Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Śmierć George'a Floyda. Ważna decyzja sędziego

5
Podziel się:

Sędzia ze stanu Minnesota w USA zezwolił, aby strony w sprawie zabójstwa George'a Floyda mogły publicznie zabierać głos o procesie. Zadeklarował także, że zgodzi się na współpracę z mediami. Zaproponował m.in. udostępnienie dłuższych nagrań z tragicznego w skutkach zatrzymania.

Śmierć George'a Floyda. Ważna decyzja sędziego
Sędzia zaproponował udostępnienie wszystkich nagrań ze śmierci George'a Floyda (YouTube.com)

Na temat zniesienia zakazu zabrał głos Peter Cahill. Właśnie ten sędzia okręgowy hrabstwa Hennepin nie zezwolił, aby strony w procesie podjęły publiczną dyskusję w mediach, a później sam cofnął to obostrzenie. Jak podaje "NPR", pierwsza decyzja zapadła po udzieleniu przez obrońców komentarzy prasie.

Sędzia Peter Cahill uważał, że wypowiedzi obrońców w mediach mogłyby wpłynąć na decyzję przysięgłych. Jak uzasadniał, taka "reklama" przedprocesowa naznaczyłaby jego przebieg i mogła sprawić, że będzie się toczył w niesprawiedliwy sposób.

Śmierć George'a Floyda. Sąd uchyla ważny zakaz

Sędzia Peter Cahill oczekuje, że mimo zniesienia obostrzenia obrońcy oskarżonych nadal będą przestrzegali zasady nieujawniania informacji. Jednocześnie przyznał, że mieli racji w kwestii niesprawiedliwości zakazu wypowiadania się o sprawie.

O cofnięcie zakazu apelowali obrońcy oskarżonych. Według "New York Post" przekonali sędziego argumentami, że przez zakaz wypowiadania się ich klienci zostali pozbawieni możliwości obrony przed negatywnym rozgłosem. Jednocześnie Peter Cahill zapowiedział, że jeśli koalicja medialna wyrazi chęć otrzymania taśm z miejsca zdarzenia, przyjmie ją.

Zobacz także: Zobacz też: Zburzyli pomnik Kolumba. Odkrywca Ameryki symbolem rasizmu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Adam
2 lata temu
Sędzia powinien przygotować wiele cel, bo za każde black live matter powinni wsadzać do ciupy za rasizm, bo każde życie ma znaczenie - akurat za te słowa grypka czarnych wepchala dziewczynę do wody, rasiści jedni
Bujubuju
2 lata temu
Wyrok nie zapadł a używa się słowa morderca. Czyżby bogaci chcieli rewolucji, slamsów gdzie będzie strach iść i jechać, a sami będą żyć za betonowym falochronem?
Ihahaha
2 lata temu
Kradzieże i demolki to objaw biedy milionów na życie których nie chcą łożyć w podatkach bogacze od Busha i właściciele firm zatrudniających roboty, automaty, a nie ludzi i tak jest we Francji-żółte kamizelki i w Polsce, gdzie przed podobnymi ekscesami ratuje nas 500+ i inne programy pomocy socjalnej.
Ja!
2 lata temu
POWOLI WRACAJĄ P PRAWA DLA KAŻDEGO NIE TYLKO CZARNEGO. LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE.
Edward
2 lata temu
Ciekaw jestem, czy gdyby to czarnoskóry policjant doprowadziłby w ten sposób do śmierci białego bandyty, o którym wiedzianoby, że ma na koncie kilka wyroków i może stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo to, czy też byłaby afera rasistowska
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić