Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Skazani na śmierć za bluźnierstwo. Chrześcijanie walczą o zmianę wyroku

47
Podziel się

Chrześcijańskie małżeństwo z Pakistanu zostało skazane na śmierć za bluźnierstwo. Ostatnie sześć lat spędzili w więzieniu, czekając na apelację od wyroku. W środę mają ostatnią szansę, by uniknąć egzekucji.

Małżeństwo z Pakistanu zostało skazane na śmierć za bluźnierstwo
Małżeństwo z Pakistanu zostało skazane na śmierć za bluźnierstwo (Twitter.com)
bCIVfIbp

W środę w Sądzie Najwyższym w Lahaur ma odbyć się ostatnia rozprawa w sprawie małżeństwa skazanego na śmierć za bluźnierstwo.Shagufta Kausar i Shafqat Emmanuel mają nadzieję, że ich udręka się skończy i uda im się uniknąć egzekucji.

Prawnik pary, Saif ul Malook, powiedział BBC, że dowody, które doprowadziły do ich skazania, były bardzo wadliwe. Ostrzegł jednak, że sędziowie mogą bać się uniewinnić podejrzanych, ponieważ wówczas sami mogą stać się celem ekstremistów.

bCIVfIbr

Za co skazano chrześcijańską parę z Pakistanu?

Małżeństwo zostało skazane w 2014 r. za wysyłanie bluźnierczych wiadomości tekstowych obrażających Proroka Mahometa do lokalnego imama z numeru telefonu zarejestrowanego na nazwisko Shagufty Kausar. Bluźnierstwo jest karane śmiercią w Pakistanie i chociaż nikt nie został za to stracony, dziesiątki osób zostało zabitych przez tłum po oskarżeniu.

Brat Shagufty powiedział, że jest przekonany, że para jest niewinna i nie wierzy, by mogli napisać obelżywe wiadomości. Kobieta pracowała jako dozorczyni w chrześcijańskiej szkole, a jej mąż Shafqat jest częściowo sparaliżowany. Mężczyzna powiedział, że był torturowany i zmuszany do złożenia fałszywych zeznań. Para ma czworo dzieci.

Grupy praw człowieka twierdzą, że zarzuty o bluźnierstwo są często wykorzystywane do rozstrzygania osobistych sporów lub atakowania mniejszości religijnych. Prawnik pary powiedział, że pojawiają się przypuszczenia, że ich sąsiad, z którym byli w konflikcie, mógł kupić kartę SIM na nazwisko kobiety i wysłać wiadomości, aby ich ukarać.

bCIVfIbx

Zobacz także: Antykoncepcja po pakistańsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIVfIbS
KOMENTARZE
(47)
Obywatel
miesiąc temu
Każdego dnia słyszymy i czytamy o mordowaniu chrześcijan przez muzulan a ty milczysz czytelniku,,,!,,,,,,,
o islamie
miesiąc temu
Religia która zezwala na zabijanie nie jest religią, jest co najwyżej sektą.
HENRYK R
miesiąc temu
A CO NA TO PAPIEŻ I KARDYNAŁOWIE Z WATYKANU???!! TYLKO NIE BZDETY ŻE TO POTĘPIAJĄ TYLKO WIERNI CHCĄ ZOBACZYĆ KONKRETNE DZIAŁANIA Z ICH STRONY !!!!
bCIVfIbT
anno domini
miesiąc temu
Wierzę że zostaną uniewinnieni.Będę się modlił o cud,żeby się wydarzył,Proszę zrób to samo.
Kokosz
miesiąc temu
A może wielebny Watykan zajmie "jakieś " stanowisko w tej sprawie, a nie będzie chował głowy w piasek?Watykan próbuje w takich sprawach wzbudzać w owieczkach poczucie winy wykonując tym samym grzech zaniechania. A morze trzeba bicza Bożego by wychłostał gnuśnych sukienkowych, niech zaczną coś robić, przynajmniej "coś".
Najnowsze komentarze (47)
Polka
miesiąc temu
Jak długo będą chrześcijanie prześladowani.KOMU PRZESZKADZA WIARA W JEDNEGO STWÓRCE WSZYSTKICH LUDZI NA ZIEMI I WSZYSTKIEGO CO PIĘKNE.
Grzegorz
miesiąc temu
Pakole wiedzą jak postępować z niewiernymi i z poleczkami więcej ich w Polsce trzeba
jaa
miesiąc temu
A Chrześcijanie w Afryce też ile zabijanych naprawdę uciemiężenie, zabijają ich, jak zapowiedziała Biblia, święci wierni do końcaa
Mfkf
miesiąc temu
Islam religia pokoju. Dalej w to wierzysz? Mam nadzieję, że wyjdą z tego cało i wyjadą z tego Pakcanowa
edek
miesiąc temu
A u nas do więzienia idzie się za zabicie zwierzątka lub obrazę LGBT. W czy jesteśmy lepsi?!?!?!?!?
Antes
miesiąc temu
Papiez jest zajety robieniem interesu na rzekomym globalnym ociepleniu a tlumy ludzi ida do piekla poniewaz nasz swiat po raz koleny zamienil sie w sodome i gomore, co ten sam papierz skwitowal "A kim ja jestem zeby osadzac innych"
Gnostyk
miesiąc temu
Strona nie istotna krew sie ma lac tak to wasz bog zaplanowal W swych trzech systemach tworzacych piramide produkujaca cierpienie i nienawisc Judaizm zarzadcy Tam nie trafisz z wyboru to elyta naszego boga Chrzescianie robotnicy i rolnicy ,,,Muslimanie wojownicy boha mieso armatnie Do tego od zarania histori Watykam wymordowal Katarow Potem cieli sie z Hugenotami husytami, Anglikanami , Protestantami najlepszymi w stosach Obce kultury wszyscy wybijali sprawiedliwie Oczywiscie kosa z muslimami a u nich szyici vs sunnici To w wielkim skrocie Religie to system diabla Wiara zabihja SUMIENIE I LOGICZNE MYSLENIE
Adam
miesiąc temu
Najwiecej Chrzescijan wymordowali poprzez wyprawy krzyzowe i św inkwizycje katolicy a dlaczego? Ano dlatego że wierzyli tylko i wylącznie w Boga i nie chcieli podporzadkowac sie dogmatom katolickim. Historycy szacują że katolicy wymordowali od 50do 70 mln Chrzescijan
bCIVfIbL
Kościelny
miesiąc temu
Wszystkie religie na świecie, to jedno wielkie oszustwo, tylko nieliczni z nich żyją w dostatku i przepychu.
zketrzynski
miesiąc temu
przypomnijcie sobie Inkwizycje
greg
miesiąc temu
Ich udręka się skończy po egzekucji. Dobrze myślą.
Joko
miesiąc temu
Z Mahometa nikt tam nie pożartuje.Czyżby oni byli tak naiwni i zrobili to naprawdę?
Jadzia
miesiąc temu
Módlmy się o łaskę dla tych ludzi u Pana Boga;(
aqq
miesiąc temu
To tak jak w Polsce - strach wydawać wyroki niezgodne z linią partii prezesa...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić