Skatował własną babcię na śmierć. Wiek oprawcy szokuje

14

Kopał ją, dusił i uderzał krzesłem - w ten sposób zaledwie 26-letni mężczyzna skatował własną babcię na śmierć. Teraz odpowie przed sądem za zabójstwo, śledztwo w tej sprawie właśnie zakończono.

Skatował własną babcię na śmierć. Wiek oprawcy szokuje
26-latek skatował na śmierć swoją babcię (PAP)

Do tragedii doszło na początku maja w miejscowości Olchowiec (woj. podkarpackie). Nad ranem do jednej z mieszkanek wezwano pogotowie. Kiedy lekarz ujrzał starszą kobietę, od razu zadzwonił na policję - donosi lokalny portal lublin112.pl.

Wnuk skatował 90-letnią babcię.

90-latka na całym ciele miała ślady wyraźnie wskazujące na przemoc. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Niestety jej życia nie udało się już uratować.

Niedługo później policja zatrzymała wnuka zmarłej, 26-letniego Pawła P. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Jak ustalili śledczy, 26-latek mieszkał z babcią. Miał opiekować się kobietą, która miała problemy z samodzielnym poruszaniem się. Zamiast tego jednak wnuk głównie nadużywał alkoholu.

Tragicznej nocy 26-latek znowu wrócił do domu pijany. Według relacji sąsiadów miał żądać od babci pieniędzy na alkohol. Kiedy kobieta odmówiła, zdenerwowany wnuk miał rzucić się na nią z pięściami.

Używał wobec pokrzywdzonej przemocy polegającej na duszeniu rękoma za szyję, kopaniu i biciu pięściami. Dodatkowo uderzał 90-latkę krzesłem i kawałkiem drewna opałowego. W wyniku tego spowodował u niej obrażenia ciała, które w rezultacie skutkowały zgonem pokrzywdzonej – powiedział prokurator Artur Szykuła z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, cytowany przez lublin112.pl.

Paweł P. początkowo usłyszał zarzut do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć kobiety. Później zmieniono kwalifikację czynu na zabójstwo. 26-latek przyznał się do popełnienia zbrodni i szczegółowo opisał przebieg zdarzeń.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła właśnie śledztwo w tej sprawie. Dokumenty wraz z aktem oskarżenia przekazała do Sądu Okręgowego w Zamościu. Pawłowi P. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz także: Śmierć 47 osób w zamachu terrorystycznym w Afganistanie. Nagranie momentu wybuchu w świątyni
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić