aktualizacja 

Piła. Popierasz Strajk Kobiet? Nie dostaniesz bierzmowania

588

Jeden z księży przygotowujących wiernych do bierzmowania poinformował ich, że jeśli popierają Strajk Kobiet, nie mogą przystąpić do sakramentu. Kontrowersyjna decyzja szybko stała się tematem dyskusji wśród wiernych.

Piła. Popierasz Strajk Kobiet? Nie dostaniesz bierzmowania
Zdjęcie obrazowe. (Getty Images)

W tym roku w Pile nie wszyscy uczniowie przystąpią do bierzmowania. Taką decyzję podjął ksiądz przygotowujący wiernych do sakramentu. Poinformował ich o tym w wiadomości na Facebooku.

Informuję, że osoby popierające aborcję wykreślam z listy do bierzmowania. Nie może iść do bierzmowania ktoś, kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła! - taką informację otrzymali uczniowie przygotowujący się do bierzmowania w Pile.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiadomość szybko obiegła internet. Ci, którzy brali czynny udział w protestach lub poparli Strajk Kobiet poprzez zmianę zdjęcia profilowego lub wpis na Facebooku, nie będą mogli liczyć na otrzymanie sakramentu w Pile.

Jak podaje "Fakt", sytuacja zaszła jeszcze dalej. Według relacji uczniów katecheta pisał do nich prywatne wiadomości, w których krytykował ich udział w strajku. Miał porównywać rzekomo symbol Strajku Kobiet do Hitlera i symbolu SS. Uczniowie odpowiadają, że przed niedawnym wyrokiem TK ws. aborcji, nikt nie pytał przystępujących do bierzmowania, jakie jest ich zdanie na ten temat.

Jednak nie wszyscy duchowni stoją murem za decyzją TK. Swoje zdanie w tej sprawie wyraziła siostra Małgorzata Chmielewska, o. Adam Szustak, czy o. Ludwik Wiśniewski.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat odpowiada abp. Markowi Jędraszewskiemu
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić