Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Śmierć 30-latki w ciąży. Prezydent zabrał głos. Padły odważne słowa

103
Podziel się

Podczas konferencji w Bratysławie prezydent został zapytany o tragiczną śmierć ciężarnej Izy. "Mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że mówi się jedynie o śmierci matki tego dziecka, ale niestety nie wspomina się o tym, że zmarło także dziecko" - powiedział Andrzej Duda.

Śmierć 30-latki w ciąży. Prezydent zabrał głos. Padły odważne słowa
Andrzej Duda (PAP, Radek Pietruszka)
bEUuXFcR

Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z prezydent Czaputovą został zapytany o tragiczną śmierć 30-letniej Izabeli. Prezydent powiedział, że to jest sytuacja, która wymaga dokładnego wyjaśnienia i jednocześnie złożył wyrazy współczucia bliskim kobiety.

"Zmarły dwie osoby, a nie jedna"

Ogromnie ubolewam, że doszło do takiej sytuacji, to jest niewyobrażalny ból rodziny i cierpienie najbliższych. Proszę, żeby przyjęli moje głębokie wyrazy współczucia, to straszna sytuacja - zaczął Duda.
bEUuXFcT

Prezydent dodał, że obecnie istnieje zapis, który zezwala na aborcję w podobnej sytuacji i należy sprawdzić, dlaczego zabieg nie został wykonany. Jednocześnie zaznaczył, że jest osobą wierzącą i "ubolewa, że mówi się jedynie o śmierci matki tego dziecka, ale niestety nie wspomina się o tym, że zmarło także dziecko".

O tym, że zmarły dwie osoby, a nie jedna, nikt nie mówi. Proszę, by o tym pamiętać - zaapelował.

Izabela była w 22. tygodniu ciąży, kiedy trafiła do szpitala w Pszczynie. Stwierdzono odpłynięcie płynu owodniowego i chociaż w tej sytuacji powinna zostać przeprowadzona aborcja, to lekarze jej odmówili. 30-latka zmarła na sepsę niedługo po tym jak płód obumarł samoistnie. Z SMS-ów, które Iza wysyłała swojej mamie, wynika, że nie wykonano aborcji z powodu obowiązującego wyroku TK i ograniczenia prawa do usuwania ciąży.

bEUuXFcZ
Zobacz także: Tragedia w Pszczynie. Adam Bodnar: Wyrok TK wytworzył wielki strach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUuXFdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
jabis
wczoraj
Hipokryta. Przez podpisywane przez Siebie ustawy dopuszcza się gwałtu "psychicznego" na zdecydowanej większości Polek, nie dopuszczając do dysponowania przez nie Ich własnym ciałem. O gwałceniu wszystkich Polaków, przez gwałcenie Konstytucji i wynikającego z Niej prawa nie wspomnę. Cieszę się, że zajmie się nim Trybunał Stanu, a nie śmieszne instytucje podległe "Wielkiemu Zeru", wydające wyroki wg. Jego "widzi mi się".
Ataner
wczoraj
Cały czas się mówi że zmarły dwie osoby, przecież były dwie trumny, więc prezydent chyba do końca nie jest dobrze poinformowany,a dziecko dostało imię LEON
realistka
3 tyg. temu
Lekarze to byli kiedys. Z powolania,serdeczni i uczciwi. Niesli pomoc w dzien i w nocy. Dzisiejsze " jasnie panstwo" jest slabo wyedukowane i leniwe. Zdarzaja sie jednak wyjatki,ale te sa gnebione i wysmiewane. Teleporady,to WSTYD dla lekarzy. Przysiega Hipokratesa stala sie jeno formulka..
bEUuXFdv
matka
3 tyg. temu
Panie Duda zmarła matka tego dziecka, a dziecko skazane i tak było na śmierć w męczarniach w łonie matki. Ale matka umierać nie musiała gdyby nie upolityczniony TK. Niech Pan to powie dziecku, które zostało bez matki.
umie liczyc?
4 tyg. temu
Ten czlowiek ze swoja logika jest niebezpieczny,poziom rozumowania 5-latka
Adrian
4 tyg. temu
upadly aniol nad Polska
Fakt
4 tyg. temu
Adrian jak zwykle raczy nas swoją głupotą.
5+3
4 tyg. temu
Wypowiedz adekwatna do inteligencji osoby wypowiadającej się.
Synchronic
4 tyg. temu
To dziecko tak czy inaczej by zmarło co jest tragedią samą w sobie ale mama tego dziecka umierać nie musiała a co najważniejsze nie chciała, i to jest gorsza tragedia.
Sauron
4 tyg. temu
No i teraz rodzina wie jak ma obchodzić żałobę!
qqrq
4 tyg. temu
"O tym, że zmarły dwie osoby, a nie jedna, nikt nie mówi. Proszę, by o tym pamiętać - zaapelował". - wypowiedź odzwierciedla poziom prezydenta rp
ollo
4 tyg. temu
Powiedział co wiedział
No Name
4 tyg. temu
On nie może się inaczej wyrazić niż przekaz dnia od Kaczyńskiego. Ten facet to porażka a nie prezydent.
bEUuXFdn
PISKUP
4 tyg. temu
PO WPROWADZENIU TOTALNEGO ZAKAZU ABORCJI W POLSCE, ZAWOD LEKARZ GINEKOLOG BEDZIE ZBEDNY, W JEGO MIEJSCE ZATRUDNI SIE KAPELANA NA KAZDEJ ZMIANIE, BY NADAZALI Z OSTATNIM NAMASZCZENIEM
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić