoła. Tak samo nikogo przed bierzmowaniem nie pyta sie czy jest satanistą, ale gdyby ktoś przyszedł na msze z bierzmowaniem ubrany na czarno z symbolami satanistycznymi jak np. odwrócony krzyż, pentagram, etc to taka osoba tez nie zostałaby dopuszczona do bierzmowania. Podobnie jest z symbolem błyskawicy, widzisz to i wiesz, ze masz do czynienia z człowiekiem, który nie uznaje 5 przykazania, wiec stoi w sprzeczności z nauka kościoła .
bEEhqMFv
qwerty
11 miesięcy temu
Księza mają rację. Nie rozumiem tez logiki ludzi, chcą aborcji, wycofania religii ze szkół i chcą bierzmowania. To absurd. Gdzie konsekwencja, dlatego nie popieram PO, KO itp. Jestescie hipokrytami i tyle. Moja noga nie przekroczyła koscioła od chrztu, jako dziecko byłam piętnowana ze nie mam komuni, nie miałam zadnego bierzmowania ani slubu koscielnego. Ile przeszłam upokorzeń bo wokól pelno lewackich hipokrytów. Z jednej strony bojownik z kosciołem z drugiej lezący krzyzem (dosłownie)i bogobojny z kopertą w ręce, fałszywie usmiechający sie lewus do księdza. Teraz te osoby psioczą na PiS, biorą oczywiscie wszystkie dodatki i chodzą do koscioła dalej aby robic sobie miejsce w niebie. Dla mnie to jest gorsze niz postawa radykalnych katoli bo wiem ze nie są fałszywi. Fałsz jest gorszy niz radykalizm. Gdyby ludzie byli inni to juz dawno te sprawy wolnosciowe były by rozwiązane. Ale lewusy muszą trzymac 2 sroki za ogon. Przypominam ze to lewica podpisała konkordat i wprowadziła finansowanie emerytur sutannowych, finansujemy ich pensje, składki na NFZ, miliardy dolcow tez idą z kieszeni tych ludzi ktorzy nie chodzą do koscioła tak jak ja. Zostaje jeszcze problem cmentarzy ktore zostały przekazane za free kosciołowi i ktore są ich własnoscią i trzeba sie upadlac aby miec tam mozliwosc pochowania zmarłego. To kraj katolicki a nie laicki i chyba TK powinien tu rozstrzygnąc czy to jest zgodne z konstytucją. Co wy hołoto POwska robiliscie przez dekady. Jestescie gorszymi smierdzielami niz PiS bo po nich to wiadomo czego sie spodziewac, PO was tylko tego ze zdradzicie swoich wyborcow. Te rozróby to przez was a nie przez PiS, dobrze wiedzieliscie co bedzie bo sami nic nie zrobiliscie. Nic nie zrobiliscie tez dla zwierząt hodowlanych i nie zlikwidowaliscie uboju rytualnego dla pejsatych bo jestescie sprzedawczykami. Ja na was nie zagłosuję, choc jestem przeciwko wszelkim religiom ale wy zmarnowaliscie kilkadziesiat lat mozjego zycia.
Katolik
11 miesięcy temu
Nie rozumiem jak można podnieść rękę na drugiego człowieka, nie rozumiem jak te kobiety chcą aborcji na tak małych żywych dzieciach i je sprzedawać zaraz po urodzeniu, jak oni tak mogą, jak ci ludzie mogą wszystko niszczyć, jak tylko jednego człowieka chcą niby tyle tłumu to niech tam pójdą pod jego dom jeszcze raz i policji nie mogą dać radę, oni jak by nawet Kaczyńskiego by nie było to by wszystkich zabili nawet samych siebie to jest straszne co oni chcą zrobić sami nie wiedzą co mówią, nie, ja mówię stop strajką kobiet. Ja jutro wstanę i pójdę wasz rozgonić, gdzie jest wojsko, gdzie jest wojsko na ulicach, chcę wojska na ulicach, chcę by strzelali do prostujących.
999
11 miesięcy temu
I bez łaski. Niech się wszyscy wypiszą. Bierzmowanie można wziąć w każdej chwili w każdej katedrze w każdy piątek po wieczornej mszy wychodzi biskup i bierzmuje chętnych. Nawt starych. Warunek= bycie po I komunii i kartka od księdza, który przygotował. A przygotowanie dorosłego czlowieka, to jedna rozmowa. Rozumnych księzy jest dużo, zwłaszcza w kościołach zakonnych.
Gosc
11 miesięcy temu
I bardzo dobrze!!!Slubow tez nie udzielac.
Maniek
11 miesięcy temu
W mieście Głowno tak samo.
Zły Duch
11 miesięcy temu
A ja nie poszedłem do bierzmowania z własnej woli i nie odczuwam potrzeby do odwiedzania kosciola
aga
11 miesięcy temu
Jeśli w Polsce wszystko ma się opierać na prawach kościoła to po co nam nasza władza,prezydent,ugrupowania polityczne i konstytucja, oddajmy władzę w ręce Watykanu i wszystko będzie jasne,a starszy pan będzie wreszcie szczęśliwy.
Tom
11 miesięcy temu
No i słusznie.
art
11 miesięcy temu
Ksiądz ma rację. Jesteś Katolikiem to przestrzegaj zasad z Biblii. Jeżeli jesteś za mordowaniem nienarodzonego dziecka to grzech śmiertelny. Nie trzeba być katolikiem bo to dotyczy wszystkich ludzi na Ziemi.
Ewa
11 miesięcy temu
Geniusze. Wiecie co to jest Bierzmowanie? Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. CZY MOŻNA ZATEM UZNAĆ, ŻE OSOBA MAJĄCA GO PRZYJĄĆ NIE ROZUMIE, NIE PRZYJMUJE DEKALOGU? NIE, NIE, NIE!!!. a SKORO TAK TO TEN KSIĄDZ MĄDRZE, ALE TO BARDZO MĄDRZE UCZYNIŁ Jak ktoś tego nie rozumie, niech milczy i się nie ośmiesza.
bEEhqMFn
Ewa
11 miesięcy temu
Geniusze. Wiecie co to jest Bierzmowanie? Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. CZY MOŻNA ZATEM UZNAĆ, ŻE OSOBA MAJĄCA GO PRZYJĄĆ NIE ROZUMIE, NIE PRZYJMUJE DEKALOGU? NIE, NIE, NIE!!!. a SKORO TAK TO TEN KSIĄDZ MĄDRZE, ALE TO BARDZO MĄDRZE UCZYNIŁ Jak ktoś tego nie rozumie, niech milczy i się nie ośmiesza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić