aktualizacja 

Śmierć szwagra Pippy Middleton. Bear Grylls wyruszył po ciało

43

Słynny podróżnik Bear Grylls poprowadził tajną ekspedycję na Mount Everest – donosi "Daily Mail". Jej celem była próba odzyskania ciała Michaela Matthewsa, szwagra Pippy Middleton. Matthews zginął wiele lat temu podczas schodzenia ze szczytu. Kilka godzin przed śmiercią 22-latek został najmłodszym Brytyjczykiem, który zdobył ten ośmiotysięcznik.

Śmierć szwagra Pippy Middleton. Bear Grylls wyruszył po ciało
Bear Grylls (Getty Images, NBC)

13 maja 1999 Michael Matthews został najmłodszym Brytyjczykiem, który wspiął się na Mount Everest. Trzy godziny po dotarciu na najwyższy szczyt świata odłączył się od towarzyszy i zniknął wśród śnieżnej zawieruchy. Był 162. osobą, która zginęła na tym ośmiotysięczniku. Ciało 22-latka przez dwie dekady nie zostało odnalezione.

Szwagier Pippy Middleton 23 lata temu zginął na Mount Everest

Matthews pochodził z szanowanej, majętnej rodziny. Jego ojciec, David, to były kierowca rajdowy, biznesmen i jeden z większych krajowych dealerów aut. Najstarszy brat jest mężem Pippy Middleton, siostry księżnej Kate, a młodszy, Spencer, gwiazdą brytyjskich reality show, z majątkiem szacowanym na 3 mld funtów. Bliscy mieli więc środki, by zorganizować odpowiednią wyprawę. Wysiłki jednak spełzły na niczym.

Dopiero w tym roku działać postanowił przyjaciel rodziny tragicznie zmarłego, Bear Grylls. Jak donosi "Daily Mail", 23 lata po dramatycznym incydencie alpinista i popularyzator sztuki przetrwania Bear Grylls zorganizował ekspedycję, by odzyskać zwłoki Brytyjczyka. Wyprawa miała miejsce na początku roku, jednak aż do teraz owiana była tajemnicą.

Bear Grylls zorganizował tajną wyprawę

O swojej akcji były komandos poinformował niedawno w rozmowie z przedstawicielami stowarzyszenia Oxford Union Society. - Mieliśmy ekspedycję na Everest, aby spróbować odzyskać ciało brata mojego dobrego przyjaciela, który wspiął się na szczyt rok po mnie - wyznał. Podróżnik oświadczył jednak, że mimo podjętych wysiłków zwłok Matthewsa nie udało się odnaleźć.

Naprawdę próbowaliśmy. Mieliśmy najlepszy zespół na świecie. Składał się z około dziesięciu Nepalczyków i kilku innych niesamowitych zachodnich wspinaczy. Udało nam się odzyskać jedno ciało. Nie należało do Michaela, to był nepalski wspinacz - wyznał Grylls.
To rzeczywistość wspinaczki wysokogórskiej, gdzie ludzie płacą najwyższą cenę - dodał alpinista.

Na początku tego roku pojawiły się doniesienia, że brat Michaela, Spencer, znany m.in. z udziału w programie "Made in Chelsea", pracuje nad filmem dokumentalnym o tragedii. "The Sun" poinformował, że Spencer zamierza sprowadzić ciało brata do domu. Według źródła brytyjskiego tabloidu istnieje przewodnik, który wierzy, że zna miejsce ostatniego spoczynku 22-latka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Największa tajemnica Mount Everest
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić