Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Koronawirus. Bez szczepienia nie polecisz samolotem

72

Pasażerowie samolotów mogą zostać postawieni pod ścianą. Linie lotnicze poważnie rozważają konieczność okazania zaświadczenia o zaszczepieniu na koronawirusa przed wejściem na pokład.

Koronawirus. Bez szczepienia nie polecisz samolotem
Samolotem tylko po szczepionce (Pixabay)

Szczepionka na koronawirusa niebawem trafi na rynek. Nie brakuje jednak osób, które jasno deklarują, że nie dadzą się zaszczepić. Okazuje się, że taka decyzja może mieć poważne konsekwencje.

Koronawirus. Do samolotu tylko po szczepionce

Od pewnego czasu krążą plotki, że niektóre branże chcą wymusić od swoich klientów szczepienie na koronawirusa. Tak może być w liniach lotniczych. Prawdopodobny jest scenariusz, że samolotem będą podróżować tylko osoby, które się szczepiły.

Australijskie linie Qantas już zapowiedziały, że ich pasażerowie wejdą na pokład samolotu po okazaniu zaświadczenia, że są zaszczepione. Dyrektor Alan Joyce przyznała, że "będzie to konieczność".

Zobacz także: RPO Adam Bodnar twierdzi, że szczepionka na COVID-19 powinna być obowiązkowa

Kolejne firmy także rozważają takie rozwiązanie. Air Asia być może będzie wymagać szczepienia przy lotach międzynarodowych. Inne linie lotnicze mogą podążyć tą samą drogą.

Sprawą zajmuje się także Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). W planach jest stworzenie tzw. cyfrowego paszportu covidowego. W aplikacji będą informacje, czy pasażer jest zdrowy i przyjął szczepionkę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić