o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Godziny czekania na szczepienie. Na nic. Dantejskie sceny w Grodzisku Mazowieckim

199
Podziel się

Kierowca nie dowiózł szczepionek, przez co kilkaset osób przez kilka godzin na darmo czekało na szczepienie w Grodzisku Mazowieckim. "Gazeta Wyborcza" informuje o "dantejskich scenach", jakie miały miejsce przed punktem szczepień.

Godziny czekania na szczepienie. Na nic. Dantejskie sceny w Grodzisku Mazowieckim
Pacjenci nie doczekali się szczepienia. (Getty Images)
bEECBvHF

W miniony poniedziałek w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim szczepienia się nie odbyły. Wszystko dlatego, że nie dojechały szczepionki firmy Pfizer. Szczepienia, które planowano na ten dzień, przesunięto na kolejny - informuje "Gazeta Wyborcza".

Ludzie czekali 7 godzin w ogromnej kolejce. - To nie były pierwsze problemy z dostawą szczepionek. Dokonywane są zmiany, o których nie jesteśmy informowani – mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Krystyna Płukis, dyrektorka Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

bEECBvHH

Emocje pod punktem szczepień były jednak ogromne. Konieczne było nawet wezwanie straży miejskiej. Szczepienia zostały przesunięte na wtorek.

Tego dnia miało zostać zaszczepionych aż 750 osób. Kierowca ze szczepionkami przyjechał jednak dopiero o godz. 16.45. Punkt przedłużył zatem pracę do godziny 22. Udało zaszczepić się 600 osób.

Później pojawiły się również inne problemy. - Kierowca nie przekazał też dokumentów. Nie było m.in. wydruków z temperaturami podczas przewozu szczepionki. Później nie odbierał telefonu. Te dostawy są źle zorganizowane. Firma Neuca ma ewidentnie problem z dystrybucją - relacjonuje Krystyna Płukis w rozmowie z "GW". Firma się broni. Twierdzi, że za opóźnieniami stoi zepsuty samochód.

bEECBvHN

Sprawą ma się zająć Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Taką informację przekazał "Wyborczej" jej rzecznik, Krzysztof Bielak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECBvIi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(199)
Hahaha
4 miesiące temu
Gazeta wyborcza napisała o dantejskich scenach ? Buahahaha
ABC
4 miesiące temu
Chociaz jestem za szczepieniem to ludzie dajcie sobie spokoj z tymi szczepieniami. Jezeli drugi raz przeloza mi termin to zrezygnuje. MAM DOSYC TEGO BURDELU.Tu chyba chodzi o to zeby szczepic ale nie zaszczepic.Przedluzyli okres miedzy 2 dawkami. Dla Pfizera wg producenta powinno byc 3 tygodnie a nie 5. To jaki sens jest sie szczepic.PROPAGANDA chyba nie zadzialala. Mysla, ze maja z debilami do czynienia.
Hmmm
4 miesiące temu
Jak to kolejka ? Przecież napisaliście że nikt nie chce się szczepić !?
bEECBvIj
Tess
4 miesiące temu
Kierowca nie dowiózł, bo banderowcom na granicy dali. To skandal, e szczepią Ukrów za nasze!
luke
4 miesiące temu
głosujcie na dworczyka
bez szyderstw
4 miesiące temu
Nie było m.in. wydruków z temperaturami podczas przewozu szczepionki. Co nie przeszkodziło szczepić ludzi być może zepsutą szczepionką.
Bum bum
4 miesiące temu
Zróbcie coś z tymi antyszczepionkowymi trollami. Ci ludzie chyba spali na biologii i historii. Poziom edukacji niektorych ziomków jest porażający. Jak to możliwe że w ogóle skończyli podstawówkę.
mark
4 miesiące temu
To te osoby co sie nie załapały miały szczescie. W artykule naukowym opublikowanym na łamach „Microbiology and Infectious Diseases” autorstwa wybitnej klasy immunologa doktora John Barthelow Classen czytamy że "szczepionki" RNA: a) wywołują NIEULECZALNE choroby prionowe do których należą: - choroba Creutzfeldta i Jakoba, czyli gąbczaste zwyrodnienie mózgu i NIEUCHRONNĄ ŚMIERĆ. - zespół GSS – objawy: otępienie, zaburzenia pamięci, spowolnienie tępa procesów myślowych, upośledzenie połykania, zaburzenia widzenia, objawy parkinsonowskie. - choroba kuru – objawy: niezborność ruchów (ataksja móżdżkowa), silne drżenie, ruchy mimowolne, nietrzymanie moczu i nietrzymanie kału, gwałtowne zmiany nastroju – nieopanowane ataki płaczu lub śmiechu. - śmiertelna bezsenność rodzinna. b) może powodować ALS (stwardnienie zanikowe boczne) c) zmniejsza aktywność wrodzonego układu odpornościowego d) może doprowadzić do autoimmunizacji czyli skierowaniu przeciwciał organizmu przeciw własnym tkankom. e) działania niepożądane po podaniu "szczepionki" RNA mogą pojawić się dopiero po 3-4 latach Zdaniem autora, szczepionka jest bronią biologiczną.
sąd
4 miesiące temu
dlaczego Redaktorku podsysacz emocje,DANTEJSKIE??,Ty chłopcze nic nie rozumiesz,i możesz dostać paragraf!!!
Brawo
4 miesiące temu
Czyli na jakiś czas uratowane życie tych ludzi
Brawo
4 miesiące temu
Czyli na jakiś czas uratowane życie tych ludzi
Brawo
4 miesiące temu
Czyli na jakiś czas uratowane życie tych ludzi
Brawo
4 miesiące temu
Czyli na jakiś czas uratowane życie tych ludzi
bEECBvIb
Brawo
4 miesiące temu
Czyli na jakiś czas uratowane życie tych ludzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić