o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Skandal w Złotoryi. Kościół podsumował wiernych

85
Podziel się

Kościół w Złotoryi udostępnił na swojej stronie sprawozdanie ze zbiórki pieniędzy, w którym wymienia, które grupy wiekowe parafian wpłaciły największe sumy. "Parafia nie może liczyć na młode rodziny" – podsumowali księża.

Skandal w Złotoryi. Kościół podsumował wiernych
Kościół w Złotoryi opublikował kontrowersyjne sprawozdanie ze zbiórki pieniędzy. (Wikimedia Commons)
bEheTtzF

Parafia pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi zorganizowała niedawno zbiórkę pieniędzy wśród swoich parafian. Fundusze mają być przeznaczone na pokrycie kosztów zadłużenia związanych z remontem kościoła. Na zakończenie zbiórki opublikowano sprawozdanie na stronie internetowej parafii.

Złotoryja. Proboszcz krytykuje za brak datków na zadłużenie

Co szczególnie zaskoczyło parafian, to drobiazgowość, z jaką księża wyliczyli procentowy udział w zbiórce poszczególnych grup wiekowych. Z danych wynika, że najwięcej datków zaoferowały osoby po 61. roku życia. Jałmużna od najmłodszych parafian w przedziale wiekowym 20-29 stanowiła natomiast jedynie 0,1 proc. zebranych pieniędzy.

bEheTtzH

Władzom parafii najwyraźniej się to nie spodobało, co dali jasno do zrozumienia w sprawozdaniu.

Z tych statystyk wynika, że parafia nie może liczyć na młode rodziny, które najdłużej będą korzystały z tej świątyni, a niestety nie angażują się lub w niewielkim procencie angażują się w sprawy remontów i utrzymania parafii – pisze proboszcz w publicznym sprawozdaniu.
bEheTtzN

Parafia podziękowała rodzinom, które złożyły ofiary i poprosiła resztę parafian do przyłączenia się do spłaty zadłużenia. Jak czytamy w sprawozdaniu, datki nie mogą być anonimowe – proboszcz nakazuje, by koperty z gotówką były podpisane adresem ofiarodawców.

Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Robert Fidura domaga się dymisji szczecińskiego hierarchy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEheTtAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
franek725
4 miesiące temu
proponuje komentatorom postawienie sobie pytania o ilosc przekretow w ramach politycznej wladzy w Polsce, afer, wywiezionych pieniedzy w walizkach prezydenckich i nie tylko dla bankierow zydowskich, dla ukrainskiego majdanu, dla wsparcia interesow Izraela w Iraku, Syrii, Libanie, Iranie itd.
Polka
4 miesiące temu
Jeszcze trochę a nie wpuszczą was do swoich domów.
XXX
4 miesiące temu
Czarni sobie sami zasłużyli na to.Za kilka lat to już do tych ich przybytków ci młodzi w ogóle nie będą chodziły a ich dzieci to na 100% nie będą chodziły. Według mnie to powinni się zdziwić że w ogóle cośkolwiek im dali. Następnym razem jak się zwrócą pieniądze to dostaną kopa w dupę i to będzie to na co sobie zasłużyli.
bEheTtAj
alejaja
4 miesiące temu
I co teraz ? ksiądz nie wpuści młodych do kościoła, bo nie dali daniny ?
Piotr
4 miesiące temu
Otworzcie skarbce w czestochowie i toruniu tego zlodzieja rydzyka to warm starczy do konca swiata i jeden dzien a nie zerowac na biednych ludziach
Jarosbaw I
4 miesiące temu
Płaczcie i płaćcie. Kościół przyjmie ile tylko dacie. Brakuje im na uciechy życia doczesnego.
gość.
4 miesiące temu
A co Jezus mówił o kapłanach? Doczytał ksiądz? Od zawsze nie miał dobrego zdania.
umu
4 miesiące temu
Raz, że młodzi nie śmierdzą groszem. A dwa, że nie są tak głupi jak moje pokolenie urodzone w latach 50-tych.
czarny
4 miesiące temu
Tak właśnie robią pasożyty, to między innymi dzięki takim wypowiedziom kościół robi się pusty. Ludzie w wieku 20 do 30 lat są na dorobku może taki ksiądz zastanowiłby się jak im pomóc kupić własne mieszkanie
H1120
4 miesiące temu
Papież Franciszek będąc w Krakowie oświadczył iż pobieranie pieniędzy za sakramenty jest barbarzyństwem,po miesiącu biskup z Krakowa w TVP wyjaśnił iż papież nie zna realiów polskich.
Basia
4 miesiące temu
Jak mu za mało to niech się weźmie do roboty.
Wierny
4 miesiące temu
Czy to nie ta parafia, na której była afera, że bez pozwolenia budowlanego proboszczyk budował sobie dom parafialny obok kościoła w centrum Złotoryi. Tam wałek wał goni.
Ona
4 miesiące temu
Idiotyzm , czas na zamknięcie takiej parafii Chciwość, arogancja ,a z tym trzeba walczyć Ci Panowie w czarnych sukniach niech zabiorą się do pracy i zarabiają na swoje utrzymanie i jeśli chcą na remonty Najpierw niech wyremontuja swoje dusze Bo brudu i zgliszcz tam mnóstwo aż cuchnie
bEheTtAb
Jacek-3
4 miesiące temu
Za 10 lat hojni darczyńcy odejdą i kościół zostanie w ręką w budżecie państwa. 😈
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić