Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Skandaliczne nagranie z USA. Tłum zaatakował gości w restauracji

224

Tłum protestujących pod szyldem Black Lives Matter zaczepiał gości przed kilkoma restauracjami w Waszyngtonie, agresywnie domagając się podniesienia pięści, aby okazać solidarność z ruchem. Internauci porównali ich zachowanie do nazistów.

Skandaliczne nagranie z USA. Tłum zaatakował gości w restauracji
Skandaliczne nagranie z USA. Tłum zaatakował gości w restauracji (Twitter.com, Fredrick Kunkle)

Wideo z Waszyngtonu obiegło internet, wywołując powszechne oburzenie. Pokazuje grupę demonstrantów wrzeszczących na kobietę, która nie chciała podnieść ręki, aby okazać solidarność z ruchem. 

Agresywny protest Black Lives Matter

Agresywny tłum zastraszał kobietę i próbował zmusić ją do pokazania gestu. Podobne incydenty miały miejsce w poniedziałkowy wieczór w kilku innych miejscach w Waszyngtonie. Demonstranci podchodzili do białych osób siedzących w restauracjach oraz ogródkach.  

Kobieta z nagrania to Lauren Victor, która o ironio prywatnie wspiera BLM. Powiedziała, że kilka osób się nad nią pochylało i krzykiem próbowało zmusić ją do uległości i podniesienia pięści. Victor jest zwolenniczką ruchu Black Lives Matter i brała udział w wielu marszach, ale jak powiedziała mediom, nie chciała być "zmuszana do okazywania wsparcia."

Trwa ładowanie wpisu:twitter
To naprawdę mnie wkurza. Lewica ma obowiązek być mądrzejsza. To performatywny nonsens, który bardziej dotyczy wywyższania się niż walki o sprawiedliwość. Obrzydliwość - skomentowała dziennikarka Emma Vigeland.
Zobacz także: LGBT. Poseł Solidarnej Polski wywołał burzę. Michał Woś: Janek akurat sam gejem nie jest

W sieci pojawiły się nagrania innych osób. Widać jak tłum zastrasza przypadkowe osoby. Nazywano je "śmieciami", "rasistami" a nawet grożono im utratą życia. 

Incydenty miały miejsce niecałe 24 godziny po tym, jak policja postrzeliła w plecy nieuzbrojonego czarnego mężczyznę Jacoba Blake'a. 29-latek zostawił trafiony aż 7 razy i obecnie jest sparaliżowany od pasa w dół. Wydarzenie sprawiło, że demonstrujący ponownie wyszli na ulicę, a w kilku miejscach doszło do krwawych zamieszek.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić