Groza na lotnisku. Samolot zaczął płonąć na pasie startowym

20

Ptak wkręcił się w silnik samolotu linii lotniczych Spirit na lotnisku w Atlantic City, stan New Jersey. Do zdarzenia doszło chwilę przed startem maszyny i wybuchł pożar. Nikomu nic się nie stało — Airbus bezpiecznie wrócił do terminalu, gdzie pasażerowie i załoga zostali ewakuowani.

Groza na lotnisku. Samolot zaczął płonąć na pasie startowym
Samolot zaczął płonąć chwilę przed startem w Atlantic City (Twitter)

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na międzynarodowym lotnisku w Atlantic City, stan New Jersey. Samolot linii lotniczych Spirit, który miał lecieć na lotnisko Lauderdale-Hollywood, chwilę przed startem zderzył się z ptakiem. Zwierzę wleciało do silnika maszyny już na pasie startowym.

Ptak wkręcił się w silnik samolotu. Zaczął płonąć

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać, że samolot zaczął płonąć. Jak poinformowali przedstawiciele linii lotniczych telewizję NBC Philadephia, do pożaru doszło w prawym silniku. Samolot zdążył bezpiecznie zawrócić, a pasażerowie zostali ewakuowani i odwiezieni z powrotem do terminalu.

Władzę Atlantic City potwierdzają, że na miejscowym lotnisku doszło do incydentu, dodając, że nikt z pasażerów nie został poszkodowany. Port lotniczy był przez jakiś czas zamknięty, teraz funkcjonuje już bez żadnych zakłóceń — informuje prezydent miasta Phil Murphy. Federalny Urząd Lotnictwa prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ponad 177 tys. dzikich zwierząt

Według danych Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), od roku 1990 z samolotami cywilnymi miało styczność ponad 177 tys. dzikich zwierząt (ptaków i zwierząt lądowych). Ptaki są odpowiedzialne za ponad 90 proc. tych incydentów. Najczęściej można na nie natknąć się podczas startu lub podejścia do lądowania.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych ma miejsce rocznie kilkanaście tysięcy uderzeń ptaków w konstrukcję samolotu. Straty ponoszone z tego tytułu wyceniane są w przybliżeniu na niebagatelną kwotę 1,2 miliarda dolarów.

Zobacz także: Erupcja wulkanu na La Palma. Wielka ewakuacja na Wyspach Kanaryjskich
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić