Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sonia Stępień
Sonia Stępień
|

Skandal z akademikiem uczelni Rydzyka. Kolejne kroki w aferze

395
Podziel się:

Po naszych publikacjach dotyczących łamania obostrzeń na uczelni o. Rydzyka i w podlegającym jej akademiku posłowie Lewicy Maciej Kopiec oraz Beata Maciejewska podjęli interwencję poselską i wysłali na Komendę Miejską Policji w Toruniu zawiadomienie o "możliwości rażącego złamania zasad sanitarnych".

Skandal z akademikiem uczelni Rydzyka. Kolejne kroki w aferze
W sprawie łamania obostrzeń na WSKSiM zainterweniowali posłowie. (PAP)

W czwartek 15 kwietnia o2 nagłośniło sprawę rażącego łamania zasad sanitarnych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz w przynależącym do niej hotelu akademickim. O sytuacji na uczelni poinformował nas jeden ze studentów, który w akademiku zakaził się koronawirusem.

Studenci podczas zajęć stacjonarnych oraz na korytarzach przepełnionego akademika nie zachowują reżimu sanitarnego i nie stosują się do wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Oprócz tego na uczelni organizowane są imprezy taneczne, konferencje i wycieczki autokarowe.

Krótko po naszej rozmowie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy pracownicy sanepidu złożyli wizytę w hotelu akademickim. Studenci jednak sprawnie ostrzegli się nawzajem za pośrednictwem mediów społecznościowym i ostatecznie kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Łamanie obostrzeń na uczelni Rydzyka. Interwencja poselska

Po doniesieniach o2 poseł Maciej Kopiec oraz posłanka Beata Maciejewska z Lewicy podjęli interwencję poselską i złożyli zawiadomienie o możliwości rażącego złamania zasad sanitarnych w WSKSiM i w przynależącym do niej akademiku. Adresatem interwencji poselskiej jest insp. mgr Maciej Lewandowski, Komendant Miejskiej Policji w Toruniu, a zawiadomienia - Komenda Miejska Policji w Toruniu.

- W naszej ocenie postępowanie władz uczelni jest skrajnie nieodpowiedzialne, szczególnie iż w mediach pojawiają się już informacje o zakażeniach COVID-19 spowodowanych brakiem reżimu sanitarnego i lekceważeniem obostrzeń na terenie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - piszą posłowie w zawiadomieniu.

Kolejny raz, ze względu na pozycję, Tadeusz Rydzyk i jednostki mu podlegające są traktowane pobłażliwie i bez większych konsekwencji mogą nie stosować się do rozporządzeń i obostrzeń, działając na szkodę społeczeństwa i narażając zarówno studentów, pracowników, ale też osoby postronne na możliwość zachorowania na COVID-19 -dodali.

Maciejewska i Kopiec poprosili Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu o informacje na temat tego, czy w WSKSiM policja interweniowała w związku z łamaniem wprowadzonych przez rząd obostrzeń oraz o ewentualne wyniki tej interwencji. Zaapelowali także o "podjęcie stanowczych kroków prowadzących do wyjaśnienia tej sprawy oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec władz uczelni".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(395)
ABBA
2 lata temu
"Money,money,money!!!"
jadzia
2 lata temu
Kiedyś piękne miasto Toruń kojarzyło się z piernikami,a teraz z rydzykiem.
Hans Kloss
2 lata temu
W czasie kontroli odwalili pokazówkę, a po jej zakończeniu dalej po staremu. Nie z nami te numery "Bruner"!
Mic
2 lata temu
"Koniec szatańskiego planu niszczenia człowieka" dokument dostępny w Internecie opadną łuski z oczu
Biznes
2 lata temu
Tadek zacznij sprzedawać kondomy pod hasłem "Lepszy rydz, nisz nic".
ks Marek
2 lata temu
Pokażcie jednego człowieka w Polsce który tyle zrobił nie dla siebie a dla Wszystkich. A jako zakonnik nie ma niczego, Ojciec Rydzyk jest WIELKI. Buduje Imperium Boskie tutaj, na ziemi, dla pokornego Ludu Bożego. Do grobu tego nie zabierze, więc o czymś to świadczy. " Bez Boga ani do proga". Bądźcie bezstronni i poważni i zadajcie sobie w głębi w duszy pytanie. Ile taki Owsiak pomaga, a ile Ojciec Rydzyk oraz Święty Kościół pomógł Polsce na przestrzeni lat i wieków lub w tym okresie? Trzymaj się wielebny, czcigodny, niezawisły, sprawiedliwy i dobry Ojcze Tadeuszu z Torunia, oby więcej polska miał takich zakonników! Zostawcie Ojca Rydzyka w spokoju, on to robi dla waszego dobra nic na tym nie zyskując, Bóg zapłać!
Biblista
2 lata temu
Kupczy Panem Bogiem, a to grzech śmiertelny!!!
wlod
2 lata temu
Dlaczego sanepid poinformował Rydzyka o kontroli? a dlatego że tam też pracują wyborcy Pis-u
Wiarus
2 lata temu
Usunięto mój krytyczny wpis nt. Tediego i jego matactwa.
Wierzący
2 lata temu
Toruńska obłuda 👹👹👹
Proletaryusz
2 lata temu
Wysługuje się szatanowi krzewiąc sumiennie przestępstwo Bożego prawa wyrażonego przykazaniem "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - Wyjścia 20,4.5 (Biblia - dekalog), więc szatan chroni go przed ludzką odpowiedzialnością. Ma niepisany immunitet nadany przez prawicowych polityków na ciągłym haju buńczucznej narodowo-katolickiej mistyki
Wuj Nick
2 lata temu
9.IV (piątek) Rydzyk nie stawił się w sądzie, bo obcował z o. Królem, który też nie stawił się w sądzie z powodu nagłej kwarantanny. 11.IV (niedziela) Rydzyk bez maseczki odprawiał Mszę św. w sanktuarium toruńskim o godz. 12. Bez maseczki ściskał księży i ministrantów w znaku pokoju. Smarkał w chusteczkę, a potem bez dezynfekcji rąk i bez maseczki udzielał wiernym Komunii św., w tym osobom starszym. Po Mszy bez maseczki wydzielał dzieciom obrazki z Panem Jezusem, błogosławił i częstował je cukierkami. Potem bez maseczki łaził po świątyni i zagajał wiernych, żeby okazywali mu cześć. Zainteresowanych upoważniam do przekazania tych informacji Watchdogowi, który pozwał Rydzyka do sądu. Nawet jeśli Rydzyk po cichu się zaszczepił, to powinien wiedzieć, że szczepionką chroni tylko siebie. Innych może zarażać. Tak więc Rydzyk po chrześcijańsku oszczędził skład sądowy, ale już umiłowanych wiernych nie oszczędził.
Szczery
2 lata temu
Rydzyk fan Obajtka.
SIEDLISKO
2 lata temu
KORONAWIRUSA ...UCZELNIA KOMBINATORSTWA I MATACTWA, dewiza uczelni : OSZUKUJ I MATACZ A BĘDZIE CI DANE
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić