Śmierć 30-latki w ciąży. Prezydent zabrał głos. Padły odważne słowa

199

Podczas konferencji w Bratysławie prezydent został zapytany o tragiczną śmierć ciężarnej Izy. "Mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że mówi się jedynie o śmierci matki tego dziecka, ale niestety nie wspomina się o tym, że zmarło także dziecko" - powiedział Andrzej Duda.

Śmierć 30-latki w ciąży. Prezydent zabrał głos. Padły odważne słowa
Andrzej Duda (PAP, Radek Pietruszka)

Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z prezydent Czaputovą został zapytany o tragiczną śmierć 30-letniej Izabeli. Prezydent powiedział, że to jest sytuacja, która wymaga dokładnego wyjaśnienia i jednocześnie złożył wyrazy współczucia bliskim kobiety.

"Zmarły dwie osoby, a nie jedna"

Ogromnie ubolewam, że doszło do takiej sytuacji, to jest niewyobrażalny ból rodziny i cierpienie najbliższych. Proszę, żeby przyjęli moje głębokie wyrazy współczucia, to straszna sytuacja - zaczął Duda.

Prezydent dodał, że obecnie istnieje zapis, który zezwala na aborcję w podobnej sytuacji i należy sprawdzić, dlaczego zabieg nie został wykonany. Jednocześnie zaznaczył, że jest osobą wierzącą i "ubolewa, że mówi się jedynie o śmierci matki tego dziecka, ale niestety nie wspomina się o tym, że zmarło także dziecko".

O tym, że zmarły dwie osoby, a nie jedna, nikt nie mówi. Proszę, by o tym pamiętać - zaapelował.

Izabela była w 22. tygodniu ciąży, kiedy trafiła do szpitala w Pszczynie. Stwierdzono odpłynięcie płynu owodniowego i chociaż w tej sytuacji powinna zostać przeprowadzona aborcja, to lekarze jej odmówili. 30-latka zmarła na sepsę niedługo po tym jak płód obumarł samoistnie. Z SMS-ów, które Iza wysyłała swojej mamie, wynika, że nie wykonano aborcji z powodu obowiązującego wyroku TK i ograniczenia prawa do usuwania ciąży.

Zobacz także: Tragedia w Pszczynie. Adam Bodnar: Wyrok TK wytworzył wielki strach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić