Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jakub Artych
Jakub Artych
|
aktualizacja

Skandal w szpitalu. Były ordynator usłyszał 18 zarzutów

159
Podziel się:

Prokuratura oskarżyła o korupcję lekarza z Wielkopolski. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Czynności w śledztwie prowadzili funkcjonariusze CBA w Poznaniu.

Skandal w szpitalu. Były ordynator usłyszał 18 zarzutów
Były ordynator oskarżony o korupcję. Ma 18 zarzutów (iStock.com)

Wielkopolski Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu skierował do Sądu Rejonowego w Chodzieży akt oskarżenia wobec byłego ordynatora Oddziału Opieki Paliatywnej w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugeniusza i Janusza Zeylandów Szpital w Chodzieży.

Jak podkreśla zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, akt oskarżenia obejmuje 18 zarzutów, w tym przyjmowania korzyści majątkowych, zarówno w formie pieniężnej, jak i artykułów spożywczych, przywłaszczenia i poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy poznańskiej Delegatury CBA w maju 2019 roku, w chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej. Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez funkcjonariuszy Biura. Personaliów lekarza nie ujawniono.

Pieniądze za miejsce na oddziale

Ustalenia śledczych wskazują, że członkowie rodzin, którzy z różnych powodów nie mogli opiekować się osobami starszymi, lub wymagającymi stałej opieki, podejmowali starania o umieszczenie takich osób na oddziale opieki paliatywnej.

W tym celu nawiązywali telefonicznie lub osobiście kontakt z ordynatorem. Oskarżony lekarz w zamian za łapówki, od kilkuset zł do kilku tysięcy, przyjmował pacjentów na oddział lub przedłużał tam ich pobyt pomimo braku podstaw do przyjęcia konkretnego pacjenta na oddział.

Ustalono ponadto, że lekarz przyjmował łapówki w sytuacjach, gdy osobie hospitalizowanej trzeba było przedłużyć pobyt na oddziale, podejmując przy tym działania umożliwiające przedłużenia pobytu pacjentów w szpitalu.

Zobacz także: Mordercze promieniowanie. Rocznica wybuchu w Czarnobylu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(159)
Icon
miesiąc temu
ZNAJOMY LEKARZ GINEKOLOG AZ ZLY JEST JAK DOSTAJE MNIEJ KOPERT OD KOLEZANKI PO FACHU TAK ICH GLUPI LUDZIE NAUCZYLI !!!!!
Zmzm
miesiąc temu
Nie on pierwszy I nie ostatni
Zmzm
miesiąc temu
Nie on pierwszy I nie ostatni
Pip
miesiąc temu
Ziobro w akcji?
Gracja
miesiąc temu
Prawdaaaa brawo za komentarz taka jest właśnie przykra prawda
Gracja
miesiąc temu
Oczywiście chodzi o ginekologię
Gracja
miesiąc temu
W Koninie żeby dostać się na operację trzeba też zapłacić przynajmniej za byłego ordynatora
Nico
miesiąc temu
Skandalem to byl caly cyrk plandemiczny .... Nikt nie zostal ukarany za tysiące ofiar teko przekrętu .... I oni w mediach propagandowych mówią nam o obronie praw czlowieka..... Plują nam w twarz klamiąc ,że to deszcz pada
Pl pl pl
miesiąc temu
Narzekają? A ci robili z ludzmi podczas cyrku covidowego???? I niech sie nie tlumaczą ,że takie mieli wytyczne. Mieli tak. Bo tamci też są winni. Ale konowaly za dodatki srovidowe,bez skrupułów dobijali albo wogóle nie ratowali ludzi..... Wszyscy są winni co uczestniczylą w tym procederze . Ale czy ktos za to odpowie? Nadal srovuda ludziom wmawiają,choc wiadomo że testy są niewiarygodne. Poprostu do du...... Ale dla nich źycie ludzkie jest mniej warte od luksusowego auta które pokupywali sobie dzieki plandemii..... Pomijam tych uczciwych,i za to im chwała.
Nico
miesiąc temu
Kto odpowie za 200000 nadmiarowych zmarlych przez cyrk covidowy? Klamliwe testy , nie udzielanie pomocy chorym i podciąganie wszystkich pod c19. Czy to nic ? Przecież wszyscy tak bronicie praw czlowieka na uk.... ???? Tego co robią bandy uk.... W Dobbasie i Doniecku też nikt nie widzi? .Hipokryci .... Ludzie bez empatii i bez wspólczucia ...Media wam spraly mózgi nie potraficie samodzielnie myslec i zauważac tego czego wam nie pokażą w tv....
BoleK
miesiąc temu
Kolega Grodzkiego dla nie wtajemniczonych
wracz
miesiąc temu
Znajoma lekarka została zwolniona ze szpitala bo zlikwidowała kolejki do lekarzy. Nie wiedziała, że kolejki muszą być bo wtedy ci na końcu zrobią wszystko (dadzą dobrą łapówkę) by ominąć kolejkę. Tu jakakolwiek reforma nic nie zmieni.
prawdaaaa
miesiąc temu
Tak naprawdę w całej Polsce jest korupcja wśród lekarzy, przecież to norma ,począwszy od małych wiosek do dużych miast. Niestety żadne rządy nie potrafią sobie z tym poradzić bo sami ubabrani w korupcji.
Nasz wieczny ...
miesiąc temu
Ciekawe ile musiał by dać prezes aby na cito dostać się do szpitala ależ nie to człowiek honoru czekał by cierpliwie w kolejce .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić