o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Dziecko nie oddychało. Przerażony ojciec zaniósł je na rękach do jednostki

8
Podziel się

W jednym z wrocławski parków mogło dojść do tragedii. Zaledwie 8-miesięczna Ola zadławiła się zabawką i przestała oddychać. Na szczęście w pobliżu był strażak, który pomógł udrożnić drogi oddechowe dziewczynki i tym samym uratował jej życie. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Dziecko nie oddychało. Przerażony ojciec zaniósł je na rękach do jednostki
Strażak uratował życie dziewczynce. (KWPSP Wrocław)
bECGUaPV

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę w Parku Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Spacerowało tam małżeństwo z dwiema córkami. Młodsza, 8-miesięczna Ola, w pewnym momencie zadławiła się zabawką i przestała oddychać.

Strażak uratował dziecko

Przerażony ojciec próbował wyjąć zabawkę, ale niestety bezskutecznie. Aby nie tracić więcej czasu, wziął dziecko na ręce i pobiegł do znajdującej się w pobliżu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 1. Ojca z małą dziewczynką zauważył strażak str. Kamil Ziółkowski. Natychmiast zareagował - odebrał od mężczyzny dziecko i zaczął udrażnianie dróg oddechowych.

bECGUaPX
Ułożył małą Olę na lewej ręce twarzą w dół, po czym z wyczuciem wykonał kilka uderzeń między łopatkami - przekazuje Lech Lewandowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

Po kilku chwilach Ola znów zaczęła oddychać. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała dziewczynkę do szpitala. Wdzięczni rodzice podziękowali dzielnemu strażakowi, który dopiero niedawno zaczął swoją służbę.

bECGUaQd
W listopadzie będzie miał pierwszy rok służby w PSP. Ma jednak sporo doświadczenia, ponieważ przed wstąpieniem do PSP pracował jako ratownik wodny. Teraz jako strażak ma na swoim ratowniczym koncie uratowane życie małej Oli, a to stanowi bardzo dobry prognostyk na jego ratowniczą przyszłość - dodaje Lech Lewandowski.
Zobacz także: Wskoczyli do lodowatej wody w strojach ślubnych. Szalone nagranie z Irlandii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGUaQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Nemeczek
4 dni temu
... a to stanowi bardzo dobry prognostyk... Acha
Stachu
4 dni temu
Bohater i do tego przystojny. Mrauuu
Gość
4 dni temu
Każdy rodzic powinien wiedzieć jak uratować dziecko w przypadku zadławienia gdy nie oddycha. To bardzo proste, a ratuje życie. Kto jeszcze tego nie potrafi niech się szybko douczy!!!
bECGUaQz
BAS
4 dni temu
Brawo ! Postawa zasługująca na ogromne uznanie !
msa
5 dni temu
BRAWO KAMIL ZIOLKOWSKI.jestes prawdziwym bohaterem.uratowales zycie dziecka.
Anna
5 dni temu
Współczuję rodzicom takiej sytuacji.wielkie szczęście że akurat była straż i znający się strażak. Godzina 22, czytam przed spaniem i łezka w oku że wzruszenia. Brawo strażak!!
Mama
5 dni temu
Brawo, prawdziwy bohater!
Stary pies
5 dni temu
Strażak wiedział co zrobić bo pracuje na podziale bojowym i jest zwykłym szeregowym, dobrze że dziecko nie trafiło na łoficera z biura bo mogłoby się to źle skończyć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić