o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Skandal w szkole w Krakowie. Poszło o lekcje religii. Nowe fakty

606
Podziel się

Dyrektor XLIV LO w Krakowie wzywał na dywanik rodziców uczniów, którzy nie chodzili na religię. Sprawa ma swój kolejny rozdział. W sprawie Mariusza Graniczka interweniowali rodzice.

Skandal w szkole w Krakowie. Poszło o lekcje religii. Nowe fakty
Dziecko nie chodziło na religię, dyrektor wezwał na dywanik. Jest reakcja rodziców (GETTY, RJ Sangosti/MediaNews Group/The Denver Post via Getty Images)
bECKVCIB

O sprawie głośno zrobiło się w poniedziałek, po publikacji artykułu w "Gazecie Wyborczej". Rodzice uczniów jednego z krakowskich liceów, którzy nie uczęszczają na lekcje religii, byli proszeni na "dywanik" do dyrektora Mariusza Graniczka.

Jak podkreśla "Gazeta Wyborcza", dyrektor był bardzo stanowczy w swoich żądaniach. Informował, że ich dzieci i tak będą musiały uczestniczyć w religijnych uroczystościach na terenie szkoły. Ostatnia miała miejsce z okazji pogrzebu proboszcza katedry wawelskiej ks. Zdzisława Sochackiego.

bECKVCID

Rodzice nie kryli oburzenia. Zgodnie podkreślali, że jest to publiczna i świecka szkoła, a zachowanie Mariusza Graniczki jest karygodne. Było wiadomo, że ta sprawa szybko nie rozejdzie się po kościach i będzie miała swoją kontynuację.

We wtorek 14 września poseł Lewicy Maciej Gdula skierował pismo do małopolskiej kurator oświaty z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli. Sprawa nabrała rozgłosu i jest już oficjalny wniosek o jego odwołanie. Dyrektor Mariusz Graniczka przekroczył kompetencje i może zostać odwołany ze swojego stanowiska.

To nie pierwsze kontrowersyjne działanie dyrektora Mariusza Graniczki. W ubiegłym roku "GW" informowała o zorganizowanym przez niego w szkole spotkaniu z działaczem antyaborcyjnym. Aktywista przekonywał uczniów, że "ciąża nigdy nie zagraża życiu matki" i wyświetlał drastyczne filmiki. Dyrektor nigdy nie poniósł za to żadnych konsekwencji.

bECKVCIJ

Religia w szkołach. Czarnek podjął decyzję

Czy religia w szkołach jest obowiązkowa? Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek zapowiedział w sierpniu, że w roku szkolnym pojawią się przepisy, które zmuszą rodziców do wyboru: religia albo etyka.

Zobacz także: Protest medyków. Rada dla Niedzielskiego od byłego ministra zdrowia
bECKVCJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(606)
Martiirr
2 dni temu
Czemu mnie to nie dziwi GAZETA WYBORCZA?
🤬🤬🤬
2 dni temu
biedne dzieci pozabierali im szkoly teraz na sile chca im wepchac religie szok
Misia
3 dni temu
Czemu nie wszystko się wyświetla.Co chcecie to pokazujecie.
bECKVCJf
Barbara
3 dni temu
DURNI RODZICE: DAJCIE DZIECIOM WYBOR.TO SIE WOGLE PRZESTANA UCZYC... NIE ZMUSZAJCIE BACHOROW ZEBY CHODZILY DO SZKOLY.
Krzysztof
3 dni temu
Każdy z nas powinien mieć wybór i nie należy nikogo zmuszać bo to przynosi odwrotny skutek a dyrektor powinien być odwołany bo przekracza swoje kompetencje
Adam
3 dni temu
No i lewactwo zniszczy może ostatni przyczółek polskości rozumianej w sposób przedkomunistyczny, przedwojenny, gdy wychowywano prawdziwych Polaków, patriotów i bohaterów
Ha ha ha😁😁�...
3 dni temu
Leki Ci się skończyły!!!
Masakra
3 dni temu
Czytać się nie chce tych wypocin. Szczujni ciąg dalszy. Rodzice sami afery robią, a potem z siebie ofiary.
09031953
3 dni temu
Szczyt bezczelności i chamstwa,bezprawne ograniczenie praw obywatelskich
Dwójeczka
3 dni temu
Chodziłam do tej szkoły kilka lat temu, kiedy jeszcze było to Gimnazjum nr 2. Już wtedy były tam niezłe afery między innymi z pijaną panią dyrektor, która ujawniała prywatne dane uczniów na forach dla nauczycieli w Internecie. W końcu została zwolniona, ale przez tym oczywiście wszystkie jej występki były tuszowane i co roku nagroda prezydenta miasta za ogromne zasługi. Po tym jak skończyłam szkołę, pani Gabriela odeszła, a placówkę zmieniono w liceum, nieraz słyszałam wśród moich znajomych absolwentów, że teraz to "patriotyczny cyrk", "mają dyrektora opętanego na punkcie religii, wiary i nacjonalizmu" itd. Jak widać sama prawda 🤣 Zapewne nic nie zrobią temu panu, bo szkoła ma układy z władzami miasta oraz kuratorium od wielu lat, jeszcze pan dyrektor pewnie nagrodę dostanie za krzewienie wartości patriotycznych wśród uczniów :)
masakra
3 dni temu
Bardzo przykre. Jeśli uważa, że w ten sposób kogoś zachęci do wiary, to powodzenia. Ja jestem wierząca i w życiu by mi nie przeszło przez myśl, żeby kogoś zmuszać do lekcji religii, albo straszyć "na uroczystości religijne i tak będziecie musieli chodzić". Nie tędy droga i przez to tylko coraz więcej katolików postrzega się jako oszołomów przez pryzmat ludzi takich, jak ten Pan (który już się od dawna w Krakowie nieźle popisuje, tak samo jak i zaprzyjaźnione z nim ruchy pro-life). Strach na to patrzeć. Mam nadzieję, że ktoś wyciągnie konsekwencje.
Slawek
3 dni temu
Jak dawniej gdy zmuszano uczniow do uczestnictwa w obchodach w mundurach ZMP choc sie nie nalezalo bp dyrektor liczyl ilość
Czekamy na no...
3 dni temu
Czekam kiedy na dziedzińcach szkół pojawią się stosy chrustu do palenia gówniarzy nie chodzących na Religie. Czarnek da na drzewo i podpałkę dotacje
bECKVCIX
CzekoladowyPą...
4 dni temu
Ciemny narodzie obudź się. Pan dyrektor znajdzie pracę jako asystent min. Czarnka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić