Jacek Dyrdak| 
aktualizacja 

Tajemnicze nasiona z Chin w skrzynkach pocztowych. Ludzie się boją

212

Co najmniej 27 amerykańskich stanów ostrzegło mieszkańców w związku z tajemniczymi nasionami z Chin, które przychodzą pocztą. Chiny zwróciły się już do USA z prośbą o zwrot nasion.

Tajemnicze nasiona z Chin w skrzynkach pocztowych. Ludzie się boją
Tajemnicze nasiona z Chin. (Fot. Washington State Department of Agriculture)

Niechciane nasiona dostali m.in. mieszkańcy Teksasu, Florydy i Waszyngtonu. Władze tych i 24 innych stanów poprosiły mieszkańców, by informowali, jeśli otrzymają tego typu przesyłki. Zaapelowano też, by nasion pod żadnym pozorem nie sadzić.

Ludzie są zaniepokojeni, bo (…) w nasionach mogą być patogeny albo insekty atakujące rośliny – mówi Carolee Bull, profesor z Penn State University, którą cytuje "New York Times".

Ludzie się boją. Setki maili i telefonów ws. nasion

Nadal nie wiadomo, jakie dokładnie nasiona trafiły do mieszkańców USA. Policja w Whitehouse w Ohio podejrzewa, że sytuacja, która ma miejsce, to tzw. brushing scam – oszustwo polegające na rozsyłaniu przez sprzedawcę jakiegoś taniego produktu, które ma na celu m.in. zwiększenie rozpoznawalności marki. Nie wiadomo jednak, kto rozsyła nasiona.

Przedstawiciel departamentu rolnictwa w stanie Wirginia poinformował w poniedziałek, że departament otrzymał "ponad 900 maili i kilkaset telefonów" od osób, które otrzymały paczki z nasionami.

We wtorek Chiny poprosiły USA o zwrot nasion, aby mogły przeprowadzić śledztwo w tej sprawie – poinformował "Newsweek".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić