Skandal w szkole w Gorlicach. Tak ksiądz miał straszyć dzieci

463

To dosłownie nie mieści się w głowie. Jak pisze teraz lokalny portal gorlice.naszemiasto.pl, w jednej ze szkół podstawowych w Gorlicach (woj. małopolskie) miały dziać się dantejskie sceny. Ksiądz, który uczy tam dzieci religii, rzekomo "straszył je piekłem i diabelską zemstą". Na tym nie koniec rewelacji. Szczegóły aż szokują.

Skandal w szkole w Gorlicach. Tak ksiądz miał straszyć dzieci
Tak ksiądz straszył dzieci? Niepokojące doniesienia z Gorlic. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

O sprawie informuje właśnie portal gorlice.naszemiasto.pl. Jak podaje strona, pewien ksiądz nauczający religii w szkole podstawowej w Gorlicach rzekomo zachowywał się skandalicznie. Jeśli to faktycznie prawda, to duchowny powinien liczyć się teraz z surowymi konsekwencjami.

Uczniów, którzy obchodzą Halloween (zbierają cukierki i robią psikusy) miał straszyć piekłem oraz diabelską zemstą. Ponoć zdarzało się, że na lekcji religii nauczyciel rzucał w dzieci gąbką i kredą do tablicy oraz nie stronił od przekleństw. Rzekomo kapłan groził dziewczynkom, że w przyszłości poronią.

Skandal w szkole w Gorlicach. Tak ksiądz miał straszyć dzieci

Jak zaznacza gorlice.naszemiasto.pl, powyższe mocne oskarżenia na temat mężczyzny miały znaleźć się w specjalnym liście do dyrekcji. Kierował je zszokowany rodzic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zdarzają się różne prośby". Ksiądz o funkcjonowaniu okna życia

Dyrekcja placówki edukacyjnej potwierdziła dla wspomnianego wyżej portalu, że owe pismo od rodzica faktycznie wpłynęło. Nie podała jednak zawartej w nim treści.

Zobowiązywaliśmy dyrektora podległej nam placówki do pilnego podjęcia działań w celu wyjaśnienia tego niedopuszczanego naszym zdaniem zachowania katechety - mówił dla gorlice.naszemiasto.pl Wojciech Zapłata, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal gorlice.naszemiasto.pl wynika, że już "zostały przeprowadzone rozmowy dyscyplinujące nauczyciela, jak również sprawą zainteresowano jego parafialnego przełożonego".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić