o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Wirusolog o aferze na uczelni o. Rydzyka. "Skandal i samowolka"

292
Podziel się

"To skandal i samowolka". Wirusolog Krzysztof Simon w programie Newsroom WP skomentował nagłośnioną przez o2 sprawę łamania pandemicznych obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Padły ostre słowa.

Wirusolog o aferze na uczelni o. Rydzyka. "Skandal i samowolka"
Wirusolog Krzysztof Simon odniósł się do "afery sanitarnej" na uczelni Rydzyka. (PAP, Maciej Kulczyński)
bESlocyd

Przepełnione akademiki, imprezy, wycieczki, konferencje - to pandemiczna codzienność na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej należącej do o. Tadeusza Rydzyka. Do nagłośnionej na łamach o2 sprawy odniósł się wirusolog Krzysztof Simon w programie Newsroom WP.

Za takie rzeczy powinien być wytoczony proces karny, zgodnie z zasadami wiedzy, sztuki o obowiązujących przepisów w państwie polskim - powiedział stanowczo Simon.
bESlocyf

Wirusolog nie przebierał w słowach w reakcji na zdjęcia z zabawy zorganizowanej w toruńskim akademiku. Na fotografiach widać rozbawionych studentów tańczących trzymając się za ręce, stłoczonych w niewielkiej sali bez maseczek. "To jest to absolutny skandal i samowola" - mówi wirusolog. "To jest szkodliwe społecznie".

Ja się bardzo lubię bawić, cieszę się jak się młodzi ludzie bawią, ale jest epidemia! Oni się bawią tutaj, a my nie mamy gdzie przyjąć ich umierających rodziców czy dziadków - ostro komentuje wirusolog

Krzysztof Simon dodatkowo zaznaczył, że wiek pacjentów z koronawirusem przyjmowanych do szpitala w ciężkim stanie obniżył się. To dodatkowy dowód na to, że pandemia to nie czas na beztroskie zabawy. "Na to jest naprawdę za wcześnie. Naprawdę to jest katastrofa" - smutno podsumowuje wirusolog.

bESlocyl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESlocyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(292)
jan
7 miesięcy temu
Simon wraz z cala ta banda przekupionych lekarzy za to ludobujstwo powinniscie dostac dorzywocie 100tys.nadmiarowych zgonow taka macie polityke walki z covid a Amantadyny co leczy koronawirusa w 48godz.a jej nie dopuszczaja w leczeniu od ponad roku !!!
To pewne
7 miesięcy temu
Rydzyk powinien zostać osądzony w sądzie.
Jagoda
7 miesięcy temu
Wstyd, wstyd, wstyd...może Pan Tadeusz Rydzyk raczy odnieść się do wiary i nauk kościoła na które się powołuje.
bESlocyH
Danii
7 miesięcy temu
Wirusolog wielki wierzący w maseczki przez które dym papierosowy przechodzi a co dopiero COVID kilka tysięcy razy mniejszy- bzdury i patologia a lekarze chyba za dużo książek sie o pierdołach naczytali
Kloss
7 miesięcy temu
Buahahahaha!!! O słodka naiwności ! Wy chcecie ojca dyrektora szarpać !? Nie tacy byli i nie dali rady.
Denis
7 miesięcy temu
Zobaczcie lepiej artykuł o biznesmenach kościelnych co to 180 mln zł wzięli na fatrmy fotowoltaiczne i nie zostały wykonane. Kler nie wie gdzie są pieniądze. Głównym koordynatorem to podobno poseł z PiS. Przy tej aferze Rydzyk jest swiety
Paul
7 miesięcy temu
I jeszcze jedno kto mu dał jakiś tytuł ojca to już kpiny bo ja mam ojca tylko jednego w domu ma 75 lat i jeszcze zapierdala w swoim ogrodzie że nie idzie go powstrzymać ,jest na emeryturze jak ma chwilę czasu wstąpi do kościoła pomodli się i dalej zapierdala bo w domu nie usiedzi a Rydzyk jeszcze trochę będziecie go na tronie nosić z resztą czy on potrafi się modlić,chyba nie a jak już to o kasę do siebie ,bo o zwykłych ludzi na pewno nie bo nie potrafi ,by mu się chyba jęzor spalił za te bluźnierstwa a jak potrafi przeklinać to byście się dopiero zdziwili ludzie Rydzyk potrafi oj potrafi a szczególnie jak kasa nie wpływa na konto jego taki to z niego ojczulek ha ha ha
Strong
7 miesięcy temu
Tadzia to ładna kobiecinka.🤡🤣. Ot co.
Piechur
7 miesięcy temu
Osobiście nie przepadam za ojcem Rydzykiem aby jednak sprawiedliwości stało się zadość trzeba zadać pytanie - czy pan profesor K. Simon był lub jest finansowany przez koncern farmaceutyczny Pfizer, lub jakikolwiek inny szczepionkowy koncern farmaceutyczny? Odpowiedz bardzo wiele wyjaśni.
Paul
7 miesięcy temu
Zamknijcie w końcu tego Rydzyka bo on nie długo ogłosi się Bogiem nawet żeby papież nie może zrobić z nim porządku ,no to już jest sekta nie tykalna,on rządzi już krajem i nami za nasze pieniądze ,a głupi ludzie jadą do niego bo nie mają gdzie się wyszaleć i przez to mają wszystko w dupie czy się zarażą czy nie byle zaszaleć ,a Rydzyk stary baran powinien być dawno na emeryturze ciekawe kto mu jeszcze pozwala rządzić w tym kraju żenada proszę państwa ,po co żeście Licheń budowali bo on kazał kiedyś teraz już do Lichenia nikomu się nie chce jeździć nawet troszkę pomodlić bo tam już nie ma imprezy a u Rydzyka jest i głupi ludzie jeszcze mu słono płacą
Ladyjustas
7 miesięcy temu
A to ciekawe w sumie, że mimo tej zabawy i nieprzestrzegania obostrzeń jakoś w Toruniu nie słychać, żeby trup się ścielił gęsto. Może jednak czas wrócić do normalności, bo koronawirusy były, są i będą i trzeba się na nie uodpornić. Trzeba normalnie żyć, żeby nie zwariowac. I przy okazji, nie lubie PiSu ani o. Rydzyka.
ursula
7 miesięcy temu
SIMON TO NAJWIĘKSZA TRAGEDIA dla Polaków. Niech przeczyta psalm w którym jest napisane kiedy na co jest czas. Młodość jest po to aby się wybawić , wyszumieć i siebie zaakceptować. A ukarać to powinien sam siebie Simon za nie sztukę w przepisach państwowych. Jak można przepisy państwowe porównywać do sztuki. A to sztuka ten Simon.
Endriu
7 miesięcy temu
A wiecie że jak nie było kowidzia to dokładnie w tym czasie kiedy teraz jest kolejna fala pandemii zawsze co roku był okres największego zachorowania na grypę i jej podobne i to nie jakieś kilkanaście tysięcy tylko 4-4.5 miliona Polaków w półtora miesiąca.
bESlocyz
Dasz
7 miesięcy temu
Chcecie znać prawdę o pandemii? Patrzcie na tych, co wiedzą wicek niż my. Rydzyk na pewno wie, że ta panika koronawirus owa to siema. Jakoś nikt po tych jego imprezach nie pada trupem. Tylko nam wmawiają, że krąży śmiertelny wirus, który staje się śmiertelny przez strach i niewydolna służbę zdrowia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić