Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Śmierć 30-latki w ciąży. Prezydent zabrał głos. Padły odważne słowa

103
Podziel się:

Podczas konferencji w Bratysławie prezydent został zapytany o tragiczną śmierć ciężarnej Izy. "Mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że mówi się jedynie o śmierci matki tego dziecka, ale niestety nie wspomina się o tym, że zmarło także dziecko" - powiedział Andrzej Duda.

Śmierć 30-latki w ciąży. Prezydent zabrał głos. Padły odważne słowa
Andrzej Duda (PAP, Radek Pietruszka)

Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z prezydent Czaputovą został zapytany o tragiczną śmierć 30-letniej Izabeli. Prezydent powiedział, że to jest sytuacja, która wymaga dokładnego wyjaśnienia i jednocześnie złożył wyrazy współczucia bliskim kobiety.

"Zmarły dwie osoby, a nie jedna"

Ogromnie ubolewam, że doszło do takiej sytuacji, to jest niewyobrażalny ból rodziny i cierpienie najbliższych. Proszę, żeby przyjęli moje głębokie wyrazy współczucia, to straszna sytuacja - zaczął Duda.

Prezydent dodał, że obecnie istnieje zapis, który zezwala na aborcję w podobnej sytuacji i należy sprawdzić, dlaczego zabieg nie został wykonany. Jednocześnie zaznaczył, że jest osobą wierzącą i "ubolewa, że mówi się jedynie o śmierci matki tego dziecka, ale niestety nie wspomina się o tym, że zmarło także dziecko".

O tym, że zmarły dwie osoby, a nie jedna, nikt nie mówi. Proszę, by o tym pamiętać - zaapelował.

Izabela była w 22. tygodniu ciąży, kiedy trafiła do szpitala w Pszczynie. Stwierdzono odpłynięcie płynu owodniowego i chociaż w tej sytuacji powinna zostać przeprowadzona aborcja, to lekarze jej odmówili. 30-latka zmarła na sepsę niedługo po tym jak płód obumarł samoistnie. Z SMS-ów, które Iza wysyłała swojej mamie, wynika, że nie wykonano aborcji z powodu obowiązującego wyroku TK i ograniczenia prawa do usuwania ciąży.

Zobacz także: Tragedia w Pszczynie. Adam Bodnar: Wyrok TK wytworzył wielki strach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
jabis
6 miesięcy temu
Hipokryta. Przez podpisywane przez Siebie ustawy dopuszcza się gwałtu "psychicznego" na zdecydowanej większości Polek, nie dopuszczając do dysponowania przez nie Ich własnym ciałem. O gwałceniu wszystkich Polaków, przez gwałcenie Konstytucji i wynikającego z Niej prawa nie wspomnę. Cieszę się, że zajmie się nim Trybunał Stanu, a nie śmieszne instytucje podległe "Wielkiemu Zeru", wydające wyroki wg. Jego "widzi mi się".
Ataner
6 miesięcy temu
Cały czas się mówi że zmarły dwie osoby, przecież były dwie trumny, więc prezydent chyba do końca nie jest dobrze poinformowany,a dziecko dostało imię LEON
realistka
6 miesięcy temu
Lekarze to byli kiedys. Z powolania,serdeczni i uczciwi. Niesli pomoc w dzien i w nocy. Dzisiejsze " jasnie panstwo" jest slabo wyedukowane i leniwe. Zdarzaja sie jednak wyjatki,ale te sa gnebione i wysmiewane. Teleporady,to WSTYD dla lekarzy. Przysiega Hipokratesa stala sie jeno formulka..
matka
6 miesięcy temu
Panie Duda zmarła matka tego dziecka, a dziecko skazane i tak było na śmierć w męczarniach w łonie matki. Ale matka umierać nie musiała gdyby nie upolityczniony TK. Niech Pan to powie dziecku, które zostało bez matki.
umie liczyc?
6 miesięcy temu
Ten czlowiek ze swoja logika jest niebezpieczny,poziom rozumowania 5-latka
Adrian
6 miesięcy temu
upadly aniol nad Polska
Fakt
6 miesięcy temu
Adrian jak zwykle raczy nas swoją głupotą.
5+3
6 miesięcy temu
Wypowiedz adekwatna do inteligencji osoby wypowiadającej się.
Synchronic
6 miesięcy temu
To dziecko tak czy inaczej by zmarło co jest tragedią samą w sobie ale mama tego dziecka umierać nie musiała a co najważniejsze nie chciała, i to jest gorsza tragedia.
Sauron
6 miesięcy temu
No i teraz rodzina wie jak ma obchodzić żałobę!
qqrq
6 miesięcy temu
"O tym, że zmarły dwie osoby, a nie jedna, nikt nie mówi. Proszę, by o tym pamiętać - zaapelował". - wypowiedź odzwierciedla poziom prezydenta rp
ollo
6 miesięcy temu
Powiedział co wiedział
No Name
6 miesięcy temu
On nie może się inaczej wyrazić niż przekaz dnia od Kaczyńskiego. Ten facet to porażka a nie prezydent.
PISKUP
6 miesięcy temu
PO WPROWADZENIU TOTALNEGO ZAKAZU ABORCJI W POLSCE, ZAWOD LEKARZ GINEKOLOG BEDZIE ZBEDNY, W JEGO MIEJSCE ZATRUDNI SIE KAPELANA NA KAZDEJ ZMIANIE, BY NADAZALI Z OSTATNIM NAMASZCZENIEM
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić