Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Koronawirus. Śledztwo WHO wywołało niepokój w Wielkiej Brytanii

137
Podziel się

W sobotę amerykańskie władze wezwały Chiny do ujawnienia wszystkich informacji na temat początków epidemii koronawirusa. Biały Dom podkreślił, że Stany Zjednoczone są "głęboko zaniepokojone" komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na temat śledztwa w Wuhan. Teraz do tego głosu przyłączyła się Wielka Brytania.

Koronawirus. Śledztwo WHO wywołało niepokój w Wielkiej Brytanii
Co tak naprawdę stało się w Wuhan? Wielka Brytania i Stany Zjednoczone chcą poznać szczegóły wybuchu pandemii (YouTube)
bEUgiwqd

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab stwierdził w niedzielę, że podziela obawy Stanów Zjednoczonych co do transparentności śledztwa WHO przeprowadzonego w Chinach. Wielka Brytania ma być zaniepokojona sposobem w jaki ogłoszono wstępne wyniki dochodzenia. Problemem mają być również doniesienia o ukrywaniu części informacji przez chińskie władze.

Będziemy wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi naciskać na Chiny, aby naukowcy wysłani przez WHO uzyskali pełny dostęp do wszystkich potrzebnych danych. Dzięki nim powinni być w stanie uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące wybuchu pandemii. Większość ludzi na świecie chce usłyszeć te odpowiedzi – podkreślił Raab w rozmowie z BBC.
bEUgiwqf

Śledztwo WHO. Chiny ukrywają dane na temat wybuchu pandemii?

Zespół ekspertów z WHO wystąpił do chińskich władz o przekazanie szczegółowych danych dotyczących pierwszych 174 przypadków wykrytych we wczesnej fazie epidemii koronawirusa w Wuhan w grudniu 2019 r. Jak poinformował w sobotę ekspert ds. chorób zakaźnych z Australii Dominic Dwyer, który przyjechał do Chin jako członek zespołu WHO, Chiny odmówiły jednak dostępu do żądanych informacji.

Potwierdził to także inny członek delegacji WHO, John Watson. Zdaniem epidemiologa pomimo tego, że Chiny nie przekazały ekspertom wszystkich surowych danych to i tak śledztwo zmierza w dobrym kierunku. Naukowcy mieli bowiem zapoznać się z wieloma ważnymi informacjami.

Przekazanie surowych danych byłoby dla Chin nietypowe. Przyjrzeliśmy się jednak wielu interesującym szczegółom i dyskutowaliśmy na ich temat z chińskimi epidemiologami – stwierdził Watson.
bEUgiwql

Amerykanie chcą pełnego raportu. Popiera ich Wielka Brytania

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania domagają WHO dostęp do pełnego raportu ze śledztwa. Wcześniej zespół ekspertów badających przyczyny wybuchu epidemii ogłosił, że zbadano hipotezę o tym, że koronawirus "uciekł" z laboratorium i uznano ją za wysoce nieprawdopodobną. Z kolei dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział w piątek, że wszystkie hipotezy dotyczące pochodzenia COVID-19 są nadal otwarte.

Aby lepiej zrozumieć tę pandemię i przygotować się na następną, Chiny muszą udostępnić swoje dane z pierwszych dni epidemii. W przyszłości wszystkie kraje, w tym Chiny, powinny uczestniczyć w przejrzystym i solidnym procesie zapobiegania i reagowania na sytuacje kryzysowe – podkreślił amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.
bEUgiwqm

Obejrzyj także: Nietoperze jak inkubatory. Są odporne na groźne wirusy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUgiwqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(137)
HY HY HY
10 miesięcy temu
epidemia zaczęła się od jednego kichnięcia nietoperza tak ustalili chińscy naukowcy 😁ja im wierzę tak samo jak w to że ziemia jest płaska
KarmaWróci
10 miesięcy temu
Po Pierwsze to Kolejna wielka ściema Łgarstwo miedzynarodowe!!-Po raz kolejny piszą że wiedza że będzie Następna Pandemia jak Pan Bill Gates 8 tygodni przed wybuchem Zakłamanej pandemii rok temu?;-Skad on to wiedział od jasnowidza czy Zdecydowanie sam ją Stworzyl?!!-Po Drugie sam Luc Montagnare odkrywca HIV powiedział otwarcie że ten wirus grypy został stworzony zmieniony przez Laboratoria Wojskowe!!Po trzecie to wszystko Międzynarodowe Przestępstwo i Ruszamy Tylki i zacznijmy działać jak Górale a nie tylko biadolić!!!!!
Kali kali
10 miesięcy temu
Amerykanie zawsze szukają czegoś gdzieś i trudno im znalezc. Kiedyś broni chemicznej w Iraku..... Teraz wirusa w Chinach....
bEUgiwqH
Eliza
10 miesięcy temu
Koronawirusem nazwanym MERS-Cov - objawy takie same jak przy Covid-19 zaczęli się zarażać ludzie już w 2012r. Zaczęło się to na Półwyspie Arabskim. Zarażenie powstało od wielbładów. Następnie epidemia choroby wystąpiła w Korei Południowej w 2015r.. Przeniósł tego wirusa Koreańczyk, który podróżował po Półwyspie Arabskim. Aż dziwne, że przez 8 lat służby zdrowia, naukowcy farmaceutyki nie wynaleźli szczepionki czy lekarstwa. Czekano żeby koronawirus zmutował i rozniósł się na cały świat.
Wacek
10 miesięcy temu
Stara maksyma mówi ten jest winien kto odniósł największą korzyść. Myślę że Chiny stały się pierwszą ofiarą tej zbrodni na ludzkości. Wierzę że mając taki potencjał wezmą niedługo sprawy w swoje ręce. Nie będzie nikt im mówił że ludzi jest za dużo.
Poszukiwacz
10 miesięcy temu
WHO było w Chinach dość długo i w różnych istotnych miejscach. Niestety, widocznie to co widzieli i sprawdzili nie daje podstaw do przypisania bezpośrednio Chinom wybuchu pandemii. Dlatego, trzeba szukać nowych punktów zaczepienia. Może się uda? Ale, kto to wie ?
Gryfwald
10 miesięcy temu
To wyślijcie tam prawdziwych naukowców a nie tych z WHO płatnych redaktorów z tytułami naukowymi.
Krzysztof
10 miesięcy temu
Chiny nie po to wywołały pandemię w świecie aby teraz udostępniać materiały na ten temat. Oni i tylko oni są właśnie odpowiedzialni za obecną sytuację. Chiny dziwnym trafem pracują pełną parą.w czasie wybuchu pandemii byłem w Chinach.
asdf
10 miesięcy temu
Jestem głęboko zaniepokojony wp..m się USA w sprawy innych państw. Ktoś powinien zrobić porządek z tym barbarzyńskim krajem, który powstał na zwłokach prawdziwych mieszkańców Ameryki Północnej.
Iwa
10 miesięcy temu
Ble, ble, ble
Kk8
10 miesięcy temu
Artykul z ktorego nic nie wynika.
sth
10 miesięcy temu
czy nie czas zmienic wladze w WHO,zaklamane, falszywe
Jay
10 miesięcy temu
Wirus istnieje został celowo wypuszczony przez Chiny które nie radziły sobie z zamieszkami w Hongkongu. Wybuchła epidemia i skończyły się zamieszki. Wirus wymknął się z Hongkongu i proszę bardzo. Sam chorowałem na covid więc wszelkie spekulacje że wirusa nie ma są śmieszne.
bEUgiwqz
RODO
10 miesięcy temu
Raport został opracowany przez KC Chin i przekazany członkom zespołu WHO przez Chińskiego przedstawiciela tego zespołu, Na szczególną uwagę należny zwrócić na hipotezę rozprzestrzenieniu się wirusa którą wyraził Dr Piotruś (Peter!)!!na poziomie szkoły podstawowej z biologi. Śmiechu warte !!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić